O czym chcesz poczytać na blogach?

Autostrady

Dire Straits i autostrady przyszłości

  (1) Pokaż komentarze do wpisu „Dire Straits”
  Tagi:
  • dire sraits
  • muzyka
  • śpiew
  Kategoria:
  • Dire Straits
  Autor(ka):
  krzychkizier
  Czas publikacji:
  niedziela, 10 lipca 2011 11:46

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Dire Straits”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Dire Straits” i/lub (1) komentarza
 • wtorek, 11 maja 2010
  • Autostrada

   https://sites.google.com/site/elegazeta/

   To co buduje się w Polsce, to nie są autostrady, lecz drogi szybkiego ruchu. A jak nie wiecie jak mają wyglądac prawdziwe autostrady,.

 • Blog drogowy - drogi - mosty

  Już więcej nic nie wycisnę.

  Tagi: użytkowanie węzeł
  13:28, edrogowiec
  Link Dodaj komentarz »
  wtorek, 15 września 2009
  Dużo lepiej

  Niby piątek, weekendu początek, a jednak z newsami drogowymi lepiej niż przez ostatnie 4 dni. Nie musiałam dziś grzebać w remoncikach 20-metrowych odcinków dróg gminnych. Tylko prawdziwe bomby: rozstrzygnięcie przetargu na projekt i budowę autostrady A2, wydanie pozwolenia na budowę dla A2 w lubuskiem (oczywiście z rygorem natychmiastowej wykonalności), ogłoszenie przetargu na budowę obwodnicy Olecka w ciągu drogi krajowej nr 65, remonty dróg krajowych na Pomorzu, oddanie wiaduktu nad torami w Szczeocinach i nagroda dla modernizacji skrzyżowania drogi krajowej nr 46 z łącznicą węzła "Prądy" autostrady A4 w Opolu w konkursie "Modernizacja Roku" w kategorii: drogi i oiekty mostowe.

  Uff, a teraz szczegóły. Celem Konkursu "Modernizacja Roku" jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych wyróżniających się szczególnymi walorami. Konkurs promuje funkcjonalność przebudowywanych i modernizowanych budynków i budowli,.

  .............Miłość żąda ofiary..........................

  Urzedowej lapowki. Przejazd przez Bialorus napawal mnie pewna obawa - bylam w Grodnie i Nowogrodku kilka lat temu i do dzis pamietam stan tamtejszych drog i ogolnie ujemny poziom cywilizacji. Zupelnie niepotrzebnie sie martwilam. Otoz przez cala Bialorus, ze wschodu na zachod, az po Brzesc, ciagnie sie autostrada, ktora mozna by nazwac autostrada potiomkinowska, jest naprawde pokazowa. Kilkupasmowa, o idealnie gladkiej nawierzchni, co kilkadziesiat kilometrow sa punkty, w ktorych nalezy uiscic oplate za przejazd na kolejnym odcinku, bardzo nowoczesne stacje benzynowe. Autostrada ta przezornie przebiega przez jakies stepy, najblizsze miejscowosci oddalone sa o kilkanascie kilometrow od niej (a jesli sie jedzie, jak my, tranzytem, zjechac z autostrady nie wolno), nieliczne domy stojace przy autostradzie sa czyste i wypielegnowane, normalnie nikt by nie przypuscil, jakie niespodzianki kryja sie na polnoc i poludnie od tej autostrady. I tak po polnocy dotarlismy do Brzescia, gdzie wbito nam do paszportow stempelki informujace, ze opuscilismy zwiazek Rosji i Bialorusi, wjechalismy do, jak oni to nazywaja w Rosji, JEWROSAJUZU :)

  Do Warszawy dojechalismy ok. 3AM. Zwazywszy na to, ze pierwszy pociag do Poznania mialysmy ok. 6:20 AM bylo to troche uciazliwe, ale dalysmy rade i szczesliwie wrocilysmy do domu.

  Koniec.

  skomentuj (0)

  15:50:17 .

  Cudna Stopa

  • Strona główna
  • Anatomia stopy
  • Kosmetyki do stóp
  • RSS

  Chodniki i autostrady

  14 cze

  Do uszu moich bez przerwy dolatują jakieś informacje na temat niedokończonej budowy autostrady. Chińczycy oszukali, odjechali w popłochu. Apokalipsa. Brakuje tylko jeźdźców tejże, ale nie mają po czym jeździć, więc nie przybyli.

  Co to wszystko ma wspólnego z cudną stopą? Otóż to, że cudna stopa codziennie zmaga się z dziurami w chodnikach, rozkopanymi drogami osiedlowymi, błockiem wszechobecnym po deszczu, lub z pyłem po kilku dniach bez wody z nieba.

  Ileż to razy stopa wyginała się niebezpiecznie na boki, a kostka była na granicy urazu, a szła tylko zwyczajnie po zakupy w płaskich butach. Ileż to razy szpilki klinowały się w szparach chodnika, odpadał flek lub zdzierała się skórka z obcasa. A nam się lamentuje przez cały dzień w mediach, że autostrada nie zrobiona..