O czym chcesz poczytać na blogach?

Aviation

Artymowicz Aviation

Najdroższych samochodów wyścigowych. Oczywiście nie zapomnij zaznaczyć na niebiesko przycisku HD, by zobaczyć je w pełnej krasie na całym ekranie.

This slideshow requires JavaScript.

S t r o n a • byłych działaczy • Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża

Miało miejsce  13 kwietnia 2010 r., zgodzili się na to, by nie korzystać z zaoferowanej nam pomocy ekspertów z państw NATO i Unii Europejskiej – mówi poseł.

– Rosjanie pokazują, że o interesy własnych obywateli potrafią dbać. Mniejsze mam natomiast pretensje do MAK, a znacznie większe do władz polskich, które nie skorzystały z pomocy międzynarodowej w sprawie śmierci swoich obywateli, w tym głowy państwa – mówi “Rz” mecenas Piotr Pszczółkowski, pełnomocnik m.in. Jarosława Kaczyńskiego w postępowaniu smoleńskim.

W poniedziałkowej katastrofie zginęło 31 osób, a 12 zostało rannych. Maszyna należała do linii lotniczych UTair Aviation, jednego z największych przewoźników lotniczych w Rosji. Stan dziesięciu rannych lekarze określają jako bardzo ciężki, a dwóch – jako skrajnie ciężki. Osiem osób poddano operacjom. Wśród zabitych i rannych nie ma cudzoziemców. Wypadek wydarzył się o godz. 5.35 czasu moskiewskiego (3.35 czasu polskiego).  ATR[pauza]72 leciał z Tiumenia do Surgutu. Samolot rozbił się dwie minuty po starcie, około 1,5 km od lotniska Roszczyno. Po zderzeniu z ziemią maszyna rozpadła się na trzy części i stanęła w płomieniach. Według UTair Aviation do katastrofy doszło podczas próby awaryjnego lądowania. Na pokładzie były 43 osoby.

Katastrofa.

Samoloty - Onet.pl Blog

Zasady przyznawania kodów identyfikacji (squawków) na loty IFR w Polsce w sieci VATSIM: 
 - loty zagraniczne na północ - 17xx,
 - loty zagraniczne na południe - 45xx
 - loty zagraniczne na zachód - 41xx
 - loty zagraniczne na wschód - 60xx
 - loty krajowe - 31xx
Przy czym xx oznacza dowolne dwie cyfry od 0 do 7, przydzielane w taki sposób, aby w powietrzu nie znalazły się dwa samoloty o identycznym kodzie identyfikacji.
Specjalne kody transpondera:
7700 - niebezpieczeństwo
7600 - utrata łączności
7500 - porwanie

Źródło: www.aviation.home.pl
www.aviation.home.pl/old/

ROMAN WŁOS – kandydat na prezydenta RP 2015 – dumny, bo od zawsze BEZPARTYJNY | Blog Wolnych Ludzi – czyli strona ciekawa o ciekawych sprawach

Teoria Lotu Prosta Jak Drut (w spirali grzejnej) !!!

Ponieważ NAJWAŻNIESZY punkt Mojego programu wyborczego to – Tanie Latanie Dla Każdego – więc staram się na bieżąco śledzić co piszczy w trawie jak chodzi o polskie lotnictwo ogólne – po amerykańsku – General Aviation – albo krótko GA (czytaj – dżi, ej).

I kiedy tak się przyglądam polskiemu GA, to stwierdzam, że jest to SODOMIA i GOMORIA. Polscy lotnicy, których jest bardzo niewielu, są komplenie zieloni, niedouczeni pod każdym względem.

Urząd Lotnictwa Cywilnego oraz Aeroklub Polski są w całości opanowane przez ubecję. Efekt jest taki, że polscy niedouczeni piloci powodują tyle wypadków, że chyba więcej się nie da.

Przeciętnie co week-end nowy wypadek lotniczy ma miejsce. A przyczyną większości tych wypadków jest tzw. czynnik ludzki czyli mówiąc ludzkim językiem – niedouczeni piloci.

Tak to jest jak ubek uczy dziecko.

Szescstopni

Kompostowanie zakładek 3


Ciąg dalszy kompostowania. Znowu parę rzeczy wylatuje. Po co to? Patrz pierwsze kompostowanie.


Kulula Air Boeign 737-86N. Photo by Malcolm Nason


Linia lotnicza z Republiki Południowej Afryki, Kulula Air, postanowiła wyedukować swoich pasażerów, dając im dokładny opis co jest czym w samolocie. To jedna z najlepszych infografik jakie znam (o infografikach pisałem tu). Więcej na Flightstory Aviation Blog.

Nie ma czasu na oglądanie filmów? A gdyby dało się obejrzeć Titanica w 30 sekund? Zamiast Leonarda i Kate grają animowane króliczki, a oszczędza się masę czasu nie tracąc prawie nic z fabuły. Kilkadziesiąt tytułów, między innymi Czarnoksiężnik z Oz, Pulp fiction czy Gwiezdne wojny. Angry Alien Productions.
Chcesz się dowiedzieć, jakie łapówki daje się na świecie i za co? A może sam byłeś/byłaś w sytuacji, gdy trzeba było dać łapówkę? BribeSpot to interaktywna mapa, do której każdy może dodawać swoje przygody i poczytać o przygodach innych..

saar - blog - Onet.pl Blog

I prowadzi dosuchej, chłodnej pogody pod mglistym niebem lub suchych burz z licznymiwyładowaniami atmosferycznymi? W ub.r. szczególną aktywność lotnictwapokrywającego rasterowo niebo i występujące licznie po tych zabiegachsuche burze obserwowano w północno-zachodniej Szwajcarii. Mimo tego, żecałe niebo nad Bazyleją ubiegłym latem było nienaturalnie zmienione,nie zainteresowało to żadnego z głównych mediów informacyjnych.

źródła: US-patent, tzw. Welsbach-patent http://patft.uspto.gov/netahtml/srchnum.htm podać numer patentu 5003 186 http://www.earthisland.org/eijournal/new_articles.cfm?articleID=585&journalID=64 http://www.ipcc.ch tam ?Report on Aviation and Global Atmosphere? http://www.au.aj.mil/au/2025/volume3/chap15/v3c15-1.htm tam ?artificial weather? http://deepspace4.com http://www.holmestead.ca/chemtrails/shieldproject.html http://www.lightwatcher.com/chemtrails/smoking_gun.html http://books.nap.edu/books/0309043867/html/index.html http://www.carnicom.com/contrails.htm http://www.chemtrailcentral.com http://www.centrexnews.com/chemtrails zdjęcia: http://www.rense.com tam pod ?Chemtrails


saar1 (17:18)
Skomentuj

jkonopacka | e-blogi.pl

Przenośnikowe
fotografia ślubna
Broomfield 2011-07-16

Why Does Everyone LOVE Broomfield? Broomfield offers a prime location, situated within the north metro area between Denver and Boulder along U.S. 36/Boulder Turnpike up to the north I-25 corridor, beyond Colorado 7. Our location offers a short 20-minute drive to both Denver and Boulder, and less than 40 minutes to Denver International Airport -- a quick trip when friends and family come to visit! The local, 24-hour general aviation airport right next door - Rocky Mountain Metropolitan Airport - is a big business advantage, too. Quality Education: Innovative, efficient services abound.  There are exceptional school systems, with both public and private offerings, that combine the latest in education's creative and innovative teaching methods. Higher education is nearby - CU at Boulder and Denver, Metro State College and Front Range Community College are just down the road. A little farther in Greeley, you will find the University of Northern Colorado and in Fort Collins, Colorado State University. There are respected private universities in the area, too: Denver University, Regis University, along with.