O czym chcesz poczytać na blogach?

Avenue q broadway

sto procent makulatury

Nawet bycie samym sobą

***

Mam nowy pokój. Ma czerwone ściany i białe meble, a nad moim dużym obecnie łóżkiem zawiśnie zdjęcie 200x140 panoramy "Żelazka" u zbiegu Broadway i 5th Avenue. Mało to oryginalne, ale moje. Właśnie tego bym chciała: budzić się rano i widzieć coś dalej, głębiej, panoramicznie. A nie tylko wyrośnięte dęby za moim oknem, zasłaniające mi widok.

ro16 blog

Ludzie mowia po polsku, na ulicach Polacy. Pozniej pojechalem na Manhattan, gdzie spotkalem sie z Agnieszka i Karolina. Poszlismy stamtad do kilku sklepow. Ja sie odlaczylem i zajechalem pieknym autobusem (po 6th Avenue)do wielkiego sklepu w ktorym wyla muzyka, bylo ciemno i czlowiek na czlowieku. NIkt z obslugi nie potrafil udzielic mi prostej info w stylu gdzie jest polka ze spodniami. Stracilem cierpliwosc, podszedlem do.Kosciol piekny, cieply.
Fajnie bylo tam byc, zobaczyc swieta w innym miejscu, w innej kulturze. Dzisiaj za to spedzilem dzien na zakupach. Wyjechalem wczesnie rano. Podjechalem metrem do 14 st. na Union Square i udalem sie stamtad na Broadway gdzie jest wiele roznych sklepow. Zrobilem tam zakupy w Banana Republic dla Jacka i w Armanim dla siebie. A w Armanim wszyscy nadskakuja jak tylko moga. Pytaja sie po 100 razy czy juz ktos sie mna zajmuje..

voicelessness

Uczucia.”
Lucky Strike wypalił się doszczętnie, zapewne podsycany moją złością. Cóż mam począć w tym wielkim Londynie robiąc jedną nogą w teatrze za dekoratora sceny (chociaż o wiele bardziej wolałabym być tą podziwianą damą NA scenie), a drugą na tanich kursach dla aktorów? Wyjechać na Broadway? Do Hollywood? Zbijać nieistniejące zyski oraz robić nieistniejącą karierę i przepełniać się uczuciem nieistniejącego szczęścia, które wypcha mnie wówczas tak, jak myśliwy wypycha królika, by później powiesić go na ścianie?
Jestem najprawdopodobniej uzależniona od porażek. Zawsze mnie dopadają – gdziekolwiek bym się nie udała. Zaczynając od szkoły podstawowej przy Watson Avenue, a kończąc na ostatnim castingu do filmu, który zamierzają nakręcić w ciągu najbliższych sześciu miesięcy. Moją rolę zgarnęła atrakcyjna brunetka z dużym biustem – istotnie pocieszające.
Kiedy tylko sobie o tym przypominam natychmiast sięgam po małe puzderko od Diora i obficie poczynam.

Podróż do USA | Nagroda w Konkursie Klubu Przedsiębiorcy

  Archiwa

  • Maj 2011
  • Kwiecień 2011
  • Maj 2009
  • Styczeń 2009
  • Listopad 2008
  • Październik 2008
Follow

Aby zobaczyć to, czego nie zdążyliśmy zwiedzić: Statuę Wolności, dom towarowy Macys, parę dzielnic Manhattanu, polską dzielnicę Greenpoint. Przydałoby się też zobaczyć na żywo jakiś spektakl na Broadwayu. Następnym razem przyjedziemy kiedy będzie trochę cieplej. Ciekawe jak jest tu latem?

Ale przede wszystkich chcemy chłonąć atmosferę stolicy świata. Na spokojnie. Nie goniąc już jak tym razem, z miejsca na miejsce. Latem pojeździmy sobie na rowerach wokół jeziora w Central Parku. Wybierzemy się w rejs statkiem po rzece Huston. Pospacerujemy w dzień po Fifth Avenue. Przejdziemy na Manhattan przez Most Brooklyński, jadąc najpierw metrem do Brooklynu. Posiedzimy w jakiejś kawiarence w dzielnicy włoskiej. Wybierzemy się też gdzieś posłuchać muzyki gospel.