O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Audyt

Bizneskop

Dotychczas przekonanie, że nie ma na świecie bezpieczniejszej inwestycji niż niemiecki dług publiczny.
Więcej »

Tagi: dług publiczny kryzys finansowy
16:43, pwc_mwalewski , Mateusz Walewski
Link Komentarze (3) »
środa, 23 listopada 2011
Rekomendacja H, a Audyt Wewnętrzny

Rekomendacja H dotycząca kontroli wewnętrznej w bankach wchodzi w życie już 20 stycznia 2012 r.

Przyjęta przez KNF w dniu 19 lipca 2011 r., jest nowelizacją wcześniejszej rekomendacji GINB. Stanowi ona zbiór dobrych praktyk w zakresie systemu kontroli wewnętrznej w bankach opartych na dokumentach dotyczących tego obszaru, a opracowanych przez Bazylejski Komitet Nadzoru Bankowego oraz Komitet Europejskich Nadzorców Bankowych. Rekomendacja H ma.

Finanse firmy | Finanse firmowe, finanse dla firm.

Jak osób którym zależy tylko na wytykaniu i identyfikowaniu błędów i naszych pomyłek oraz na tzw. „donoszeniu” na pracowników. Audyt finansowy to przecież badanie sprawozdania finansowego, to procedury i testy, dzięki którym dowiadujemy się czy między innymi wartość sprzedaży czy wysokość środków pieniężnych w sprawozdaniu finansowym nie są istotnie zniekształcone. Mamy tu na myśli sprawdzenie, przegląd umów, kwot na fakturach.

Główną rolą w audycie finansowym jest zatem zbadanie sprawozdań finansowych pod kątem jasności i wiarygodności przedstawionych tam danych. Audyt finansowy to też pomoc w rozwiązywaniu problemów księgowych jak i podatkowych.

Audyt finansowy musi uwzględniać aspekt czasu. Nie można zamykać się w granicach roku budżetowego. Audyt finansowy powinien objąć:

a) częściowo sprawozdanie finansowe i księgi rachunkowe za rok poprzedni, aby upewnić się, czy jest przestrzegana zasada ciągłości, to jest czy nie uległy zmianie zasady kwalifikacji zdarzeń, wyceny aktywów i pasywów, ustalania wyniku finansowego, sporządzania sprawozdań finansowych,

b) częściowo księgi rachunkowe roku następnego w celu sprawdzenia, czy.

Strony www Artio

Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

Zbiór danych, administrator bezpieczeństwa informacji, dane wrażliwe, przetwarzanie danych, administrator danych, zgoda osoby, to pojęcia związane z ochrona danych osobowych. Ważnym elementem audytu bezpieczeństwa jest audyt aplikacji sieciowych i stacjonarnych.

Uwierzytelnianiem nazywamy badanie metod kontroli dostępu do określonych zasobów programów używanych w firmie jedynie dla uwierzytelnionych użytkowników. Taki audyt bezpieczeństwa ma na celu sprawdzenie, czy zasoby aplikacji są chronione, zgodnie z najskuteczniejszymi praktykami.

Autoryzacją jest sprawdzanie metod ograniczania dostępu do zasobów i funkcjonalności aplikacji dla wybranych, autoryzowanych użytkowników. Badanie ma na celu sprawdzenie, czy dostęp do zasobów i funkcjonalności aplikacji są ograniczone określonym mechanizmem kontroli uprawnień, chroniącym przed niepowołanym użyciem.

Życie kocham cię nad życie

Audyt 2008-11-29

Po wyjściu z sali egzaminacyjnej tuż po obronie pomyślałam sobie, że nigdy więcej. Nigdy więcej egzaminów, koniec z testami i stresem z tym związanym. Oczywiście jasne jest, że nie da się tego uniknąć, ale w najbliższym czasie miałam zamiar o tym nie myśleć. A tymczasem...

Pierwszego dnia, gdy przydzielono mnie na konkretne stanowisko i poznano z osobą, która miała mi przekazać całą niezbędną wiedzę okazało się, że czeka mnie audyt. Niby rzecz normalna, dotyczy każdej nowej osoby, nie ma stresu i w ogóle wszystko na ludzie. Poszłam więc po firmie, odszukałam większość osób zatrudnionych tego samego dnia i zaczęłam przepytywanie. Nikt nie miał audytu. Nikt. Jestem egzemplarz wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Heh...

Ile trwa taka przyjemność? Ależ niedługo, zapewniam cię - stwierdzenie osoby, która będzie się nade mną znęcać. Ależ bardzo długo, bo ponad trzy godziny!!! - to moja uwaga tuż po audycie.

Po co w ogóle o tym piszę? Po to by móc stwierdzić,.

zielone krzeslo

Czesciej czuje ze ludzie mi przeszkadzaja. mysle ze dobrze czulabym sie bez nich. albo odgrodzona szklana sciana, tak aby nie slyszec ich, zeby nie potracali mnie, ale zebym mogla ich widziec i przygladac sie. brakuje mi wiosny i lata, gdy mozna siedziec przy kawie i przygladac sie.

w piatek mielismy firmowa impreze. rok temu byla kolacja, w tym roku ogol zdecydowal ze woli isc do dekady. kobiety w moim pokoju przezywaly wyjscie od tygodnia. w co sie ubiora, a co zrobic z kozakami, czy w torbe i do szatni :)))) czy co? a czy brokat tylko na glowe czy dekold tez. siedzialam i sluchalam z rosnacym zdziwieniem. czy wyjscie do mniej niz normalnego lokalu jakim jest dekada wiaze sie z takimi problemami??

dzisiaj zabieram sie za bejcowanie schodka. fajnie byloby wrocic do decoupagu. od roku cyba nic nie robilam.

milego dnia dla wszystkich :)

10:01, slonecznyslonecznik
Link Dodaj komentarz »
piątek, 06 lutego 2009
piatek
ostatni dzien audytu. nadal czekam na 3 ostanie oceny w szkole. szlag mnie trafia, chcialabym juz wiedziec czy.

Wińsko oszczędza energię

O dobrej izolacji i jak zachować temperaturę przy działaniu wyższej temperatury, w tym wypadku promieni słonecznych.

23:28, energiawinsko
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 24 marca 2011
Audyt zużycia energii przez urządzenia szkolne

W 1. połowie lutego lutego uczniowie dokonali audytu zużycia energii przez urządzenia szkolne. Ponieważ do tej pory nie otrzymaliśmy watomierza, badanie oparliśmy na policzeniu urządzeń elektrycznych w poszczególnych pomieszczeniach w szkole: sali od informatyki, matematyki, świetlicy, sekretariacie, bibliotece, sali gimnastycznej i pokoju nauczycielskim. Badanie odbyło się o godz. 13.00.

Jeśli chodzi o żarówki naliczono 171 sztuk, w tym żadnej energooszczędnej; używanych było 15 w świetlicy i pracowni informatycznej.

Komputery: liczba 31, używanych: 23, w stanie czuwania: 3.

Monitory: liczba 31, używane: 9, w stanie.

"Nemo sine vitiis est” - Onet.pl Blog

Skomentuj mnie

23 października 2011
nd

Dostałam zamiast podwyżki telefon służbowy- do tej pory nie wiem po co. 

Cały weekend przygotowywuje się do kolejnego audytu, któreg to bardziej nie widzę niż poprzedniego. W końcu niestety to ja jestem odpowiedzialna za całą firmę. Jakoś pod względem finansowym nie czuję tej odpowiedzialności. Cierpliwie czekam, aż ktoś odezwie się w końcu z ofertą zarąbistej pracy. Oczywiście wysyłam Cv, żeby nie było, że sobie czekam, bez swojego wkładu.

Niestety moje marzenia muszą zejść na 2 plan. Bynajmniej to o motorze. Wkopałam się w cudowną dietę, która na dzień dzisiejszy kosztowała mnie już miesięczną wypłatę i to nie koniec :( Na szczęście jednak nie muszę specjalnie jechać do Wawy na.

Audyt energetyczny

Podlinkuj – wartościowe wpisy w SEO katalogu

Dowiecie się z nich co to znaczy dobry hosting, gdzie warto kupić serwer i gdzie najtaniej zarejestrować a następnie przedłużyć domeny.

Na ostatnim blogu, który chce wam polecić znajdziecie informacje na tema, czym jest świadectwo charakterystyki energetycznej budynku. Autor pisze czym jest certyfikat energetyczny i czym różni się on od audytu energetycznego.

Ciepłe mieszkanie

Być większa niż 16% kosztów poniesionych na realizację przedsięwzięcia. Nie może też przekraczać wartości dwuletnich, przewidywanych w audycie, oszczędności kosztów energii. Podstawą przyznania premii termoodernizacyjnej są wyniki audytu energetycznego. Premia termomodernizacyjna przysługuje, jeśli z audytu energetycznego wynika, że realizacja przedsięwzięcia termomodernizacyjnego spowoduje:

  1. zmniejszenie rocznego zapotrzebowania na energię do ogrzewania budynków i podgrzewania wody użytkowej:
  • w budynkach, w których.
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930