O czym chcesz poczytać na blogach?

Ave maria

W Drodze do Nieba Bram

Mnie kilka lat temu o 7 godzinie w szwajcarskiej Lucernie. Powiedziano mi, że to taki zwyczaj od niepamiętnych czasów. Tym bardziej zaskakującym może wydawać się to, że zachował się on właśnie w kraju w którym produkują podobno bardzo dobre zegarki). I tak we wszystkich klasztorach, na pierwsze bicie porannych dzwonów i słowa modlitwy Sancta Maria et omnes sancti, była powszechnie praktykowana tzw. wielka prostracja, czyli głęboki ukłon, na który wszystkie wspólnoty zakonne miały obowiązek stawić się w komplecie. Pod koniec XIII wieku dzwony poranne były już identyfikowane z wieczornymi, przyjmując tym samym maryjne znaczenie. Najstarszym dokumentem, do dzisiaj zachowanym, dotyczącym porannego Angelus, jest kronika zwyczajów miasta Parmy z 1317 roku. W Cronica Parmensis z tego właśnie roku czytamy, że był wówczas w Parmie zwyczaj zaczynania każdego dnia potrójnym biciem dzwonów, na które to każdy wierny, zgodnie z zaleceniem Biskupa, odmawiał trzy razy Pater noster i Ave Maria. Historyk Antonio Lodovico Muratori zauważył  że w 1330 r. Arcybiskup Canterbury Tomasz Arundel, po przypomnieniu w swoim liście z 1399 r. o powodach dla których Anglia powinna oddawać cześć Matce Bożej, ze względu na jej szczególną opiekę nad krajem, nakazał w dalszej części listu bicie w dzwony na Ave Maria, tak jak to robiono.

- _My Voice Within_Daj zyc, daj umrzec

w objeciach Waszych

Matko Pomocy Nieustajacej !


Patrz i na dusze biedne czysccowe

I Bogu za ten zastep cierpiacy

Ofiaruj krwawe lzy Jezusowe

Matko Pomocy Nieustajacej !


AVE MARVIA !

Ave Maria! Bądź pozdrowiona!
Słońce się w zachód przed tobą chyli
Z czcią, że co z ciebie zrodzi się, skona
W jego konania bolesnej chwili.

Ave Maria! Kłoni się tobie
Łanem szumiący kłos zboża świeży,
Że w wieczór trwogi, w smutku żałobie,
Chlebem Ostatniej będzie Wieczerzy.

Ave.

LUDZIE W NOWEJ POLSCE-MOI POLSCY ZIOMALE - bloog.pl

Znak pojednania zdjął kurtkę,poprosił o moją,założył,klęknął i oznajmił,że coś zaśpiewa.Rosjanie mają do takich czynności dryg,ale pewności nigdy nie ma.Życie.

Trochę się broniłem,ale ten człowiek-już w moim ubraniu-uniósł się i zaśpiewał najwspanialszą pieśń,jaka istnieje na tym świecie, AVE MARIA.

Jego wykonanie było przecudowne.Wśród tych traw zauważyłem kwiaty,a wielkie owady skojarzyły mi się z wielką orkiestrą Ojczyzny Schuberta.Ja po prostu unosiłem się,jakbym potrafił lewitować.Świat został pokonany,a zbawienie znajdowało się za każdą trawka,każdym krzaczkiem.Już nie.

Zapiski na marginesie - bloog.pl

    opracował, z myślą o jej kunszcie układ Bolera Ravela i balet Isadora
  • Z okazji jubileuszu 80-tych urodzin i 60-lecia pracy artystycznej zatańczyła specjalnie dla niej stworzony przez Maurice`a Bejarta układ do muzyki Ave Maria Bacha-Gounoda…

 

Ta, która zwyciężyła czas… Maja Plisiecka


~ DżOOlka's BLOG ~

Strona główna Ave Maria - i po prostu rozmowa nocą na Gadu-Gównie

Ave Maria 23:16:00
tym bardziej ze wrocic.
Interpretacja utworów zalezy tylko od ludzi, którzy je czytają i kontemplują. Autor nikogo tu nie obchodzi i nie ważne, co miał na myśli. "Ważne, jak wy to odbieracie" - powtarzała nam kiedys Pani od Polskiego.
Ale mimo wszytsko nikt nie wpadnie, by posadzić autora i przepytać!

By the way, interpretujcie, jak chcecie!

Ave!

dzoolka 2010-03-09 08:43:36
skomentuj (1)
Klimat iście świąteczny
Skrawki kartonika i nożyczki - od robienia bileciku do prezentu. Gwiazdki ze wstążki, kokarda i resztki ppaieru pakowego. I ten smak czekolady śmietankowej!

A przecież jest.

mulatto - Onet.pl Blog

Wypowiedz się.
fala muzyki 32
 
Parę dni temu renomowany chór z Londynu wystąpił z koncertami na które złożyło się:
  • Ave Maria (Robert Parsons): nie.
Ave Maria (Anton Bruckner): utwór pochodzi ze zbioru graduali "Das Geschlichtes Chore". Można porównać jego krótkie, intensywne ustawienie z Ave Maria Parsonsa. Brucknera zharmonizowanie jest bardziej zawiłe i w przeważającym stopniu homofoniczne, natomiast wcześniejsze dzieło jest kontrapunktowe. Bruckner trzykrotnie powtarza święte imię (Parsons je omija) blokową harmonią, za każdym razem głośniejszą. Romantyczny chromatycyzm i zmiany w strukturze dają.