O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Atlas

Noweksiazki's Blog

 • ŻAGLOWCE ŚWIATA MINIATURA TW
 • ŻAGLOWCE ŚWIATA WER.POL/ANG TW
 • NIEZAPOMNIANE SZLAKI NA KTÓRE WARTO WYRUSZYĆ CHOĆ RAZ
 • ZAGINIONE MIASTA STAROŻYTNOŚCI TW
 • POLSKA DZIEDZICTWO NARODOWE WER.FRAN.
 • POLSKA DZIEDZICTWO NARODOWE WER.NIEM
 • POLSKA DZIEDZICTWO NARODOWE WER.ROSYJSKA
 • POLSKA DZIEDZICTWO NARODOWE WER.ANG
 • MIEJSCA ŚWIĘTE W POLSCE TW
 • POLSKIE GÓRY NOWY WYMIAR TW
 • SMOKI POTWORY Z MITÓW I KSIĄŻEK
 • BAŁTYK WER.POL/ANG TW
 • 250 RAS PSÓW
 • POZNAJEMY TROPY I ŚLADY ZWIERZĄT
 • ATLAS ZAGROŻONYCH GATUNKÓW
 • 100 NAJWIĘKSZYCH PRZYWÓDCÓW
 • POLSKA OD MORZA DO GÓR WER.POL TW
 • SALWADOR DALI ILUSTRATOR WER.NIEM/HISZP.
 • SSAKI FAKTY O ZWIERZĘTACH ŚWIATA TW
 • RYBY FAKTY O ZWIERZĘTACH ŚWIATA TW
 • PTAKI FAKTY O ZWIERZĘTACH ŚWIATA TW
 • MISTRZOWIE PLAKATU I ICH UCZNIOWIE WER.POL/ANG TW
 • KUCHNIA AZJATYCKA
 • REAL FOTO
 • 505 NAJWIĘKSZYCH PRZYWÓDCÓW TW
 • ALE ZABAWKI TW
 • TATRY 1859-1914 MINIATURA
 • IKONY MINI II WYD.II TW
 • POLSKA OPOWIEŚĆ O LUDZIACH ZABYTKACH I PRZYRODZIE WER..

 • Gaspar wydaje polecenia kulturalne

  Się w swoich domysłach (piszą o ruchu turystycznym na Mławskiej Kolei Dojazdowej, że odbywał się w latach 2006-2007, informację tę ilustrując fotografią pociągu turystycznego z… 2008 roku). Temat linii wąskotorowych został zresztą potraktowany wyjątkowo niedokładnie (w czerwcu 2010 znaczne ubytki w torowisku nie pozwalały dojechać do Wielichowa, ostatni pociąg turystyczny dotarł tam w wakacje 2009, a pasażerski codzienny jeszcze wcześniej – a zdaniem autorów w czerwcu 2010 można tam było dojechać codziennym planowym pociągiem pasażerskim!). Gdzie indziej razi niechlujność: w atlasie używa się zamiennie nazw Linia Hutnicza Szerokotorowa i Linia Hutniczo-Siarkowa, mimo że od dawna druga nazwa nie jest aktualna. Niedbale przygotowano też wszystkie teksty, które wyglądają, jakby nie zrobiono im nawet pobieżnej korekty, a pisał je ktoś o nikłej znajomości zasad interpunkcji i słabym stylu.

  Nade wszystko jednak atlas wydaje się kompletnie nieprzydatny w terenie. Tego typu publikacje najczęściej chciałoby się móc zabrać ze sobą w trasę i konfrontować rzeczywistość z mapą. Cóż z niewątpliwie interesujących fotografii historycznych z lat 90. (dziś chętniej.

  Atlas ryb akwariowych- wszystko o rybach w akwarium

  Wszystkie | Aktualności i artykuły National Geographic | Aktualności ze świata NAUKI | Choroby ryb akwariowych | Długość życia ryb/ile żyją ryby akwariowe | Imprezy/wydarzenia akwarystyczne | Książki- przyroda, zwierzęta, biologia | Rozmnażanie ryb w akwarium | Zdjęcia akwariów | Zdjęcia i opisy ryb akwariowych
  RSS
  niedziela, 14 marca 2010
  Mieczyk (Mieczyki) Hellera, Mieczyk Zielony, Xiphophorus hellerii- ryby akwariowe, atlas ryb akwariowych- opis i zdjęcia


  Obejrzyj zdjęcia: Mieczyk (Mieczyki) Hellera, Mieczyk Zielony, Xiphophorus hellerii, Xiphophorus brevis, Xiphophorus guentheri, ang. Green swordtail oraz przeczytaj opis i charakterystykę ryby: występowanie i środowisko życia- region i miejsce pochodzenia, wielkość i rodzaje, temperament, wskazówki i porady w hodowli, warunki wody w akwarium przy hodowli ryby- temperatura, pH, twardość wody, pokarmy/pożywienie/odżywianie, rozmnażanie, ciekawostki
  .

  Ćwiczenia na uda - mBlog

  Jednakże na życzenie klienta możemy wysyłać atlasy dowolnym kurierem, lecz prawdopodobnie będzie się to wiązało z dodatkowym kosztem.


  Kalkulator ratalny:
  Zakładając, iż finalny koszt atlasu do ćwiczeń będzie wynosił ~1439 zł, raty będą rozłożone w następujący sposób:
  - 6 rat to koszt ~259,00 zł brutto miesięcznie.
  - 12 rat to koszt ~139,00 zł brutto miesięcznie.
  - 18 rat to koszt ~95,00 zł brutto miesięcznie.
  - 24 raty to koszt ~74,00 zł brutto miesięcznie.


  Szczegóły dotyczące atlasu do ćwiczeń King Sport:
  Obciążenie odczuwalne podczas ćwiczeń to 110 kg dla ćwiczeń wyciskania na klatkę piersiową, oraz dla motylków (wielkość stosu to 55 kg, regulacja stosu co 10 kg, przełożenie powodujące dodatkowe obciążenie odczuwalne to 1 do 2)


  Konstrukcja atlasu:
  Konstrukcja wykonana jest z wzmocnionych profili pomalowanych na kolor srebrny. Drążki do wyciągu górnego jak i dolnego są chromowane, a w miejscach do chwytania pokryte czarną gumą. Stos, czyli obciążenie osłonięte jest aluminiową siatką.

  O Dominet Bank Ekstralidze

  Mnie stał Rodriguez, który był bardzo szybki na nogach, mogłem oddać tylko rzut z dystansu. Po rzucie myślałem, że był faul na Wojtku Szawarskim, niestety przeliczyłem się.

  11:06, krzychtoptrendy2008
  Link Dodaj komentarz »
  Atlas Stal - PGE Turów: Mądrze i skutecznie

  Turów musiał odrobić sporo strat, ale doprowadził do dogrywki i wygrał z Atlasem Stalą 101:94.

  Początek spotkania był bardzo wyrównany. Od pierwszych minut bardzo dobrze grał Ruben Boykin i Wojciech Szawarski. Ta dwójka nadawała ton grze w ataku Atlasa. Dzięki nim przez całą pierwszą kwartę to gospodarze byli na prowadzeniu. Z gry w ataku Logana i Kelatiego (razem zdobyli do przerwy zaledwie 10 punktów) skutecznie wyłączyli Kadziulis i Hughes. Dobrze natomiast grał Dragisa Drobnjak, który ogrywał Johna Odena. – Bardzo źle graliśmy w obronie w pierwszej kwarcie. Zdecydowanie na zbyt dużo pozwoliliśmy gospodarzom od samego początku meczu –.

  Atlas arena

  Pod otwartym niebem błądzę ,bosym cieniem jestem - Onet.pl Blog


  6.Muzyka zespołu Spandau Ballet.
  7.Ballady Bułata Okudżawy.
  8.Plac Św.Marka w Wenecji.
  9.Muzyka gitarowa w wykonaniu.A.Segovii.
  10.Stary Rynek w Krakowie.
  11.Błękitna Laguna na Krecie.
  12.Powieść"Idiota "Dostojewskiego .
  13.Malarstwo impresjonistów .
  14.Film "Misja "ze scieżką dźwiękową Enio Moriccone w reżyserii Rollanda Joffe .
  15.Góry Atlas w Tunezji.
  16.Muzyka instrumentalna w wykonaniu R.Kleidermanna.
  17.Koncert muzyki poważnej w Smoczych Jaskiniach na Majorce.
  18.Przyroda ,zapachy i rytmy Dominikany.
  19.Zamek Książ.
  20."Spotkanie" z Janem Pawłem II w Częstochowie.
  21.Liryczne ballady L.Cohena.
  22."Pożegnanie z Afryką "powieść Karen Blixen.
  23.Skalne mieszkania Berberów w Tunezji. Nie komentować głośno, nie okazywać zniecierpliwienia i nie "zawieszać się wzrokiem" dłużej niż potrzeba, szczególnie  na obywatelach o innym niż mój kolorze skóry. Pomna przestróg, co mnie przestraszyły, dojechałam, wisząc "wygodnie" pod pachą rosłego Hindusa, na miejsce koncertu.
                Hala Arena O2 zajaśniała tysiącami świateł. Zachwyciła  wielkością a  zarazem przeraziła. Wyglądała jak oświetlone UFO co zmuszone zostało, by na chwilkę przycupnąć na Ziemi....I wszystko było wspaniałe, zdumiewające do momentu, w którym skierowałam wzrok na płynące, niczym szara rzeka , tłumy... Dopadł mnie niechciany, ostry strach . Nie obroniły mnie przed nim.

  Razem dotrwamy do następnego dnia.

  I roslinek )

  3. Ma Omamy- sslyszy  grajaca pozytywke przez sen

  4.Nie spiewa- patrz punkt 1.

  no ale ejst wyjatek, no znaczy sa wyjatki:      Czyta!, Gra!,  Uczy sie!

  A tak wogole to wczoraj bylam na jakby takim wykladzie na temt ekologi ( w prawdzie nie interesuje sie ekologia, i nic o niej nie wiem:P zostalam wydelegowana pzrez biologice. To wszystko osdbywalo sie w arenie poznanskiej. moze ktos z blogowiczow byl? Wystapowal kabaret Rak (czyli ten tam bercik itp.), i byl koncert " legendy brytyjskiego rocka" t- no koncert byl zajefajny grala taka miesznaka zespolow m. in. Bee Gees, Animas, The Smoking czy jak to tam sie pisze. no ale w sumie z 3 godzinnego niby wykladu bylo 30 min o ekologii hehe i to jesz cze zeby cos madrego powiedzieli o czym.


  Wrzesień
  Sierpień
  Lipiec
  Czerwiec
  Maj
  Kwiecień
  Marzec
  Luty
  Styczeń
  2007
  Grudzień
  Listopad
  Październik
  Wrzesień
  Sierpień
  Lipiec
  Czerwiec
  Maj
  Kwiecień
  Marzec
  Luty
  Styczeń
  2006
  Grudzień

  Elemmiregda’s Blog

  Technologię wytwarzania map wypukłych (unikatową na świecie) opracowali nauczyciele tego ośrodka: Alina Talukder i Marek Jakubowski. W zespole redakcyjnym pracowały też osoby niewidome (dorośli i dzieci), które na bieżąco informowały twórców atlasu, co trzeba poprawić, zmienić, zrobić inaczej, by mapy były jak najbardziej czytelne. – Bez ich sugestii i pomocy ten atlas nigdy by nie powstał – ocenia Jakubowski.

  Prace trwały rok. – Zdarzało się, że jedną planszę poprawialiśmy po kilkanaście razy – mówią autorzy atlasu. Ale opłacało się: – Każda widząca osoba wie, jak wygląda miasto, w którym mieszka, potrafi je sobie odtworzyć w wyobraźni. My niewidomi takiej możliwości nie mamy – zaznacza Paweł.

  – tłumaczy.

  Atlas składa się z 11 map. Pierwsza to plan ogólny miasta: są tu zaznaczone m.in. granice miasta, autostrada, główne ulice wylotowe, Dworzec Główny PKP, dworzec autobusowy, tereny zielone, tereny wodne. Na drugiej Poznań podzielony jest na osiem kwadratów. Kolejne mapy są powiększeniem i uszczegółowieniem każdego kwadratu. Osobną mapę stanowi legenda: Arena to koło otoczone małymi kropkami, kwadrat to Stary Rynek. Cmentarze zaznaczone są znakiem krzyża, dworzec kolejowy to dwa pionowe nawiasy, dworzec autobusowy to nawiasy ustawione w poziomie. Wszystkie plansze są kolorowe, by mogły z nich korzystać również osoby słabowidzące. Koszt przygotowania i wydrukowania wypukłych map z brajlowskimi napisami to wydatek ok. 100-150 tys. zł.

  Atlas drzew

  icha blog

   

   

    początki sa trudne!!! 2003-04-12 23:28:30


  w sumie..to..hej!wszystkim!!!
  nie wiem dlaczego w koncu zdecydowałam się załozyc bloga.....może to ten swiat..i moje zycie..z biegiem czasu was wprowadze...!tak w ogóle..to jestem zwariowaną nastolatką..którj Atlas nadepnał na palca..a w głowie się wszystko miesza...serce wariuje...i oh!!szkoda gadac..czyli...wszyskite normalne objawy...normlanie zyjącego człoweika..w nienormalnym swiecie...egoistycznym...hmmm....jak by się zastanowic...to wszystko sie zgadza..nie ma się co dziwic..ze ludzie sa kłębkami nerwów...koty mają niezły ubaw!tylko kto jest kotem??...pozdrawiam wszystkich..i cóz.Szanse...
  na szczescie...
  odebrano..mi serce....bo nic juz nie czuje...
  odebrano mi pozory....bo były fałszywe...
  odebrano..mi jego....bo nie kochał szczerze...
  pozbawili mnie....uroku zycia....
  pozostawili mi..tlyko promyczki..rozświeltone na niebie....tylko ognisko dziecięcej radości...
  pozostawili...tez ból...i pustke...samotności.....
  drzewo gorejącej..rozpaczy....
  i pogłebiajaca się obojętność...
  zostało tlyko jedno rozwiązanie...
  skoro dobro...i sczerość nie popłaca...
  nagroda..jest kara....
  trzeba....stać się tymi...co mi zabrali...wszystko....
  pozostawili zycie...
  bo nawet smierć..tego nie zakończy....i nie jest rozwiązaniem.....


  skomentuj (1)

  The Sims 3 - bloog.pl


   

  Co nowego?

  • można zbudować bibliotekę w stylu retro lub nowoczesną siłownię wyposażoną w bieżnie, atlasy i kilka innych sprzętów pozwalających zadbać o tężyznę fizyczną
  • możemy zbudować plac zabaw, w skład którego wchodzą zjeżdżalnie, piaskownice i domek na drzewie
  • w pakiecie znajdują się pralki i suszarki
  • trzy obszary, w których to Simowie będą mogli się spotykać. Są nimi: sklep spożywczy,.

  O wszystkim - bloog.pl

  łuskoskrzydłe) - rząd owadów uskrzydlonych, blisko spokrewniony z chruścikami.

  Istnieje kilka umownych podziałów motyli, które nie mają pokrycia w rzeczywistych relacjach pokrewieństwa w obrębie tej grupy. Mogą one być jednak wygodne przy rozpoznawaniu. Dwa często spotykane w książkach czy popularnych atlasach podziały to podział ze względu na wygląd i porę lotu na motyle dzienne (Rhopalocera, buławkoczułkie) oraz ćmy (Heterocera, różnoczułkie) oraz podział ze względu na wielkość na Macrolepidoptera (motyle większe) i Microlepidoptera (motyle mniejsze). Oba te podziały są sztuczne, ale można je wykorzystać pamiętając, że np. wiele ciem.

  Ciało, wyraźnie wyodrębnioną, silnie schitynizowaną głowę z aparatem gębowym gryzącym. Na tułowiu znajdują się trzy pary członowanych odnóży a na odwłoku 5 par tzw. posuwek. Bardzo często pierwszym pokarmem jest otoczka jaja (chorion), z którego się wykluła. Pożywieniem gąsienic większości gatunków są miękkie części roślin, choć są i takie, które żyją w drewnie drzew (np. trociniarkowate Cossidae) lub jak gąsienice Aphomia sociella (Pyralidae) odżywiają się woskiem plastrów miodu. Gąsienica jest jedynym stadium rozwojowym, w którym motyl rośnie (linienie), dlatego pobiera bardzo duże ilości pokarmu.

   Poczwarka  [edytuj]
  Poczwarka to kolejne stadium rozwoju motyla. Gąsienica przestaje przyjmować pokarm, opróżnia.

  bo kazdy z nas jest na cos skazany...

  I juz go nie ma :-(
  2002-09-13 22:52:04 skomentuj (0)


  zakret...
  Dobrze się pan czuje ?
  To świetnie,
  właśnie widzę - jasny wzrok, równy krok
  jak w marszu.

  A ja jestem, proszę pana, na zakręcie.
  Moje prawo to jest pańskie lewo.
  Pan widzi : krzesło, ławkę, stół,
  a ja - rozdarte drzewo.
  Bo ja jestem, proszę pana, na zakręcie.
  Ode mnie widać niebo przekrzywione.
  Pan dzieli każdą zimę, każdy świt na pół.
  Pan kocha swoja żonę.

  Pora wracać, bo papieros zgaśnie.
  Niedługo, proszę pana, będzie rano.
  Żona czeka, pewnie wcale dziś nie zaśnie.
  A robotnicy wstaną.

  A ja jestem, proszę.Sobie.. jaka mam wielka ochote na to by znowu usiasc na plazy, znowu popatrzec w gwiazdy, wymyslec zyczenie gdy ktoras z nich zgasnie i jeszcze raz tak poprostu uwierzyc ze sie spelni... tak jak wtedy, tamtej nocy ... nad morzem, we Wladyslawowie... kiedy On byl blisko... :-) pamietam... tylko raz w zyciu, 4 lata temu, widzialam tak piekne niebo... cale uslane gwiazdami, wygladalo jak czarny atlas na ktorym ktos symetrycznie poukladal kilka tysiecy malych diamencikow. A do tego bylo tak nisko i tak blisko, ze nie omal mozna bylo go dotknac... szkoda tylko ze to bylo 4 lata temu, wtedy.. kiedy kazde z nas patrzylo w inna strone. Dzis... to chyba wina tej muzyki... uwielbiam patrzec w niebo... uspokaja, cieszy oko, poprawia nastroj...
  2002-09-20 23:10:28 skomentuj (0)