O czym chcesz poczytać na blogach?

Aspekt

Skutki przemocy wobec dzieci w rodzinach nadużywających alkoholu.

Patologicznych szczególnie mocno uderza oschłość emocjonalna; brak miłości do dziecka. Możemy tu mówić o dwóch rodzajach następstw psychicznych u dziecka maltretowanego – o bezpośrednim i pośrednim. Pierwszy ma miejsce wtedy, gdy takie praktyki rodziców jak: wyszydzanie, poniżanie, straszenie, izolowanie, odrzucanie doprowadzają w krótkim czasie do reakcji nerwicowych, depresji i samobójstwa. O pośrednich skutkach mówimy, gdy następstwa maltretowania rzutują na całe życie człowieka. Każde dziecko jest inne; ma inną psychikę, w różny sposób może reagować na ten sam bodziec, dlatego uznać należy, że aspekt psychiczny jest zbyt subtelny, by można poddać go było badaniom. Przypadki natomiast fizycznej przemocy można odnaleźć w szpitalach, sądach, czy nawet szkołach, ponieważ ślady obrażeń są namacalnym dowodem popełnionego przestępstwa. Badania więc koncentrują się na przemocy fizycznej, choć analizując akta sądowe można uznać, że przemoc fizyczna zawsze związana jest ze znęcaniem moralnym. Analizując akta sądowe można było zauważyć, że agresję wobec dzieci wywoływać mogą ubóstwo, nierówność społeczna, ignorancja władz państwowych i czynniki ogólnospołeczne, kulturowe, obyczajowe oraz.

MAŁA OLA WALCZY O ŻYCIE - Onet.pl Blog

ODWIEDŻ NASZĄ STRONĘ ...
WWW.ISKIERKA.RZESZOW.PL
 
***************************
  
Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)
 
 
 
 
 
 
Janusz (18:31)
3 few comments
KRÓTKA MYŚL O PRAWNYCH ASPEKTACH POMOCY

York System AT

Końcówkę maratonu na całkowitym luzie. Zdarzało mi się biec maraton bardziej rekreacyjnie a i tak w końcówce miałem dosyć. Może znalazłem swój maratoński “czas luzu”. Ostatnie dwa kilometry po ryskiej starówce to taniec radości. Mam mnóstwo sił i wygłupiam się przed liczną widownią. Reakcje są bardzo entuzjastyczne. Widać, że ludzie kochają tu bieganie. Czas 3:34. Dostaję medal, a o od Tomka (pogromcy szwagra) półtoralitrową butelkę z dziwnym płynem. Tak! To zimny pszeniczny Altaris! Ten sam co dzień wcześniej nie pozwolił nam położyć się grzecznie spać.

Techniczne aspekty kibicowania

Oprócz maratonu i półmaratonu jest też bieg na 5 i 10 kilometrów. Trasy miksują się i przecinają. Wygląda to na jakiś mega bałagan. W jednej chwili na metę mogą wbiec uczestnicy wszystkich czterech dystansów. Wszystko działa jednak doskonale. Trzeba być perfekcyjnie zorganizowanym żeby pozwolić sobie na taki harmider. Mamy swoją reprezentantkę w biegu na 5km. To też ze sportowców zamieniamy się w kibiców. Co tu się dzieje! Na piątkę biegło ponad osiem tysięcy ludzi. Hasło tego biegu to “run for fun”, co w praktyce oznaczało “wymyśl coś śmiesznego”..

InermisMortem

Już nie jest ten sam opierdziel, co kiedyś. Kiedyś bardziej mnie to ruszało, a na każdą uwagę miałam jakąś ripostę, byłam poważna i obstawałam przy swojej racji. Teraz też chciałabym być taka jak kiedyś, ale otoczenie zmienia ludzi. Tęsknię trochę za tym klimatem mojej (że się tak wyrażę) Victorii, książek fantasy, gotyku, krwi i wiccańskich świąt. Wicca była świetna, uwielbiałam ją. Teraz ani czas, ani okoliczności nie pozwalają na przyjemności związane z tym aspektem. Nawet nie mam czasu, żeby iść do sklepu po zwykłe świeczki czy kadzidełko. Dobrze, że chociaż muzyka została ta sama, niezmienna, od kilku lat, 'La dance macabre' znam już na wylot, a 'Twoja' Naamah jest chyba jedyną piosenką, którą rozumiem od początku do końca. Muzyka. Coś, co jednak utrzymuje mnie przy życiu.
     Referat z po. Jeg liker ikke det. Ale mus to mus...
   .