Ayala

Blog valenciamistrz

Vicente i Joaquina. Cieszy ponadto długo oczekiwany gol Villi. Albiol nie był dziś sobą, nie potrafił skonstruować akcji, ale już w odbiorze radził sobie bardzo dobrze. Niepokoi forma del Horno, konto którego obciążają głupie straty i przegrane pojedynki z Rufete. Coraz słabiej gra Angulo. Co prawda wpisał się na listę strzelców, ale raził niedokładnością w grze i problemami z przyjęciem piłki. O postawie Curro Torresa nie można powiedzieć ani jednego dobrego słowa. Quique powinien dziękować niebiosom za Miguela.

Valencia CF 3: Cañizares, Del Horno, Ayala, Marchena, Villa (Guerra, min. 84), Angulo (Silva, min. 67), Vicente (Hugo Viana, min. 68), Joaquín, Albiol, Curro Torres i Moretti.

RCE Espanyol 2: Kameni, Chica, Lacruz (Zabaleta, min. 64), De la Peña, Luis García (Pandiani, min. 68), Riera, Rufete (Coro, min. 82), Torrejón, Jarque, Moisés i Tamudo.

Gole: 1-0 Min. 11 Villa 1-1 Min. 14 Riera 2-1 Min. 25 Vicente 3-1 Min. 59 Angulo 3-2 Min. 63 Luis García

Arbiter: Teixeira Vitienes

Żółte kartki: Vicente, Moretti, Cañizares, Ayala y Albiol, dla Valencii CF,.

,,...Piłka nożna zawsze i wszędzie królować będzie..."

Obronił Abbondanzieri. Minutę poźniej znów obrońca Interu Mediolan wystąpił w roli głównej. Ograł na prawej stronie pola karnego Argentyny Gabriela Heinze i posłał piłkę na pole bramkowe, gdzie sytuację wyjaśnił Javier Zanetti.

W 35. minucie znów dał o sobie znać Riquelme, strzelając z 16 metrów, ale świetną paradą popisał się Doni. Pięć minut później z prawej strony boiska w pole karne Argentyny dośrodkował Dani Alves, który chwilę wcześniej zmienił kontuzjowanego Elano. Piłkę chciał chwycić Abbondanzieri, ale uprzedził go Ayala, kierując futbolówkę w prawy dolny róg własnej bramki.

Po zmianie stron obraz gry właściwie nie uległ zmianie. Podopieczni Alfio Basile starali się przedostać pod bramkę dobrze zorganizowanych Brazylijczyków, ale rzadko im się to udawało. A że angażowali w te akcje większą liczbę swoich piłkarzy, podopieczni Dungi co rusz wyprowadzali groźne kontry.

W 64. minucie prawdziwą kanonadę strzelecką urządzili sobie Argentyńczycy. Na bramkę Doniego strzelali: Pablo Aimar, Messi i Carlos Tevez, ale za każdym razem trafiali w obrońcę drużyny.

climbing up the walls

Akcje po której padł gol na dwa zero w półfinale z Niemcami.

Drugi środek obrony: Lilian Thuram (Fra) - kolejny który na spółkę z Gallasem zaryglowali obronę swojego zespołu. Makalele i Viera mieli też na to spory wpływ.

Prawa obrona: Gianluca Zambrotta (Ita) - podobna charakterystyka jak przy Grosso. Rezerwa: Miguel, Gallas, Nesta (za fazę grupową, szkoda że się skontuzjował), Ayala, Sorin

Przy pomocy pozycje są dość umowne.

Lewa pomoc: Lahm (Ger) - nomialny obrońca, ale musiał zmieścić go i Grosso do jednego zespołu. Bardzo dobry w defensywie, jeszcze lepszy w ataku. Plus świetne uderzenie.

Ofensywny pomocnik: Zidane (Fra)- mimo wszystko. Nie rozumiem dlaczego został wybrany nalepszym piłkarzem mistrzostw, ale na.

Moje zwariowane życie oraz coś o piłce nożnej!!! - bloog.pl

Fifa ogłosiła nazwiska 23 zawodników, którzy zostali nominowani do Drużyny Gwiazd kończących się Mistrzostw Świata. Wśród nominowanych znalazło się siedmiu piłkarzy włoskich i czterech francuskich.