O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Ascii

Donatte - Onet.pl Blog

`~----"`   `-.........'GDZIE ZNALEŹĆ TAKIE OBRAZKI?
Skąd jednak wziąć takie obrazki? Samemu nie będzie przecież ich łatwo zrobić. Ale nie martwcie się na zapas! Już od dawna w sieci gości masa stron poświęconych Ascii Art. A jak znaleźć takie strony? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę "Ascii Art" i już pojawi się nam ponad milion linków z pośród których odnajdziecie ten jedyny :-D

JAK ROBIĆ OBRAZKI ASCII ART?
Jeśli jednak jesteś uparty i za wszelką cenę pragniesz samemu stworzyć taki obrazek licz się z tym,że może nie być łatwo! Przygotowałam jednak kilka przydatnych rad dla tych, którzy pragną sami wykonywać Ascii arty;) Podobno są specjalne programy do tworzenia Ascii Art'ów,ale  jeśli chcecie.

Programowanie C++

I odpowiednim przykładem.

4.5. Słowo kluczowe unsigned

Kolejną sprawą, której nie wyjaśniłem to słówko unsigned przed niektórymi zmiennymi. Wyraz ten możemy wpisywać przed każdą zmienną całkowitą/znakową, jeśli chcemy, aby wartości były nieujemne. Dzięki temu do zmiennej możemy zapisać dwa razy większą liczbę dodatnią. Nie możemy natomiast zapisać już do niej liczby ujemnej.

Wypisywanie wartości jest bardzo proste w C++. Przykład uważam na tyle prosty, że nie wymaga to żadnego komentarza z mojej strony.

4.6. Zmienna typu char a kody ASCII

Ostatnią rzeczą, która została do poruszenia, to kwestia zmiennej char. Zmienna char jest rozmiaru 1 bajta. Przechowywany jest w niej pojedynczy znak kodu ASCII z zakresu od (0..255). Aby zapisać znak do zmiennej należy podawać go w pojedynczych apostrofach. Niektóre znaki są znakami specjalnymi dla C++, dlatego też trzeba je poprzedzić znakiem \ . Lista takich znaków będzie w dodatkowym rozdziale. Jeśli chcemy zapisać do zmiennej znak za pomocą kodu ASCII, wystarczy zrobić to w następujący sposób: char.

polaczek17.blog

Tagi: algorytmy, c++

skomentuj (0)

[delphi] Prosta steganografia 2009-07-26 19:05:21

Witam :]
Tym razem coś trudniejszego :] Otóż kodowanie tekstu w obrazie. Czyli prosta steganografia.
Na czym polega steganografia ?
steganografia - Jest to poprostu kryptografia czyli umiejetnosc szyfrowania danych. Kodowanie w ten sposob ma roooozne zastosowanie i jest roznie uzywany. Szyfrowac w ten sposob mozemy tajny tekst ale nie w postaci ASCII lecz np w obrazach badz plikach dzwiekowych / filmach itd.
Jesli mowimy nie tylko o komputerach to uzywa sie technik uzywania swiatla.
Badz bardzo znana technika gdzie prawdziwy tekst jest zapisany na 1 literze kazdego slowa :]

1.) Skoro kodujemy na obrazku musimy uzywac pewnych wspolrzednych.
Sa wiec to niewiadome X i Y.

2.) Kodowanie bedzie opieralo sie na 3 strumieniach. Czerwony zielony niebieski . Sa wiec kolejne 3 niewiadome.

3.) Kazda literka bedzie zapisana w jednym pikselku wiec musimy znac algorytm ktory rodziela kolejno literki i je.

`PinkSheeps | you become what you hate or you hate what you become? - Onet.pl Blog

Polu wpisujecie swój tekst.
3. Zaznaczacie "ASCII TO HEX" i klikacie "Translate".
4. Przed tym, co wam wyskoczy, koniecznie musicie wkleić to: gg:/set_status?description=
5. Kopiujecie całość i wysyłacie znajomym. :)

Jeszcze jedno! Jeśli ktoś wyśle Ci takiego linka, próbując Cię wkręcić, nie klikaj w niego! Możesz jednak dowiedzieć się, co chciał ustawić w Twoim opisie. Skopiuj link, który Ci wysłał, wejdź na tą samą stronę, wklej link, i kliknij "Translate", jednak pamiętaj, wtedy musisz zaznaczyć nie "ASCII TO HEX", tylko "HEX TO ASCII"!

Miłego wkręcania znajomych! :)
15 . {dodaj komentarz} {czytaj}
Hej :) Na dzisiaj przygotowałam dla was bazy do obrazków. Nie dobierałam ich jakoś szczególnie tematycznie, można powiedzieć, że to taki miks. ;)

 
 
 
 
 
 

Komputery i My

N 208
O 14                              O 224
P 15                              P 240
 
Oki, a teraz finał. Jak już mówiłem każda litera prawdziwego hasła jest zapisana jako dwie inne litery (od A do P). Sumując wartości tych liter wychodzi nam kod ascii prawdziwej litery hasła. Najprostszym sposobem na zamiane kody ascii na odpowiadający mu znak, jest otworzenie notatnika, wciśnięcie klawisza NumLock (chyba że lampka Num Lock już się świeci), wciśnięcie i przytrzymanie lewego klawisza "Alt", wypisanie na klawiaturze alfanumerycznej (tej po prawej stronie z cyferkami) kodu ascii i puszczenie klawisza Alt. Korzystając z dwóch powyższych tabelek spróbujemy rozszyfrować przykładowe hasło:

Przykładowe hasło do serwera:

Password2 FECHCHPGCHFD 


1. Owórz notatnik
2..

Ascii art

Korespondencja Naukowo-Kosmetyczna z Elementami Imprezowo-Kosmopolitycznymi (University of Curacao)

Ale Ja nigdy nie urzadzilem jeszcze w zyciu zadnej imprezy,
dlatego potrzebne Mi bedzie moralne wsparcie calego naszego cudownego
spoleczenstwa. Prosze trzymac kciuki. Gdyby kto mial jakies dobre rady
dotyczace organizowania spotkan towarzyskich, w szczegolnosci w
mieszkaniu, ktore nieustannie zaskakuje Uzytkownika brakiem podstawowych
artykulow potrzebnych do przezycia, bedzie On mial szanse na kolejnego
plusa. Plusy za reczniki kuchenne oraz worki na smieci zostaly juz
wykorzystane, wiec prosze ich nie zglaszac.

Serdecznie wszystkich zapraszam i bardzo prosze o szybka odpowiedz w
sprawie terminu bibki, Calusy, Tomek.

Notatka z dnia 2003-07-23, godz. 20:21:37

W plenerze, chodzenia w klapkach i szortach i okularach ciemnych, jak ktoś lubi.. Atmosfera bardzo przyjazna. Impra wczoraj też bardzo przyjemna, chociaż musieliśmy ją dość wcześnie opuścić z powodu dzisiejszego poranka, który i tak nadciągnął w tempie błyskawicy i zaszokował nas swoim nastaniem. Nie mam aparatu więc tego szoku pokazać nie dam rady. W ASCII wyglądało by to jakoś tak: :-O . Pozdrawiam wszystkich, ja tym czasem spadam do zajęć moich.
Zbynio
Notatka z dnia 2003-07-25, godz. 12:41:22, skomentuj (0)

BRAVO TOMI

Impreza pokolonijna zbiera najlepsze opinie. Jak na.

m4nt1s blog

W telewizji ani w radiu niczego co mialoby mnie niesmaczyc, ale zachowanie ludzi na necie absolutnie mnie przerazilo. W pare sekund po smierci Papieza, rozeszly sie po sieci rozmaite lanczuszki w stylu 'O 23 wszyscy ustawmy czerwone sloneczka na gg, zeby uczcic Jego pamiec. Przeslij ta wiadomosc do wszystkich ktorych masz na liscie'. Dostalem nawet kilkulinijkowego ASCII arta swiecy. Zaczelo mnie denerwowac co ci ludzie robia z smierci kogos tak wielkiego. Jest roznica miedzy wystawieniem swieczki w oknie, zeby wyrazic swoj szacunek dla czlowieka, a ustawieniem sobie opisu '[*] modle sie [*]' w komunikatorze internetowym, zeby pokazac to swoim znajomym. Jest roznica miedzy ubraniem sie zalobnie, a ustawieniem opisu 'Tylko zeby w.