O czym chcesz poczytać na blogach?

Awangarda

W krzywym imagineskopie

Literackich zainteresowań).

A więc - Malewicz. Ojciec suprematyzmu, któremu jako gatunkowi nigdy nie ufałem (co ja poradzę, że o wiele bardziej poruszają mnie surrealizmy Boscha, anamorfozy Eschera czy chociażby typowe figuralne malarstwo mistrzów holenderskich, niż czarne kwadraty i inne metafizyczne kompozycje z linii, kółek i kwadratów?). No tak czy owak czytam o tym suprematyzmie sporo, wpatruję się w owe zimne, nieludzkie kompozycje, by dostrzec w nich chociaż cząstkę tego, co widzieli w nim jego wyznawcy: i nic! A przecież nie jest tak, jak niesprawiedliwie napisał Hibernicus w jednym z ostatnich komentarzy, że po awangardach pozostają tylko notki w encyklopediach.

Jeśli jednak nie jak jest, to jak jest naprawdę? Ano sięgam po autobiograficzne notatki Malewicza - i od razu wyskakuje z niej twarz artysty, artysty z wielką teoretyczną szajbą i całym wachlarzem dziwadeł, ale jednak: Twarz. Choćby i nawet taka schematyczna, cięta ostro, bez troszczenia się o rysy, jaką rysował swoim modelom w ostatnim okresie swej twórczości, w którym - po długich latach malowania "bezprzedmiotowych" kwadratów - powrócił do malarstwa przedmiotowego. Twarz, która w rzeczywistości jest uderzająco podobna do facjaty Jana Peszka - gdyby ktoś kiedyś.

My name is Elvis
Haraszo, ocień haraszo

Mam słabość do rosyjskiego. Wystarczy, że ktoś śpiewa w tym języku i mogę wiele wybaczyć. Jednak w przypadku Stellar Mandarin nie muszę na nic przymykać oczu ani uszu. Ta muzyka jest doskonała.

Spójrzmy na.

Darek Bernatek - Onet.pl Blog

Zamieszczam filmik z eliminacji w Lublinie

http://www.mmlublin.pl/7653/2009/3/23/szansa-na-sukces-z-lublina-wideo-zdjecia?category=video

A tutaj artykuł o "Szansie..." z Darkiem

http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090614/KULTURA07/237082704
 5 czerwca o godz. 19 w Kielcach na placu artystów odbędzie się gala wręczenia nagród muzycznych "scyzoryki".
Zapraszamy.!

 6 i 7 czerwca Darek weźmie udział w festiwalu im. Jonasza Kofty. Odbędzie się to w domu kultury "Praga południe" na ul. Podskarbińskiej 2 w Warszawie o godz. 17.

 9 czerwca w Hotelu Europejskim w Warszawie odbędzie się koncert fundacji "Awangarda" na której Darek wystąpi min. z Miką Urbaniak i Mateuszem Pospieszalskim.

 14 czerwca w Masłowie na lotnisku z okazji "Dni Masłowa" o godz. 19 zagra Darek z zespołem za10dziesiąta.

 21 czerwca z okazji obchodów "Dni Kielc" na placu artystów również będzie Darek.

  

Godz. 19:00 - "
Na skale życia mego stoję" - reportażMariusza Kamińskiego o śpiewającym Darku Bernatku z Szydłowca, w którymwielu widzi "drugiego Niemena". Jego droga na scenę jest jednak.

Wojciech Sitarz

Jednymi z trudniejszych, jakie istnieją.

A więc Szymanowski to nie jest ukłon w kierunku polskiej publiczności?

Absolutnie, to po prostu wykonanie genialnego dzieła. Karol Szymanowski jest teraz na piedestale. Odkrywa się go i podziwia na Zachodzie, jako rewelacyjnego kompozytora, choć jeszcze nie w pełni odkrytego. Osobiście uwielbiam tę muzykę, to coś genialnego.

W wielu opracowaniach na temat II kwartetu pisze się, że to jedna z najbardziej awangardowych kompozycji Szymanowskiego. Podziela pan ten pogląd?

Nie użyłbym słowa awangarda, bo dla mnie ma ono pejoratywne znaczenie. Szymanowski miał swój język muzyczny, który odróżniał go od innych kompozytorów. Jego język, powiązania harmoniczne, melodyka i kolory są absolutnie unikatowe. Szkoda tylko, że żył tak krótko i szkoda… Chociaż to dotyczy już wielu kompozytorów, że dopiero drugie, trzecie pokolenie zaczyna go odkrywać. Szymanowski nie pisał dla swojej generacji, ale daleko w przyszłość.

A czy gracie z kwartetem utwory innych polskich kompozytorów – choćby kwartety Lutosławskiego?

Oczywiście Witold Lutosławski jest doceniany i także jego kompozycje.

Umcyk umcyk Jeb jeb

Kompletnie nieubrana, nieumalowana, nieogarnięta i w związku z powyższym nigdzie się nie uda tym bardziej na wesołe ponieważ jej cioci wujka brat czy jakoś tak nie może jej zobaczyć. Więc wszyscy udaliśmy się na plac zabaw pod burdelem wypiwszy ten niskoprocentowy alkohol udaliśmy się na długo wyczekiwane wesołe. Karuzele, żurki srurki, brudne buty, błoto, zagubione pieniądze cały czas towarzyszyły nam różnorodne atrakcje. I znów odzew do stacji nadawczej z burdelu 45 hektolitrów iż panna długi tips jest gotowa. No to udaliśmy się pod burdel. Pan Laguna jakimś cudem znalazł się pod elitarną uczelnią ZDZ i zaordynował iż przyłącza się do jakże wspaniałej wyprawy do Awangardy. Awangarda mieściła się w publicznej piaskownicy w centrum "miasta". Nagle zdobyliśmy połączenie z osiedlem Rynkowa po czym bez chwili zastanowienia udaliśmy się na LES party. Tlenione blondy, litry napojów wyskokowych, słowa powszechnie uznane za wulgarne czyli codzienność polskich les. Nagle odzew od tej co nie wychodzi dopóki wódka się nie skończy - "trzeba iść po wódkę do sklepu bo się zaraz skończy" oczywiście było jeszcze ponad pół 0,7. Pan Laguna bez zastanowienia zaordyniował "Ja z Tobą pójdę!". Chyba nie wiedział do końca co robi. Karoke, tańce hulańce, alkohol wszystko było pod kontrolą. Nagle do jednej kobiety doszła wiadomość.

rybinski blog
Ostatnie trzy dni bardzo były podniosłe. Święto pracy, święto płacy i święto zasiłku społecznego. Europeizacja i grillizacja. Oflagowanie bez strajku. Wspominki historyczne. Dzięki "Solidarności" nie tylko runął mur berliński i porządek pojałtański, ale flag wywieszonych na 1 Maja nie trzeba zdejmować przed 3 Maja.

Władze Rzeczypospolitej z SLD składają trzeciego wieńce na Grobie Nieznanego Żołnierza,Obrońcy Lwowa i policja nie interweniują. Nawet marszałek Piłsudski nie spada z cokołu z wrażenia, gdy grają "Pierwszą Brygadę". Przyzwyczaił się, jak my wszyscy.

Dwieście czternaście lat temu, w roku pańskim 1791, Polska była w awangardzie. Miała pierwszą, demokratyczną konstytucję w Europie, co się skończyło rozbiorami. Vivat król, vivat naród, vivat wszystkie stany. Teraz inni nas wyprzedzili. Musimy gonić. Musimy się spieszyć, żeby nadążyć za postępem. Hiszpanie mają małżeństwa homoseksualne. W Holandii jest aborcja na życzenie, a dyskutuje się też nad zabijaniem nieudanych albo niepotrzebnych noworodków do 6. tygodnia życia. A jak się dyskutuje, to się też wprowadzi. W Belgii będzie można kupić w aptecepodręczny zestaw do eutanazji wraz z instrukcją obsługi. Stanisławowi Augustowi taki postęp się nawet nie śnił. Niewykluczone, że już wkrótce każdy Belg będzie musiał obowiązkowo mieć.