O czym chcesz poczytać na blogach?

Ateneum

kilka słów o satanizmie

pisze:

taaa, i taki gość Stefan Wyszyński ma nie długo zostać świętym. Proszę proszę… Ja już pomijam fakt, że człowiek człowieka nie może czynić świętym, ale trochę zasad ludzie. Facet popiera faszyzm, hitlera tj gno_jka przez którego mieliśmy wojnę po której zapanował u nas komunizm, z którego do dziś dnia nie możemy się otrząsnąć!! Jeżeli ten gość zostanie nazwany św. to będę musiał z całego tego kościoła zacząć śmiać sie w biały dzień…..

Odpowiedz
 • Marek Piotrowski pisze:

  I przepisują te teksty na tysiącu portali przypisując je Wyszyńskiego – a wystarczy sprawdzić w archiwalnym egzemplarzu “Ateneum” kto był ich autorem…
  Trochę rzetelności !

 • Impresje Artystyczne - Onet.pl Blog

  Występy naszych koleżanek i kolegów.

  Jak już wczoraj pisałyśmy zapraszamy na recital Agaty Zakrzewskiej, który obędzie się 25 marca o godz. 18:00 w Teatrze Ateneum ,
  ul. Jaracza 2 Warszawa.

  Stowarzyszenie Transplantacji Serca w Zduńskiej Woli zaprosiło 
  Zuzię Osuchowską , która zaśpiewa 26 marca podczas VI Zjazdu Dzieci
  i Młodzieży po przeszczepie serca.

  Z kolei 27 marca o godz. 11:00 w studiu im. Romany Bobrowskiej
  Radia "Kraków" odbędzie się koncert pt:  "Miłość, ach to ty"  w której wystąpią m.in. Angela Wawrzyk, Kamil Czeszel.
   
  W tym samym dniu w Poznaniu zaśpiewa  m.in Ola Sobiech, z cyklu 
  "Mimo Wszystko.... w Przystani" w Schronie Kultury Europa przy ul. Rolnej.

  Zapraszamy !!!!!

  źródło: www.zaczarowana.pl  Iza i Marta (12:23)
  prosimy o komentarz

  20 marca 2010
  Recital Agaty Zakrzewskiej w Teatrze Ateneum

  M-Socha.blog.onet.pl / Pierwszy i jedyny blog o Małgosi. - Onet.pl Blog


  WYPOWIEDZI SOCHY...
  Nie czuje się gwiazdą. Uprawiam aktorstwo dla własnej satysfakcji, ale wiem, że my aktorzy nie istniejemy bez widzów, a ich uznanie jest dla nas największą nagrodą. Glamour to dla mnie droga, którą konsekwentnie podążam - Małgorzata Socha.

  31 października 2008
  020. Wesele Sylwii i Aleksa. Ateneum. Fotki. Cytaty.

  My Weblog

  Przypadku jest to natura reprezentowana przez żywioły.


  fot. Janusz Musiał, “Woda”
  Cyklu zakłada maksymalne uproszczenie procesu technologicznego i ograniczenie możliwości wpływu na obraz wyjściowy. Polega na bezpośrednim kontakcie materiału światłoczułego ze środowiskiem, ma charakter działań bezkamerowych. W efekcie powstał cykl fotogramów będących odzwierciedleniem – ilustracją bezpośredniego wpływu na materiał światłoczuły specyficznych właściwości i cech, które posiada ziemia, woda, ogień oraz naturalne światło.

  Taki sposób rejestracji zakłada zbliżenie się do źródeł powstawania obrazu, do istoty procesu. Pozwala na przyjrzenie się sobie i otoczeniu głębszym spojrzeniem, przez to umożliwia doznanie metafizycznych znaczeń, subiektywnej refleksji oraz kontemplacji. Odwołuje się, zarówno w treści jak i formie, jedynie do gramatyki i poetyki medium fotografii – światłoczułości, do jej pierwotnej magiczności.


  fot. Janusz Musiał, “Ogień”

  Żywioły – całuny natury Janusz Musiał
  Wernisaż: 19.01.2008 r., godz. 15:15
  Termin: styczeń/luty 2008

  Śląski Teatr Lalki i Aktora ATENEUM, Galeria ATENEUM
  Katowice, Ul. 3 Maja 25

  Małgorzata Pieńkowska - Onet.pl Blog

  W sztukach Szekspira. Wielka szkoła, wielka przyjemność. Tam spotkałam Kazimierza Dejmka, mojego ukochanego dyrektora, który lubił młodych aktorów. 

  Jak to się stało, że będąc typowaną do roli Klary w "Ślubach panieńskich" - zagrała pani Anielę? 

  Jan Englert powiedział, że widzi mnie wyłącznie w roli Anieli, którą otrzymałam w spadku po Joannie Szczepkowskiej. 

  Dlaczego odeszła pani z Teatru Polskiego? 

  Dyrektor Dejmek przestał być dyrektorem, a ja czułam, że w tym teatrze zrobiłam wszystko, co mogłam zrobić. Uważałam, że nadszedł czas na zmianę i wybrałam Teatr Ateneum. Zagrałam tam m.in. w "Korowodzie", w "Wujaszku Wani". Teraz nic tam nie gram. 

  Dlaczego? 

  Nie wiem. Dam panu numer do dyrektora, proszę go zapytać. 

  I stąd ten gościnny występ na Scenie Prezentacje Romualda Szejda... 

  Wystąpiłam w sztuce "Kuchnia i uzależnienia". Gram postać niezrealizowanej życiowo kobiety, która z tego powodu czepia się wszystkich dookoła. Partnerują mi m.in. Zbigniew Suszyński i Agnieszka Wosińska. 

  Czym charakteryzuje się ten teatr? 

  Osobą dyrektora, Romualda Szejda. To wielka umiejętność tak prowadzić teatr. Zawsze.

  Blog Wojciecha Majcherka - Onet.pl Blog


  26 lutego 2011
  Arkusz upodobań i rozczarowań

  Zawsze z uwagą studiuję dodatek teatralny do Gazety Wyborczej. Ileż to ciekawych rzeczy można się dowiedzieć, jak się dobrze wczytać w reklamy teatrów. Przygotowują je, jak sądzę, sami zainteresowani, więc świadomie lub czasami nieświadomie kształtują swój wizerunek, wysyłają komunikaty o sobie do publiczności. Oto np. Teatr Ateneum ogranicza się jedynie do zapowiedzi Mojej córeczki w reż. Marka Fiedora. Czyżby uznano ten nienowy spektakl za najlepszy w marcowym repertuarze, a może inne przedstawienia nie wymagają zachęty? (A propos, podobno nowym dyrektorem Ateneum ma być Andrzej Domalik.) Studio prezentuje cały swój repertuar, ale bez podziału na dużą i małą scenę. W Och-teatr zwraca uwagę duża liczba koncertów, za to w Teatrze Ochoty parokrotnie można zobaczyć hit Igora Gorzkowskiego Taksówkę w różnych wersjach. W TR wszystkie zapowiadane cztery spektakle widziałem (kiedy ja ostatnio.

  Stalinogród, O.S.

  Wypada się więc tylko cieszyć, że oto niespełna dwa tygodnie temu, tytuł futbolowego mistrza Polski zdobyła drużyna z Katowic! Zaskoczenie? Cóż, niestety to tylko futbol amerykański.  Tym niemniej, Silesia Miners wchodzą na zawsze do grona katowickich mistrzów. Gratulacje!

  20:41, bartoszcze
  Link Komentarze (2) »
  niedziela, 25 października 2009
  Wielonarodowo w Teatrze Ateneum

  Dziecię moje wybrało się dzisiaj do Śląskiego Teatru Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach. Wróciło całkiem zadowolone, nie przeczę:) i dzieląc się wrażeniami pokazało program teatralny. Obejrzałem go sobie (rozmaite smaczki dla dzieci trudno zrozumiałe w tej krótkiej notce pominę), i zwróciłem uwagę na nazwiska twórców. Spektakl "Jak pingiwny arką popłynęły" oparty jest na tekście (wielokrotnie zresztą nagradzanym) niemieckiego autora Ulricha Huba. Został zaś wyreżyserowany przez Petra Nosalka, a pod scenografią podpisał się Pavel Hubićka.*