O czym chcesz poczytać na blogach?

Asfalt

szosaimtb blog

Dobrymi pierożkami i herbatką. Spod Sowy ruszyliśmy niebieskim szlakiem rowerowym, nieco kamienistym, chwilami niebezpiecznie luźnymi, a czasem tylko męczącymi od ciągłych wstrząsów. Za to tuż przed Przełęczą Jugowską znalazł się bardzo przyjemny odcinek zjazdu wąskiej ścieżki po korzeniach. Z przełęczy, taką samą z powrotem czarnym rowerowym do Cybucków, skąd za poradą spotkanego pana z dzielnym synkiem zjechaliśmy do Bielawy żółtym szlakiem pieszym, a następnie szutrówką prowadzącą wzdłuż skraju lasu. W ten sposób dotarliśmy do dzielnicy Kamieniczki, skąd czekał nas kilkusetmetrowy zjazd gładkim asfaltem do ośrodka.


Sobota, 6.08.2011
Tego dnia jakoś od początku nie mieliśmy zbyt wiele sił i zapału do pedałowania. Planowaliśmy zrobić pętlę przez przełęcze Jugowską i Woliborską, ale ostatecznie powstała nam inna, w większości lekka i przyjemna trasa.
Tak jak poprzedniego dnia, rozpoczęliśmy jazdę przez drogę 384 i Nową Bielawę do czarnego szlaku rowerowego. Koła jakoś wolniej się kręciły, ale poza tym cały czas do przodu. Humory bardziej się popsuły na ostrym podjeździe przed Trzema Bukami, gdzie poza kamyczkiem, który mnie zrzucił z.

Fabryce Asfaltu w Tenczynku mówimy NIE

zaniepokojonych opublikowaną na stronach inernetowych starostwa decyzją. Powiadomili oni o swoim odkryciu mieszkańców i lokalne stowarzyszenia. Posadowienie wytwórni w sąsiedztwie osiedla mieszkaniowego i trzech zespołów szkół, w pradolinie rzeki Jeziorki - jednej z najpiękniejszych na Mazowszu, wydawało się niewiarygodne. Odległość od granic działki wytwórni bitumów do budynku najbliższej szkoły wynosi dokładnie 720 cm. 
Pierwsze reakcje to zdumienie i niedowierzanie, których ducha oddają najlepiej tytuły w lokalnej i centralnej prasie: “Smród w uzdrowisku” (Passa nr 4/289), “Fabryka asfaltu w uzdrowisku (ŻW nr 23/2006), “Asfalt z atestem uzdrowiskowym” (Magazyn lokalny Punkt nr 1/20), “Po twojej stronie” TVP3, Agnieszka Borowska). W mieście zawrzało. 
Narastająca fala protestów mieszkańców oraz zainteresowanie mediów, odsłaniających kulisy wydanej decyzji, przyczyniły się do zorganizowania kilku spotkań protestujących mieszkańców i organizacji z władzami gminy. Nie przyniosły one przełomu w sprawie. Jednak w ich wyniku, na wniosek stowarzyszeń, burmistrz gminy wystąpił do wojewody warszawskiego o uznanie postępowania za nieważne z urzędu na skutek błędów.

Klayman89's Blog

Jeszcze jedną koszulkę. O 7.30 idziemy na odprawę, po 11,5h dalej nie ma nikogo z setki. Będzie się dział, nie ma co. Gdy czekamy na start, podchodzi do mnie… Czech. Z Pavlem poznaliśmy się na starcie Kieratu. Wspólne zdjęcie i chowamy się do środka czekając ostatnie minuty na rozdanie map. Ktoś nagle krzyczy, że przybiegli setkowicze, ale nie widzę kto to. W końcu dostajemy mapy. szybki rzut oka, na początek przelot asfaltem, a później… te drogi i poziomice nie zachwycają. Na pozostałe punktu patrzę bardzo pobieżnie. Sygnał do startu i lecimy. I poczułem dobrze, w miejscu gdzie kończy się nasz odcinek asfaltu drogi nie ma. podbiegam jeszcze kawałek i trafiam na mniej zasypane pole. Potem… potem jest jedna z tych wpadek nawigacyjnych, które tak dobrze znam. Ostatecznie podbijam punkt z Pavlem, który również wyleciał w kosmos i całym tłumem ludzi, którzy poruszali się wolniej, za to myśleli więcej. Lecimy we dwóch, szlifując angielski, młócąc śnieg i goniąc czołówkę własnymi wariantami. Po drodze Wpadamy na różnych zawodników, ale jest to coraz rzadsze. W końcu zostajemy we dwóch, ale na szczęście, tym razem, to nie wylot poza zaplanowany wariant – sprawnie zaliczamy kolejne punkty. Wbiegając na.

Don't panic please.. YOU ARE GAY, BUT I LIKE IT xP


ASFALT...
Ja (5-03-2006 21:47)
Rozmowna to Ty jesteś. Jak asfalt...

Kajusia (5-03-2006 21:48)
Skąd wiesz jak bardzo rozmowny jest asfalt?

A no właśnie... Jak bardzo rozmowny jest Asfalt? I czy w ogóle jest on rozmowny? Asfalt - materiał stosowany do budowy nawierzchni dróg, topi się powyżej temperatury 50°C.
Chyba nie każdy wie, że z Asfaltem rozmawiamy bardzo często... Idąc do szkoły, do pracy, do sklepu czy na spotkanie. Co raz częściej na ulicy spotkać można "rozmawiającego z Asfaltem", niektórzy z nas nawet nie wiedzą, że również należą do tej grupy. Nie..? A gdzie patrzysz idąc samotnie pustą ulicą? Gdzie patrzysz, gdy w mroźny, zimowy poranek idziesz do szkoły? No właśnie. W Asfalt. Oczywiście nie mówię, że codziennie, ale od czasu do czasu tak jest. Idę, myślę, patrzę w Asfalt, a on tylko słucha... Idę brudnym, zatłoczonym chodnikiem, patrzę pod nogi, bo nie chcę się potknąć, czy nie chcę patrzeć ludziom w oczy (?) Chyba trochę odbiegam od tematu... Podsumowując moją dziwną notkę... Asfalt JEST dobrym rozmówcą. Co prawda nie mówi za wiele, ale jest świetnym.

Global Tomato Polska

W decydującym dla Polski momencie, jakim jest organizacja Euro 2012 Ministerstwo nie badało składu i pochodzenia asfaltu używanego do budowy najważniejszych w kraju połączeń drogowych.

Jak można przeczytać w raporcie:

Skład, oraz sposób mieszania jest typowy dla niemieckiego asfaltu klasy D, który jest używany jako nawierzchnia górna podrzędnych dróg wiejskich, charakteryzujących się natężeniem ruchu poniżej 2.34 pojazdu kołowego na jeden dzień użytkowania drogi.

Ministerstwo Infrastruktury od roku 1996 zezwalało na import niskiej jakości niemieckiego asfaltu po zaniżonych cenach. Dzięki temu zachodnia nawierzchnia znalazła się na najnowszych odcinkach wybudowanych już autostrad. W świetle ujawnionych danych można się spodziewać, że pierwsze naprawy dróg zbudowanych po 2011 roku będą musiały zostać przeprowadzone w lipcu następnego roku.
Władze zachodniego sąsiada otwarcie przyznają się do handlu swoim wyrobem. Ministerstwo Infrastruktury poinformowało stronę niemiecką, że asfalt ma być wykorzystany jako nawierzchnia pod aktywny ruch pielgrzymkowy, oraz rowerowy.

O komentarz poprosiliśmy Ministra Infrastruktury Tadeusza Góza. – Raport.

Dyplomowy projekt modernizacji i rozbudowy M.K.U. PROGRES

I decyzji lokalizacji centrum) projekt centrum konferencyjnego, które, pomimo, że zaplanowane na pobyt ponad 2000 ludzi ma mieć parking jedynie na 350 aut. W ten sposób urząd miejski (inwestor) zrzuca ciężar przyjęcia reszty aut na mieszkańców okolicznych ulic i klubowiczów Progresu. Najsmutniejsze jest to, że planowane parkingi, mimo, że w moim przekonaniu zniszczą okolicę i tak nie zaspokoją potrzeb parkingowych centrum (parkingi naziemne planowane są tylko na ok 100 aut).

W najbliższym czasie zaczynają się konsultacje społeczne w sprawie projektu centrum. Jeżeli, ktoś z was tak jak ja uważa, że zalewanie asfaltem kolejnych m2 centrum pod parkingi jest chore, można zjawić się na tych konsultacjach i dowiedzieć się w jaki sposób projektanci zamierzają rozwiązać problemy, które  wywoła taka przebudowa okolicy-może to coś zmieni, a może rozwiąże nasze obawy.W każdym razie ja póki co alarmuje.

Dla chętnych podaje dni i miejsca konsultacji:

Program spotkań i dyżurów konsultacyjnych:

  • 19 maja (wtorek) godz. 17.00 –  spotkanie przedstawicieli Magistratu i projektantów  z mieszkańcami Dzielnicy VIII.

...świat budowany z pyłu słów...

Żadne wyjaśnienia. W moim obskurnym pustym pokoju siedzę sam. I tylko tu chwilami czuję się bezpieczny. Sam w swoim zawieszeniu. Sam ze swoim zmęczeniem. Sam ze swoim snem. Sam ze swoimi myślami. Bez ludzi. Bez twarzy. Bez słów. I jakoś tak dożywam jutra. Jakoś...

skomentuj (4)
2004-07-11 21:50:11 >> Całe 3 sekundy...


Całe 3 sekundy w zawieszeniu. W zawieszeniu pomiędzy akcją a reakcją. W rękach sił, których nikt nie rozumie. Wielu o nich mówi. Wielu próbuje wiedzieć, co to jest. Ale nie rozumie nikt. Wąska droga. Prosta pomiędzy dwoma zakrętami. Deszcz. Mokry asfalt. Zmęczenie. Światła stopu. Krzyk. Uważaj!!! Hamulec. Poślizg. Moment. Moment trwający wieczność. Chwila, która pozwala przypomnieć sobie całe życie. Chwila, która wyzwala myśli, o istnieniu których nie wiemy. Chwila, która zatrzymuje nas między czasem a rzeczywistością. Uderzenie. Kolejny poślizg. Kolejny moment. Czekanie. Co będzie. Przerażenie. Patrzenie. Samochód uderzony w tył leci pchany siłą bezwładności. Wpada z dużą prędkością na przeciwległy pas jezdni. Potem ląduje w rowie. Przewraca się prawie na bok. Moment trwający tak długo. Siedzimy jak martwi. Nie możemy się ruszyć. Co się.