O czym chcesz poczytać na blogach?

Autostrada a1

Chtysz’s Blog – wszystko o polskich drogach szybkiego ruchu

Autostradą A4 i drogą krajową nr 44,
na południowym odcinku omija Rybnik i Żory i przecina granicę polsko-czeską w m. Gorzyczki, gdzie w przyszłości połączy się z planowaną czeską D1.

Krótka historia:
Autostrada A1 pojawiała się już w pierwszych, nieśmiałych planach w latach 50. i 60. , jako główna arteria relacji N-S i część europejskiego szlaku prowadzącego ze Skandynawii w kierunku basenu Morza Śródziemnego. W latach 70. powstała.

(oczyszczanie terenu itp.). Pod koniec 2008 r. otwarto też brakujący odcinek ze Swarożyna do Nowych Marz.

W styczniu 2009 r. GDDKiA podpisała umowę na budowę i eksploatację autostrady na odcinku Stryków k/Łodzi – Pyrzowice z konsorcjum Autostrada Południe (zdominowane przez kapitał hiszpański – Budimex, Cintra, Ferrovial). Harmonogram zakłada zakończenie robót budowlanych do 31 maja 2012 r. między Strykowem i Rząsawą k/Częstochowy (123 km), natomiast dalszy odcinek (57 km).

Na dnie faktu dokonanego - Onet.pl Blog

Padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; line-height: 15px; ">To był od niepamiętnych czasów węzeł gordyjski polskiego drogownictwa. Wprawdzie od czasu do czasu dowiadywaliśmy się, że lada rok będzie modernizowana, przebudowywana jako autostrada lub ekspresówka, bo właśnie staramy się o Olimpiadę Zimową, czy inne mistrzostwa, ale efekty były znane i powtarzalne. Przez kilkadziesiąt lat Olimpiady nie było, ale z okazji każdego dłuższego weekendu, czy sportowego wydarzenia, droga.

W efekcie małe są szanse na terminowe skończenie odcinka A2 Łódź-Warszawa, czy innych odcinków: na A4 pod Tarnowem, czy A1 pod Toruniem, ani obwodnicy Warszawy, ani kilkunastu innych obwodnic w całej Polsce, których brak niczym maszyna generuje wielogodzinne korki, sumujące się w skali całego kraju.

mojehistoriezycia

Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Posted on Czerwiec 20, 2011, in moje opinie and tagged A, A1, A2, A4, Autostrada, Drogi, Gdańska, Polska, S3, S6, Szkoła, Szkołą, Uczeń. Bookmark the permalink. Dodaj komentarz.

Fotografie to historia... - bloog.pl

Kilka fotek przedstawiających budowę autostrady A1. Dzisiaj o 19:00 został otwarty kolejny jej odcinek, który widzę z okna mojego mieszkania (ale widok z okna jest oddalony o około 1 km, także nie jest tak.

komentarze (14) | dodaj komentarz

Autostrada A1

piątek, 17 października 2008 23:37

Biurokracja to dobrze zorganizowana zaraza

Obecna sytuacja z partnerstwem publiczno-prywatnym.

O co chodzi. Owo partnerstwo (w skrócie PPP) polega na tym, że administracja publiczna dogaduje się z prywatnym biznesem, aby prowadzić jakieś przedsięwzięcie, np. zbudować szpital, drogę itp. Autostrada A1, na północy Polski, zbudowana względnie tanio i bez opóźnień, to taki właśnie przykład PPP.

Ale dziś w Polsce w zakresie PPP nie dzieje się NIC. Kompletnie NIC. Czemu? Bo mamy absurdalne przepisy, które powstały w absurdalny sposób..

zatroskanyjanusz blog

Że może skończyć podobnie. Ostatnio do polskiego MSZ wpłynęła nota protestacyjna od Indian Wei Wei osiadłych w Ameryce Południowej, na polskiego podróżnika Wojciecha C. Oskarżony tłumaczył się, że wykarczował 3000 hektarów dżungli w ramach autostrady A1 Północ - Południe i Euro 2012. Ciekawostką jest znalezienie przy oskarżonym jednej sztuki scyzoryka - bestii. W Anglii święci tryumfy na budowach, polscy robotnicy ostrzą nim gwoździe i tną deski. W ostatnim wywiadzie Janek Kos zarzekał się, że.