O czym chcesz poczytać na blogach?

Avast

Blog o programach komputerowych

Już zdobył nagrodę 100% Virus Bulletin Award.

Obecnie program ten dostępny jest na rynku w trzech wersjach. Są to: Free Antivirus, Pro Antivirus oraz Internet Security.

Avast! Charakteryzuje się bardzo dużą skutecznością w wykrywaniu, a także niszczeniu koni trojańskich czy innych drobnych wirusów. Jego działanie ma bardzo pozytywny wpływ na jakość działania systemu operacyjnego, na którym jest zainstalowany.

Jedyną wadą tego antywirusa, może być fakt, iż bardzo często jego powiadomienia o wykryciu zagrożenia, są po prostu fałszywymi alarmami.

Program Avast, posiada automatyczny rodzaj aktualizacji. To znaczy, że sam ściąga sobie najnowsze aktualizacje, dzięki możliwości również automatycznego wykrywania dostępnych połączeń internetowych.

Zadaniem programu jest skanowanie pamięci operacyjnej, zawartości dysków, a także kodów stron WWW. Dodatkowo również sprawdza połączenia komunikatorów i P2P.

Avast posiada również katalog, w którym przechowuje zainfekowane pliki – to tak zwana kwarantanna. Jeżeli dany plik znajduje się w kwarantannie, możemy bez obaw z niego korzystać, ponieważ infekcje nie rozprzestrzenią się poza.

ochrona

Obywatelski i otwarty.

18:55, bloxuy
Link Dodaj komentarz »
sobota, 02 lipca 2011
avast! Free Antivirus
avast! Free Antivirus to rozwojowa wersja darmowego (do celów niekomercyjnych) i zarazem jedenego z najpopularniejszych antywirusów, dzięki małemu zapotrzebowaniu na zasoby systemowe. avast! Free Antivirus posiada osłonę plików, poczty, WWW, P2P, komunikatorów, ochronę sieciową i monitorowanie zachowań. avast! Free Antivirus chroni przed spyware, a także wykrywa potencjalnie niepożądane programy do zdalnego administrowania i komercyjne rejestratory naciskanych klawiszy. W najnowszej szóstej wersji avast! wprowadzony został mechanizm do filtracji stron internetowych i tzw. piaskownica - AutoSandbox, która działa na zasadzie maszyny wirtualnej. W przypadku pobrania pliku lub programu z sieci web, te wpierw zostaną uruchomione w piaskownicy. Jeśli okaże się, że nie ma zagrożenia,.

antivirus.blog

Iż ktoś będzie miał dojście do w najwyższym stopniu osobistych i newralgicznych stref naszego życia. W takim razie warto jest się zaopatrywać w programy antywirusowe, które mogą nas ochronić przed szkodliwym oprogramowaniem. Tutaj powstaje następny problem, jaki powiązany jest z ich cenami. Są one dostępne przeważnie od 100 zł w górę i nie wszyscy mają tak mnóstwo pieniędzy, ażeby je uzyskać. Ale wynikają również bezpłatne wersje takich antywirusów, jakie są pozbawione pewnych funkcji, jednak mogą niesłychanie prawidłowo uchronić nasz komputer. Jeden z tego typu programów to avast, który jest bodajże najpopularniejszym przyrządem tego typu. Jego bazy uaktualniane są nieomalże na co dzień, i nie sprawia on żadnych komplikacji w użytkowaniu. Avast nie obciąża również naszego komputera, poprzez co właściciele nawet starszych jednostek mogą się napawać pełną funkcjonalnością systemu, bez zmniejszenia jego wydajności. Avast stał się tak atrakcyjny, albowiem jest skuteczny. Sporo użytkowników sobie go chwali i użytkuje przez mnóstwo lat z pomyślnością.

skomentuj (0)

Eset 2011-07-18.

antywir.mblog.pl - mBlog

Stopniu prywatnych i newralgicznych regionów naszego życia. Z tej przyczyny należałoby jest się wyposażać w oprogramowania antywirusowe, jakie mogą nas ochronić przed złym oprogramowaniem. Tu powstaje następny kłopot, który powiązany jest z ich cenami. Są one dostępne zazwyczaj od 100 zł w górę i nie wszyscy mają tak sporo pieniędzy, żeby je pozyskać. Jednak powstają również bezpłatne edycje tego typu antywirusów, jakie są pozbawione pewnych funkcji, jednakże zdołają niesłychanie przyzwoicie ocalić nasz komputer. Jeden z takich programów to avast, który jest chyba w największym stopniu słynnym narzędziem tego typu. Jego bazy aktualizowane są nieomalże każdego dnia, oraz nie powoduje on żadnych kłopotów w eksploatacji. Avast nie obciąża także naszego komputera, poprzez co posiadacze nawet starszych jednostek zdołają się cieszyć kompletną funkcjonalnością systemu, bez zmniejszenia jego wydajności. Avast stał się tak wzięty, gdyż jest skuteczny. Dużo użytkowników sobie go chwali i stosuje przez sporo lat z powodzeniem.
Antywirus
2011-07-18 | 14:27:45

Moje spojrzenie na darmowe programy

Multimediów dostępnych w Internecie.
Gom Player

Gom Player to jeden z najlepszych odtwarzaczy multimediów dostępnych w Internecie. Gom Player pozwala na odtwarzanie większości formatów filmów takich jak np. XviD, DivX, FLV1, AC3, OGG, MP4, H263. Każdy użytkownik może dostosować wygląd aplikacji do swoich upodobań, dzięki możliwości instalowania skórek. Użytkownik ma dostęp do szeregu narzędzi takich jak filtry dźwięku, wyostrzenie/rozmycie obrazu, menadżer ulubionych, tworzenie playlist, itd. Odtwarzacz pozwala na odtwarzanie strumieni z internetu oraz obsługuje dźwięk przestrzenny w standardzie 5.1. Ściągnij Gom Player

20:54, mojeprogramy
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 04 kwietnia 2011
Avast

Avast to program gwarantujący kompletną ochronę przed wirusami, infekcjami, trojanami i innymi niebezpie

Pobierz Avast

Technologie Informacyjne

Mało kto zna oprogramowanie Trustport Antiwirus, a tymczasem niezależne testy programów antywirusowych dowiodły jego skuteczności i wyższości nad dobrze znanymi produktami jak NOD32 (Eset) czy Norton Antywirus (Symantec).

 

Niezależna organizacja testująca oprogramowanie antywirusowe AV Comparatives opublikowała raport z najnowszymi wynikami, które są niemałym zaskoczeniem. Przetestowano łącznie 20 różnych antywirusów m.in. te najbardziej popularne jak NOD32 Antywirus, Kaspersky Anti-Virus, F-Secure Anti-Virus, G-Data oraz te mniej znane Avast, K7 TotalSecurity czy Sophos Antivirus. Pełna i dokładna lista jest dostępna na stronie wymienionej wyżej organizacji.

Programy Antywirusowe zostały przetestowane przez liczne złośliwe oprogramowanie, w skład których wchodziły: Trojany (68%), Backdoory/Boty (14%), Worms (13%) oraz pozostałe złośliwe skrypty, marka i mikrowirusy. Poniżej wyniki testu dotyczącego ilości wykrytego złego oprogramowania:

Antywirus (Procent wykrytego oprogramowania)

1. G Data (99.9%)
2. Trustport, AVIRA (99.8%)
3. McAfee (99.4%)
4. Avast, Bitdefender (99.3%)

.:: Dream Universe ::.

I mogę się założyć, że za niedługo wszyscy będą się na niego przerzucać – nie zamula jak Vista, a ma dużo fajnych rozwiązań, co może przyciągnąć aktualnych użytkowników XP ^^
Na Linuxa za to jakoś nigdy nie miałam ochoty się przerzucać (choć widziałam Ubuntu i fajnie się prezentował ^^), ponieważ jest to raczej system do pracy na komputerze (i do tego nadaje się świetnie), a nie do gier, bez których ja bym żyć nie mogła [śmiech] Moje kochane RPG… xDDD
Jeszcze kwestia antywirusów – ja nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz robiłam format systemu, a Avast naprawdę świetnie się sprawuje. Ten jeden raz miałam problem przez brak aktualki bazy wirusów (z powodu braku neta :/) i własną nieroztropność z pendrivem – jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz. Teraz już na wszystko ładnie uważam i działa bez zarzutu ^^

Hehehe, staram się ze wszystkich sił ^^

@Aikee
Nie masz za co przepraszać, bo szczerze mówią aktualnie mam bardzo podobne odczucia odnośnie tej produkcji – podoba mi się, ok, ale jakoś nie rwie mnie żeby ją oglądać. Taka dziwna sprzeczność, którą ciężko wyjaśnić ;)
O, to w.