O czym chcesz poczytać na blogach?

Azja

Centrum Inicjatyw Międzynarodowych | Blog stowarzyszenia

Zjawiska jest bez wiele, a wśród nich:

 • wzrost wydatków obronnych Indii o 17% w roku 2012;
 • otwarcie japońskiego przemysłu zbrojeniowego na współpracę i eksport z innych państw;
 • plany zakupu przez Republikę Chińską na Tajwanie 8 nowych okrętów podwodnych oraz rozpoczęcie na masową skalę konstrukcji rakiet powietrze-ziemia;
 • niespotykany dotąd wzrost znaczenia południowokoreańskiego przemysłu zbrojeniowego.

Ostatnim, ale istotnym dowodem na zintensyfikowanie azjatyckiego wyścigu zbrojeń jest najnowszy raport SIPRI, w którym stwierdza się, iż pięciu największych na świecie importerów uzbrojenia znajduje się obecnie w Azji, z których tylko Pakistan nie leży na Dalekim Wschodzie. Amerykańscy sojusznicy, przerażeni wzrostem potęgi ChRL, robią co mogą, aby zrównoważyć militarnie Państwo Środka, które zresztą jest ostatnimi czasy coraz bardziej asertywne w lobbowaniu swoich regionalnych interesów. Nasilenie się napięć na Morzu Południowochińskim w odniesieniu do archipelagu Spratley i wysp Paracelskich, a.

myśl za myślą czyli wędrówka po wstędze Möbiusa - Onet.pl Blog

Pozycji:))) czasem więc gościmy w domu dzięciołka, czasem na popielniczkę, ale zawsze z odgłosami:) oj, tatko, dlaczego z tym spaniem synus się nie wrodził do Ciebie?

Tatko, a w zasadzie Pan Mąż powinnam rzec, całe to swoje śpiochanie nadrabia rano:) z naszą psiną na spacer pójdzie, ze sklepu przynosi przepyszny chleb lub bułeczki, jak wychodzę rano z łazienki, już śniadanko czeka na mnie, kanapki do pracy ....hmmmm...pycha:)dzisiaj premia:) sałatka z tuńczyka na deser:)))

i co ja się domagam, żalę, ze jakieś noce mam nieprzespane:) Pan Mąż w ramach rekompensaty daje mi każdego ranka więcej czasu, abym swój makijaż dopracowywała do perfekcji:))) wie, że nieprzespane nocki, to i tapetka grubsza potrzebna:)))taka niewdzięcznica ze mnie! zamiast dziękować ja nosem kręcę...:( niedobra dziewczynka!

teraz na powaznie trochę... ponarzekac czasami sobie trzeba, ale wiem, ze i tak mi dobrze:) wiem, ze ktoś o mnie dba i nawet, jeśli nie słyszy Miśkowego w nocy, za to rano mi to wynagradza;)))

...Panie Mężu...to do Ciebie dzisiaj:) dziękuję...:)

 

 

Azja

Marek w tropikach

Podróżowanie powinno przyczynić się do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska, dlatego unikam picia wody z plastikowych butelek. Podróżując po Europie czy Stanach Zjednoczonych piję wodę z kranu. Napełniam nią bidon i tak zaopatrzony ruszam w teren. W wielu krajach Azji i Ameryki Południowej woda z miejskich wodociągów również nadaje się do picia, chociaż jest wiele miejsc, gdzie faktycznie trzeba uważać. Zawsze pytam o opinię mieszkających tam ludzi. W wielu miejscach można znaleźć dystrybutory wody, gdzie uzupełnienie zapasów jest darmowe.

 • Uncategorized
 • USA
 • Tagi

  Ameryka Południowa Ameryka Łacińska Angkor Wat Azja Azja Południowo-wschodnia Azja Południowowschodnia Bali Bangkok Birma Brazylia Dili Dżakarta Ekwador Filipiny Indonezja Kambodża Koh Samui Kolumbia Kuala Lumpur LajfStajl Laos lifestyle Malezja Mandalay Myanmar Phnom Pen Phnom Penh podróże Porady porady podróżnicze porady w podróży.

 • Only for me

  Wówczas ostrze poczęło się w nim pogrążać i jęło się dziać coś strasznego, coś przeciwnego naturze i człowieczym uczuciom! Kości nieszczęśnika rozstępowały się, ciało darło się na dwie strony; ból niewypowiedziany, tak straszny, że graniczący niemal z potworną rozkoszą, przeniknął jego jestestwo. Pal pogrążał się głębiej i głębiej. Tuhaj-bejowicz zwarł szczęki, wreszcie jednak nie wytrzymał - zęby jego wyszczerzyły się okropnie, a z gardzieli wydobył się krzyk: A! a! a! - do krakania kruka podobny. - Wolno! - skomenderował wachmistrz.
  Azja powtarzał swój straszny krzyk coraz szybciej.
  - Kraczesz? - spytał wachmistrz.
  Po czym krzyknął na ludzi:
  - Równo! stój! Ot, i już! - dodał zwracając się do Azji, który umilkł nagle i tylko rzęził głucho.
  Szybko wyprzężono konie, za czym podniesiono pal, grubszy jego koniec spuszczono w umyślnie przygotowany dół i poczęto obsypywać go ziemią. Tuhaj-bejowicz patrzył już z wysoka na tę czynność. Był przytomny. Straszliwy ten rodzaj kary był tym straszniejszy, że ofiary nawleczone na pal żyły czasem przez trzy dni. [...]....

  Na Stadionach Świata

  Szczęśliwi.

  Proszę nie zapomnieć, aby wykasować również odcinek Ulicy Sezamkowej, sponsorowany przez literkę L i cyferkę 8.

  02:27, mgsjz , Polska
  Link Dodaj komentarz »
  wtorek, 06 listopada 2007
  Na Wschodzie bez zmian...

  Parę dni temu zakończyłą się pierwsza runda eliminacji w strefie azjatyckiej. Niuanse losowania i przydzielania do rund są równie zabawne, jak obecność w Sejmie Zulu-Guli i faceta, który wygrał Big Brothera, więc dajmy sobie spokój z ich analizą. W kazdym razie za zwycięstwo w I rundzie mogłeś, w zależności o rankingu sporządzonego przez azjatycki PZPN, awansować do II lub III rundy. Przy całym szacunku, ale jak na kontynent, który wygenerował tyle wielkich cywilizacji na wysokim poziomie matematycznym, to zrobienie systemu eliminacji gorszego niż amigowe Sensible Soccer jest sztuką. Inna sprawa, że połowa Azji przestaje grać w.

  Maciejsupertramp's Blog

  Trudniej ( pewien znajomy Australijczyk zorientowal sie w naprawde ostatnim mozliwym momencie:D). Jest to element krajobrazu Azji Pld-Wsch, poczatkowo szokuje i ciekawi, z czasem powszednieje.

  Seksturystyka

  To rowniez pewna specyfika Azji Pld-Wsch, wiec warto o tym wspomniec. Seksturysci, czyli podstarzali Europejczycy udajacy sie tu w wiadomych celach. Tanio i egzotycznie. Tajlandia przoduje w tym zdecydowanie, stolica jest podobniez Pattaya (nie bylem). Podstarzali mezczyzni z zachodu w towarzystwie mlodych Azjatek to czesty widok, rzucajacy sie w oczy.

  Transport

  Poruszanie sie miedzy miastami (zwlaszcza tymi bardziej turystycznymi) w Azji Pld-Wsch jest latwe i tanie. W Tajlandii bardzo dobrze funkcjonuja panstwowe autobusy i pociagi. Laos, Kambodza i Wietnam to prywatni przewoznicy, ktorych jest bardzo, bardzo wielu. Bilety mozna zakupic w guesthousach czy hostelach badz w biurach podrozy. Z reguly przewoznik zapewnia transport z hotelu na wlasciwy przystanek. Funkcjonuje tu wiele firm przewozowych i.