O czym chcesz poczytać na blogach?

Augustów

DARIUSZ SZWED polityk partii Zielonych 2004

„zielonym tygrysem Europy” – kraju rozwijającego się zgodnie z konstytucyjną zasadą zrównoważonego rozwoju. Składam na Pańskie ręce 10 wstępnych propozycji, których celem jest budowanie państwa oszczędnego i efektywnego, będącego propozycją alternatywną dla koncepcji państwa taniego.

1. Wycofanie się z budowy obwodnicy Augustowa przez Dolinę Rospudy Trasa ekspresowa Via Baltica łącząca Warszawę z Helsinkami powinna przebiegać zgodnie z tzw. wariantem łomżyńskim, omijając w ten sposób Białystok, Augustów, Dolinę Rospudy, ale także wiele innych wartościowych obszarów przyrodniczych północno-wschodniej części Polski (np. Biebrzański Park Narodowy, Puszczę Knyszyńską). Kluczowe jest też przyspiesznie prac nad Rail Baltica – nowoczesnym połączeniem kolejowym łączącym Warszawę, przez Kraje Bałtyckie, z Helsinkami. Takie działanie przyniesie wiele korzyści, m.in.: ograniczenie ruchu ciężarowego przez miasta Podlasia, m.in.: Augustów, Suwałki i Białystok; uniknięcie unijnych kar; poprawa relacji z Komisją Europejską.

2. Przesunięcie części środków z budowy nowych dróg i autostrad na.

galeon.blog

Plany :)
Rajgród jest atrakcyjny tylko pod względem pływania po wodzie i po lodzie, więc w tej sytuacji, będzie nam tam po prostu nudno.

Koszt zimowiska pozostaje bez zmian [200zł], ale jest o jeden dzień dłuższe !
Miejsce - AUGUSTÓW Termin - 25 -29 stycznia (środa – niedziela) 
Wyjazd – 25 stycznia (środa) godz. 14.30. 
Zbiórka o godz.14.10 przy Ciuchci na dworcu PKP
Powrót – 29 stycznia (niedziela) godz. 12.20 dworzec PKP 
Zakwaterowanie – Bursa Międzyszkolna ul. Kard. Wyszyńskiego 34, Augustów w pokojach 3-4 osobowych (w pokojach są łóżka, szafy, stoły, krzesła, łazienki na korytarzu) http://zpm_augustow.republika.pl/
W planie – pogłębienie wiedzy harcerskiej, krajoznawczej, geograficznej i historycznej, zajęcia sportowo- rekreacyjne m.in. gry zespołowe, ping-pong, Aquapark , Muzeum Ziemi Augustowskiej, zwiedzanie miasta, gry terenowe, zajęcia harcerskie, zajęcia żeglarskie 

Co zabrać ze sobą? 
- kompletne umundurowanie 
- legitymację szkolną – podpisaną i podstemplowaną (potrzebna w pociągu) 
- produkty na jedną kolację i jedno.

Augustów i okolice

Marzec 2011
Kwiecień 2011
Maj 2011
Czerwiec 2011
Lipiec 2011
Sierpień 2011
Październik 2011
Luty 2012
Marzec 2012
Kwiecień 2012
Zakładki:
Ulubione
Los prowadził - Deszcz obmywał - ...
365fotodni
Co mi się nawinęło przed ...
Czarna plamka mazurka
FOTOŁOWY
Grzybowisko
Ilustrowany notatnik
Plamka mazurka
Świat nasz kolorowy
Zawsze kolorowo
Żeglarsko... i nie tylko
ŻYCIE JEST DZIWKĄ
ŻYCIE JEST DZIWKĄ
Tagi
  • Augustów
  • Biebrza
  • Biebrzański Park.

amor

Będę wiedziała waszą opinie o moim BLOGu. Bo narazie sama nie weim czy jest ok. A więc zapraszam serdecznie. :) Buziaczki! Mam jeszcze jedną malutką prosbę... Proszę wpisujcie tu swoje komentarze na temat moich notek. Dzięki...:)

Wystukane: 2003-04-05 13:14:22 przez KaśkuL skomentuj (0)

Dlaczego???

Dlaczego nie mozna wchodzić jak człowiek do swojego BLOGA ??? Cały czas nic nie mozna zabardzo robic.... Co się dzieje ludzie. Zarka zwariuję!!!Bezna, bezna... Mam nadzieję że niedługo ludzie to naprawią. A narazie moge napisać cos innego. No więc idziemy do kina na Johnego English. Spoksik. A Augustów odwiedzimy dnia 7 maja....He he he hr. NIektóre dziewczyny z klasy już teraz obmyślają co wziąc na biwak a czego nie brać. Zwariowane są troszki ale ok.


A narazie NAUKA!!! :(

Wystukane: 2003-04-09 18:21:23 przez KaśkuL skomentuj (0)

Witam Witam i o zdrowie pytam !!!

WIecie co moje koleżanka Ania troszki mnie denerwuje...Mówi zawsze że ja sie bujnęłam w Enwerze ( dla nieweidzących to najgrubszy i najbrzydszy chłopak w szkole..). Trochę mnie to denerwuje...chociarz nie powinno bo to jest przecierz na żarty...Ale takie mi.

Firedancer

Kiedy życie staje się tylko przyzwyczajeniem?


What: Blablabla
When: środa, 23 sierpnia 2006
At: 19:53:10
Write komentarze [1];

No w końcu musze coś napisać :)
Wróciłam wczoraj.
Było fajnie.
Najbardziej zapamiętałam zmywanie i obieranie ziemniaków :P
Widziałam kawałek rodzinki po raz pierwszy. Znaczy siem ten "wujek" to zdaje się syn kuzyna mojej babci. Ahjej... niech żyje rodzina. Jak pijecie mleko łaciate, to liczcie się z tym, że to właśnie od jego krów może być :D
Fajne uczucie to jest, jak cię cielaczek po ręku liże. Polecam :D
Woda była zimna.
Aluś jest kochany.
Augustów jest śliczny.
I niech żyją rozmowy o przeszłości! Od rodziny można się naprawdę dużo dowiedzieć :D


What: dupa. dupa dupa dupa. DUPA
When: sobota, 12 sierpnia 2006
At: 09:11:36
Write komentarze [2];

Czyli mówiąc krótko dno dna i metr mułu.
Mieliśmy jechać dzisiaj. Nie jedziemy.
Dupa.
Wszyscy mają mnie w dupie ja mam w dupie wszystkich. i o!


What: :)hehhh... (:
When: piątek, 11 sierpnia 2006
At: 22:30:13
Write komentarze [1];

Mam nowego fona, mam nowego fona! ;););) Little things and make me happy :D Znaczy się mała rzecz.

to jest pani na traktorze

Papierosów i picia alkoholu.”

22:31, juzio666
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 20 listopada 2006
Ratujmy Dolinę Rospudy!
To, co się dzieje z doliną Rospudy, - a raczej co ma się z nią stać - jest wręcz zadziwiające. Dużo bardziej by się opłacało postąpić zgodnie z sugestią ekologów, którzy proponują, aby i owszem, zbudować obwodnicę, ale żeby owa obwodnica omijała nie tylko Augustów, ale również i dolinę, w której znajduje się wiele zagrożonych gatunków roślin i zwierząt, a nawet Suwałki . A dlaczego bardziej by się opłacała wersja ekologiczna? A dlatego, że Unia Europejska poprze ten projekt, który nie koliguje z prawem europejskim, co bardzo zwiększa szanse na szybsze ukończenie budowy i wyprowadzenie ruchu z Augustowa. A również dlatego, że ten wariant obwodnicy jest tańszy od propozycji Generalnej Dyrekcji Budowy Dróg i Autostrad. Ale to są tylko argumenty dodatkowe: najważniejszym jest to, że ta opcja nie niszczy wyjątkowego ekosystemu doliny Rospudy. Premier (niestety) nasz stwierdził ostatnio, że „jest to sprawa, którą wyolbrzymiono”..