O czym chcesz poczytać na blogach?

Austrian

Kamil Wysocki

  Innych spraw, którymi warto zaprzątać głowę, a nie koniecznie ‘ludzką głupotą’.
  Mnie też to czasem boli, ale po prostu lepiej się od tego odciąć niż się w to wkręcać, bo zacznie boleć jeszcze bardziej ;p
  I nie chcę, żeby to wyglądało jak jakieś kazanie mądralińskiej gówniary.. ale tak mnie po prostu ruszył ten wpis i czułam potrzebę wypowiedzenia swojego zdania ;p Wiem, że mądry z Ciebie człowiek, więc wierze, że dobrze to odbierzesz, a co z tym dalej zrobisz to już Twoja sprawa Pozdro Wyspo! )

  Sława

  Maj 28, 2009 at 12:30 am

  Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Znad kieliszka wina

Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
RSS
wtorek, 08 sierpnia 2006
Poverty in the Third World is related to wealth in the First and Second Worlds

Well, that's a good quote for today. I'm on this topic again! I saw a movie today, which I can reccomend to anyone. It's called "We feed the world". It's been done by some Austrian movie makers with a support of many NGOs. But it's really good. Something kids should learn at school aout. It's says about the unfair agriculture trade in the South as well as in the North, about the subventions, wasting food while the others die on hunger or about selling european food by lower prices than the one of the home-made ones in the developing countries and killing by that their agricultural markets. I found two things taff in this movie. First, there is an interview with some UN special guy, who says that today we have a capacity of feeding 12 billion people and we cannot manage to feed a halt of it fairly. He told every chirld who dies on hunger is been killed by the.

Wojciech Bońkowski

Czarny koń »

Pieśń przyszłości

Pijemy coraz więcej win austriackich. Wedle statystyk za 2009 w kryzysowym roku sprzedaż win znad Dunaju wzrosła u nas o blisko 60% (wartościowo). Dlaczego warto podtrzymać tę passę, można się było przekonać 18 marca na corocznej degustacji win austriackich organizowanej przez Austrian Wine Marketing Board, którego prężne działania powinny stać się wzorcem dla innych tego typu agend.

W ostatnich latach miałem wrażenie, że ta klasycza wiosenna polska degustacja nieco się „przerzedziła”: dawniej brał w nich udział kwiat austriackiego winiarstwa, szukając wejście na polski rynek, rok czy dwa lata temu zaś tych wielkich nazwisk było jakby mniej. W 2010 r. nie można się jednak było uskarżać: Bründlmayer, Schloss Gobelsburg, Wieninger, Tement, Gernot & Heike Heinrich to jest absolutna austriacka czołówka. Zabrakło tylko dobrej reprezentacji z Wachau.

continuum - Onet.pl Blog

Ogromnej fabryki

tylko, że kogo to obchodzi ... i na całe szczęście,

 

w ogóle to i tak chce, chce żyć zmieniać, psuć naprawiać, żyć, kochać, być kochanym, czuć zapach i smak ...

 

continuum (22:58)
przyjdą roztopy?

07 listopada 2010
Austrian airlines - reklamacja

Po wczorajszym o mało co nie udanym przylocie, zdobylem się tylko na napisanie do linii lotnicych ...

Dears
I’m  really disgusted of service from people who was involved in checking booking and passport process. Especially that, one clever Man who took care my problem after few minutes solved it in 3 minutes.
The story was :
Our secretary wrongly put my name in ticket booking process . Not surname  – surname was ok.
So, Your employee (there was two : women and this man) told me to buy new ticket for fly, and I almost.

missedit.blog

Na razie czekam na obiad. w gramofonie, ja ja ja, kraftwerk computerwelt.
klasa na pielgrzymce w częstochowie, mhm, odmówiłam wyjazdu.
chociaż molly ma dobry humor. euforyczny, powiedziałabym. ciesze się, że ją zobaczę.

skomentuj (0)

[die schreckliche unsicherheit meiner inneren existenz] 2002-03-10 23:05:38

niedziela wieczór. temat 14. twórczość wybranego zagranicznego pisarza. w głośnikach po golden brown the stranglers i pawanie znowu francoiz.
kafka wrócił, znowu się objawił. wersja dwujęzyczna kafki. ein österreichischer Schriftsteller. an austrian writer.
muszę się ograniczać, bronić przed rozpisywaniem, bo trzeba zwięźle, nigdy rozwlekle.
poza tym zginęły mi gdzieś notatki z zeszłego roku, bardzo szczegółowe (cała teczka). znalazłam remarque'a ein militanter pazifist ale nie FK.
ale za to w starym notatniku sporo cytatów z dzienników.
ich glaube nicht, dass es leute gibt, deren innere lage ahnlich der meinen ist.

skomentuj (0)

[sylvia plath] 2002-03-10 23:12:25

THERE IS NOTHING LIKE PUKING WITH SOMEBODY TO MAKE YOU INTO OLD FRIENDS.

the bell jar

generau i jego historie

Pojawia się starszy pan o lasce. w płaszczu, z pięknie ułożonymi włosami, mówi donośnym głosem, bo na co dzień jest śpiewakiem, nuci rzewne ukraińsko-polskie pieśni, że gdyby się znowu urodzić miał. to alfred, którego schulz uczył, jak zostać stolarzem. płacze, wspominając ten dzień, gdy zwłoki mistrza leżały kilka godzin na ulicy, w rękach chleb, w oczach obietnica lepszego życia, bo przecież następnego dnia miał już załatwioną ucieczkę z getta do warszawy.

we lwowie, w powrotnej drodze, zostaję jeden dzień dłużej. to przez zamieszanie na lotnisku, bo austrian przysyła za mały samolot, nie wszyscy się mieszczą. ale za to rekompensata zachwycająca, pięciogwiazdkowy leopolis w samym centrum, folder głosi: witamy w hotelu roku, ciepła woda bez przerwy, francuskie mydła i małe paróweczki na śniadanie. krótki spacer w okolicach opery obfituje w niecodzienne obrazki. mieszkańcy miasta stoją wokół fontanny, patrzą na esy i floresy z wody, której tu też często na co dzień brakuje. elegancka pani spaceruje po ulicach z wielką czarną świnią na smyczy. pijana kobieta prosi wsparcie, ale nie chce tych kopiejek, z których uzbierałoby się kilka hrywien, ma swój lwowski honor, jeszcze taki przedwojenny. dzwonią z.