O czym chcesz poczytać na blogach?

Atheros

Świat Wiedzy

QoS to zarządzanie pakietami w sieci przez Windows, w teorii powinno pomagać jak mamy np. Emule i chcemy pogrzebać w internecie, QoS w pierwszej kolejności będzie wysyłał pakiety od przeglądarki i dopiero potem od Emule, dzięki temu nie odczujemy aż tak bardzo, że ściągamy coś i jednocześnie strony będą dość szybko wskakiwały nam na monitor. W praktyce jednak jest tak, że QoS nie radzi sobie zbyt dobrze z tym i jeśli na takim rozwiązaniu nam zależy to polecam program cFosSpeed (http://www.cfos.de/speed/cfosspeed_pl.htm). Ja uważam, że zawsze lepiej jest z QoS, niż bez niego. Oczywiście tak samo ma być poustawiany Atheros na komputerze kliencie.

 

Ustawianie systemu

W komputerze, który ma internet (będę go nazywał host) ustawiamy ICS, czyli klikamy prawym przyciskiem myszy na połączeniu z internetem i wybieramy Właściwości.

Zakładka Zaawansowane, zaznaczamy, że zezwalamy innym użytkownikom na łączenie się z internetem przez ten komputer i z listy poniżej wybieramy połączenie lokalne, czyli WiFi.

Teraz WiFi na hoście ma stałe IP (coś jak numer telefonu, zawsze unikalny) i musimy jeszcze ustalić w Windowsie typy połączeń. Windows jest.

Blog Marcina Bojko

Blog Marcina Bojko

Linux,Windows,serwer, i tak dalej ;)

D-LINK, MIMO, Atheros AR5513 i openSUSE 11.1 – kupa roboty i …… kupa.

Była to niezła walka. Oczywiście, postanowiłem postawić w końcu od klasycznej nowości openSUSE 11.1 na domowej maszynce, przy okazji zmieniając kanał dostępu na Wi-FI (Wired mam zbridge’owany pod Vistą do innych celów).

Wersja 64-bitowa stawia się doprawy błyskawicznie na Intel QuadCore Q6600 , okoniem stanęły oczywiście drivery do karty wi-fi. Zachciało mi się bowiem kilka miesięcy temu DLINKA DWL-G520M. Z pomocą przyjść miał projekt MADWIFI dostarczając wersję 0.9.4 swojego modułu ath5k.

Niestety, po klasycznym podejściu wskazywanym przez openSUSE_http://en.opensuse.org/Atheros_madwifi czyli:

zypper -v ar http://madwifi-project.org/suse/`python -c “import platform;print platform.dist()[1]“` madwifi
zypper install madwifi madwifi-kmp-`uname -r | awk -F- ‘{print $3}’`

karolak

Standard in price / performance for netbooks.

Always on the go
The NC10′s ultra durable Protect-o-Edge© casing can easily withstand the stresses and strains of everyday life, making this netbook the ideal companion for a mobile lifestyle. And for maximum freedom and mobility the NC10 delivers longer battery powered performance. With a 6 cell battery capable of just up to 8 hours*, this little powerhouse makes mobile working a more practical reality.

All you need to stay in touch
The NC10 offers a new way for consumers to access the Internet at home and on the move. It boasts a range of advanced communications technologies, including Atheros® 802.11b.g wireless LAN for fast Internet access, a 10/100 Ethernet LAN and optional Bluetooth 2.0+EDR*. It also incorporates an integrated digital motion camera, so it’s easy to stay in touch using video-conferencing or live messaging. Other features include a 3 in 1 multi-memory card reader, a VGA connection, mic in, headphone out and 3 x USB ports.

Anti Bacterial Keyboard
And finally, the NC10features an amazing SAMSUNG innovation – Silver Nano Technology. By sprinkling incredibly small, nano-sized silver ion powder on the keyboard it makes it impossible for bacteria to live and breed, creating a more hygienic personal computing.

WSTĘP - Telefonia Dialog dziennik katastrofy

Firmy i namówiło mnie na sieć światłowodową. Tak zaczął się nowy rozdział w moim życiu, rozdział niekończących się awarii, usterek i kontaktów z infolinią, co pozwolę sobie przedstawić na kolejnych stronach blogu.

 

Osoby dramatu:

Telefonia Dialog S.A z siedzibą we Wrocławiu

Ja, niestety abonent Dialogu numer klienta 4132848, mieszkaniec osiedla Ustronie IV w Lubinie.

 

Sprzęt Dialogu:

Sieć światłowodowa

Łącze na sieci światłowodowej o przepustowości (podobno) 20 Mb/s

Modem Corecess 3942-ES

SetBox (dekoder telewizji) Albis STB-7710 sztuk 2

PLC (urządzenie do przesyłu sygnału po sieci energetycznej) Asmax 200 1 zestaw

 

Sprzęt mój:

Router sieciowy Wi-Fi Linksys WRT54GC ver. 2.0

Laptop Asus z kartą sieciową Atheros AR9285 na Windows 7

PLC (urządzenie do przesyłu.

Mateusz Kozak – techlog

Corporation 82562GT 10/100 Network Connection (rev 03)
10:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM94311MCG wlan mini-PCI (rev 02)
meal@oziris ~ $

Broadcom BCM 4311… w kernelu jest sterownik bcm43xx, w 2.6.22 działa, w 2.6.23 działa… w 2.6.24 nie chce. Zastanawiam się, co może być tego przyczyną… sterownik jedynie się ładuje, żadnej więcej informacji, kompletnie nic, ponadto nie komunikuje się ze sprzętem (ifconfig, ani iwconfig nie widzą karty)

Karta działa poprzez ndiswrapper, jednak nie ma wtedy wsparcia dla Kismet… Mam dwie opcje – zmienić kartę na coś opartego na chipsecie Atheros, lub nadal czekać i próbować grzebać w sterownikach..


8 Odpowiedzi do “BCM43xx”

Techniczny

Nazwie, zawierającego firmware spowodowało, że nowe oprogramowanie wgrało się bezproblemowo i zadziwiająco szybko. Po wszystkim router ruszył.

Skoro już ruszył, postanowiłem wgrać inną wersję OpenWRT, tym razem przez sysupgrade. Rutyna. I znowu porażka. Router nie wstał. Nie mam pojęcia czemu, robiłem to przecież nie raz. Ponownie rozkręciłem router i przeprowadziłem operację flashowania, tym razem już na docelową wersję oprogramowania. Działa bezproblemowo.

Cóż takiego wyróżnia ten router, poza problemami u mnie? W zasadzie nie ma w nim nic niezwykłego, przynajmniej technicznie. 8MB flash, 32MB RAM, architektura Atheros AP81, radio w standardzie N, port USB 2.0. Niby standard wśród lepszych, acz popularnych routerów do domowego użytku. To co go wyróżnia to jednak wygląd i dbałość o szczegóły. Miałem już kilka routerów, różnych firm, i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że tymi cechami WRT160NL (jak i inne produkty Linksysa) może się zdecydowanie pochwalić.

Przykłady? Port szeregowy wyprowadzony jest na zewnątrz – styki znajdują się z drugiej strony gniazd ethernet (choć ja ich nie użyłem, tylko od razu rozkręciłem czarnego WRTka). Ciekawym rozwiązaniem jest też dodatkowa przejściówka do zasilacza posiadająca.