O czym chcesz poczytać na blogach?

Austria

Austria

Dzieli imperium na dwie części – hiszpańską i austriacką.
Austria zagrożona była od południa przez Imperium Osmańskie. Oba państwa zainteresowane były podporządkowaniem sobie Bałkanów, Turcy wiedzieli, że pokonanie Austrii sprawi, iż będą mogli swobodnie podporządkowywać sobie nowe europejskie terytoria. Do starcia decydującego doszło w 1683. Wojska Tureckie obległy stolicę kraju – Wiedeń. Dzięki odsieczy polskiego króla – Jana III Sobieskiego atak został odparty, a Turcja przestała stanowić realne zagrożenie.
Austria wykorzystała zwycięstwo należycie. Następne lata to okres wzrastania potęgi państwa austriackiego. Mimo przegranej trwającej w latach 1740 – 1763 wojny z Prusami o Śląsk, Austria poszerza swoje granice. W 1772, w wyniku rozbiorów, w granicach Austrii znajduje się Galicja. W 1775 Austria przyłącza Bukowinę. Państwo austriackie wzmacnia się też wewnętrznie. Reformy Marii Teresy i Józefa II ograniczają wpływy kościoła i szlachty. Zreformowana zostaje też armia, edukacja ( staje się bardziej powszechna) i sądownictwo. W 1792 Austria zaczyna prowadzić wojny z rewolucyjną Francją. W 1804 Austria staje się Cesarstwem Austriackim. Wojny napoleońskie osłabiają nieco Francję. Traci ona prymat w Rzeszy Niemieckiej. Kongres.

Rachel i Austria team - Onet.pl Blog

Innymi trenerami. Siedziałam między Gregorem a Andreas;em.
-A teraz przyszedł czas na rozdanie nagród - powiedział głos z sceny, kiedy zjedliśmy już kolację - a potem będzie czas na zabawę do samego rana. A więc nagrodę dla najlepszego trenera, dostaję ALEXANDER POINTNER, Alex się zdziwił. jeszcze mówił że może się założyć że nagrodę dostanie Mika Kojonkowski (gala jest dla wszystkich skoczków, nie tylko dla Autów). Podszedł po nagrodę, podziękował i udał się na swoje miejsce. Nagrodę dostał jeszcze Adam Małysz, Simon Ammann.
- Teraz przyszła pora na nagrodę dla najlepszego team;u a wygrywają tą kategorię oczywiście AUSTRIA TEAM! - Chłopacy wstali i poszli na scenę, Wuff jako najrozsądniejszy podziękował wszystkim, szczególnie Pointnerowi, który wkłada serce w ich treningi, podziękował wybrankom serca, a ja miałam uczucie że Gregor wtedy spojrzał na mnie z miną
„ słuchaj co mówi Wuff“ i wszystkim kto im kibicuje na zawodach.
- Ostatnia nagroda PRZYPADA GREGOROWI SCHLIERENZUEROWI - powiedził prowadzący Gali. Gregor złapal zawiechę że musiałam go stuknąć
- Może pójdziesz po nagrodę - szepnęłam.
Gregor wstał i podszedł i zaczął mówić
-Niespodziewałem się że wygram tą nagrodę, bo ten sezon nie należał do.

Wolontariat Europejski w Austrii - a życie dalej biegnie...

Z czyjejkolwiek strony, aby utrzymac tamata idee. Ale i tak warto bylo sprobowac i mam nadzieje, ze znajde sily na dokonczenie mojej roli lub trafie na kogos, kto przejmie stery redaktora naczelnego...
Dolacz swoj slad do obecnych: 1 weekend wiedenski 2007-03-19
W miniony weekend, wybralem sie na spotkanie prywatne z trzema wolontariuszkami w austriackim miescie Krotzendorf niedaleko Wiednia. W sumie to stolica austriacka to juz dla mnie niemal norma, gdyz bylem tam juz kilka razy, ale za kazdym razem odkryc mozna cos nowego. We Wiedniu mozesz znalezc cos dla siebie niezaleznie od tego, co lubisz najbardziej.

Pozwiedzalismy troche centrum i jego okolice. Ale lepsze od chodzenia po miescie byly wspolne wypady do kawiarni czy restauracji, na male co nieco do przegryzienia.Jedyne co bylo nie dobre, to pogoda. zimno i duzo silnego.

Morgi; Adam. ;D

Gorzej było z wiaterkiem, bo czasem była zupełna cisza, czasem odrobinę wiało z tyłu, a czasem z przodu i wtedy można było odlecieć" - kontynuuje Małysz.

"Ogólnie konkurs stał na bardzo przyzwoitym poziomie. W pierwszej serii został trochę za nisko ustawiony rozbieg, dlatego nie było tak dalekich skoków. W finale było już lepiej, szczególnie gdy wychodziło słońce, które poprawiało termikę" - zakończył najlepszy polski skoczek.

Foteczki jeszcze dodam za parę dni :)) Pozdrawiam :*
komentarze [8]

Planica- Konkurs Drużynowy- Wygrywa Norwegia;
Austria 3 :)); Polska nie startowała..
>> sobota, 15 marca 2008 15:16:01
Reprezentacja Norwegii (1715,1 pkt) wygrała ostatni konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach narciarskich rozgrywany na mamuciej skoczni w słoweńskiej Planicy. Na drugim miejscu uplasowali się Finowie (1615,1 pkt), a na trzecim Austriacy (1482,1 pkt).

W ekipie Norwegii doskonałą formą błysnął Anders Bardal, który skoczył 232,5 (podparł skok) oraz 213,5 m.


W ekipie Finlandii dobrze skakali Janne Happonen, Matti Hautamaekki oraz Janne Ahonen. Zawiódł jednak Jussi Hautamaekki (180,5 oraz 191,5) i ekipa Suomi nie mogła podjąć walki z.

De-Pol Hand Godne życie i praca za granicą

Prawda należy się wszystkim Polakom – niezależnie od orientacji: politycznej, religijnej oraz wszelkiej innej.

Nie można prowadzić śledztwa, kiedy nie ma dowodów w sprawie, które mają Rosjanie, kiedy jednoznacznie obserwujemy zacieranie dowodów poprzez niszczenie wraku samolotu lub odmowę zwrotu czarnych skrzynek – rejestratorów prawdziwych zdarzeń z tego dnia. Ponadto nie można prowadzić śledztwa w oparciu o przypuszczenia i niedopuszczenie do szeregu procedur – na terenie miejsca katastrofy na terenie Rosji.

Czytaj dalej....

13:26, depolhand , Aktualności
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 05 kwietnia 2011
Würdevolles Das Leben und Arbeit – Pisz dla Niemców i Austriaków o Osadnictwie Polaków, partnerstwie oraz integracji
.