O czym chcesz poczytać na blogach?

Autostrada a2

Na dnie faktu dokonanego - Onet.pl Blog

Michał Sutowski, Krytyka Polityczna: W wyborczym filmie z 2007 r. pt. Zagubiona autostradaprzedziera się pan przez zarośla w rejonie planowanej autostrady.Cezary Grabarczyk: Chciałem w ten sposób zwrócić uwagę na brak decyzji w sprawie budowy ważnego odcinka A2. Nie sądziłem wówczas, że będę kiedykolwiek odpowiadał nie tylko za ten odcinek, ale i za całą sieć autostrad w Polsce. Wyborczy film zemścił się dość okrutnie. 

Coś strasznego dzieje się w tym kraju

W żaden sposób tych platformianych hasełek. Bo po co? Lepiej domagać się referendów (co samo w sobie głupie nie jest) i palić zioło, niż opracowywać własne pomysły. Tak więc ani na rząd, ani na opozycję Polacy liczyć nie mogą. Potrzebna jakaś nowa jakość?

Komentarzy: 0 Mimo że A2 się buduje... 2012-02-17 Emerytalnym sześćdziesiąt siedem lat dla kobiet i mężczyzn. Wie bowiem, że przy takiej służbie zdrowia, większość kobiet i mężczyzn tego wieku po prostu nie dożyje. O to premierowi chodzi. Dla niego nie liczą się obywatele, lecz pieniądze. I autostrada A2, żeby na Euro 2012 nie było mimo wszystko całkowitego obciachu. Ale i tak będzie, bynajmniej nie (tylko) z winy pewnej ślicznej pani minister, jednej z nielicznych w tym rządzie niezbyt oświeconych despotów osób, na.

Protest przeciwko budowie Kolei Dużych Prędkości | Społeczny Komitet Protestacyjny "Nie dla KDP przez Duchnice"

Jednym kierunku pociągi
już hamują, a w drugim będą dopiero nabierały prędkości.

 • Nie rozpatrzono
  bardziej uzasadnionych podwariantów B i C.

 • Na etapie budowy
  autostrady A2 powinno się przewidzieć przebieg równoległy KDP w
  jednym korytarzu. Podwariant A wariantu I jest niezgodny ze sztuką
  planistyczną i inżynierską w zakresie racjonalności projektowej.

 • Na terenie naszej

  Dzieci i młodzieży
  pozbawionej możliwości wychowywania się w rodzinach naturalnych.

 • W Gminie Ożarów
  Mazowiecki jest bardzo bogata infrastruktura komunikacyjna. Obecnie
  przez gminę przebiega autostrada A2, linia kolejowa
  Warszawa-Poznań/Berlin nr 3 (E20), droga krajowa nr 2 (E30), tor
  podejściowy do Lotniska F.Chopina w Warszawie. Proponowany przebieg
  nowego korytarza komunikacyjnego jest niedopuszczalny.

 • Miziaforum's Blog

   SIEBIE WRZUCIŁEM DANE DOT. KS. JERZEGO DOŚĆ CIEKAWE……… I JAK NAJBARDZIEJ PRAWDZIWE

   Odpowiedz
 • miziaforum powiedział/a

  Omówienia kilku spraw, aby wpłynął na GDDKiA, która mogłaby i na pewno ma taką moc sprawczą i podwaliny prawne, aby te sprawy pozałatwiać za DSS. Jeżeli tego nie załatwią, w tygodniu po świętach zaczniemy blokować skutecznie nie tylko autostradę A2, ale wiele innych punktów. Chcemy zablokować również autostradę A4 i całą zachodnią część wjazdów do Warszawy – wszystkie drogi, wszystkie węzły komunikacyjne newralgiczne nie tylko dla budowy, ale także dla dojazdu do Warszawy. Chcemy.

 • Prawa strona polityki - Onet.pl Blog

  Mi się zebrało na rozliczanie wszystkich po kolei to dodam, że Szczęśliwie Nam Panujący inter rex Bronisław K. strzelił dzisiaj kolejną, w moim mniemaniu jedną z większych, gafę. Mianowicie - otwierał (przy akompaniamencie fanfar itd.) nowy odcinek autostrady A2, który łączy "polską sieć autostrad" (heh, to dobre) z niemiecką. Wszystko byłoby świetnie, gdyby nie fakt, że odbywały się dziś uroczystości pogrzebowe gen. Tadeusza Sawicza, uczestnika Bitwy o Anglię, odznaczonego wieloma odznaczeniami.

  Blog Anfinuo

  Zostanie szefem MFW. Zwłaszcza ostatni kandydat z Meksyku to raczej tylko ciekawostka. Chociaż “shit happens”.

  A w Polsce po weekendzie gdy partie prężyły muskuły i pławiły się w samozachwycie, sprawa chińczyków i autostrady A2 coraz czarniejszą czernią pisana – GDDKiA przebiera nogami i jako plan B (bardziej D jak D…) ma “wrzepienie” budowy innej firmie. Co ciekawe, nie całości którą mieli Chińczycy zrobić, tylko w kawałkach, bo całości nikt nie.

  Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

  Dodaj.

  Wystarczy normalność, czyli kilka słów o polityce. - Blog Mateusza Stefaniaka - Onet.pl Blog

  Ostanie posty:
  • Budowa autostrad. (Stefan; 03.06.2009)
  • Osobowość prawna Unii.
  Problemem są PROCEDURY. Premier chce budować szybciej, minister infrastruktury też, inwestorzy też, ja i reszta obywateli też - tylko urzędnicy i prawo nie pozwala.
  Sprawa druga, czyli przetarg i budowa odcinka autostrady A2 (
  Świecko-Nowy Tomyśl i Konotopa-Stryków), która ma być wyrocznią w sprawie pana ministra infrastruktury, jak zapowiedział premier. Pan Cezary Grabarczyk podzielił ten odcinek na.