O czym chcesz poczytać na blogach?

Aruba

Offshore financial centre

Składały się z wysp Bonaire, Curacao, St. Maarten, St. Eustatius oraz Saba i stanowiły część Królestwa Niderlandów.

10 października miejsce Antyli Holenderskich zajęły dwa nowe, niezależne (z własnym rządem i ustawodawstwem) obszary: Curaçao i St Marten. Z kolei mniejsze wyspy: Bonaire, Saba i St Eustatius stały się specjalnymi terytoriami zamorskimi (rodzaj gminy) Holandii (‘special Dutch municipalities’).

Teraz w skład Królestwa Niderlandów wchodzą więc: Holandia, Aruba (uzyskała autonomię w 1986 r.), Curaçao i St Marten (2010 r.). Holandia zachowuje odpowiedzialność za obronę i politykę zagraniczną wysp Bonaire, St Eustatius oraz Saba. Holenderski rząd będzie również sprawował nadzór nad finansami Curacao w ramach systemu redukcji zadłużenia. Obecne przepisy Antyli Holenderskich (kodeks cywilny, Kodeks postępowania administracyjnego, kodeks karny, kodeks postępowania cywilnego, regulaminy itp.) stały się prawem obowiązującym na Curacao i Sint Marten. Na trzech pozostałych wyspach (BES: Bonaire, St Eustatius i S

alfaromeo blog

Kraju przyda się. Poza tym kupując cb postanowiłam w końcu wymienić oryginalne volvowskie radio bo doprowadzało mnie już do szału tym, że działało kiedy chciało. Wniosek - 1/4 ceny wycieczki na Arubę poszło w pizdu. A miał być system oszczędnościowy... Taaa.
Co tam u was? Pozdrawiam z Zielonej...
2008-04-22 18:35:36 skomentuj (2)


tęsknię...
Tęsknię zajebiście za sopotem. Cieszy jednak to, że tu nawiązałam jakieś kontakty. Tęsknię za morzem. Bardzo. Za wodą wokół. Tak z punktu widzenia żeglarza jak i nurka. Qrwa! Wakacji potrzebuję. Na razie Aruba przegrywa na rzecz Meksyku, a gdzie w końcu wylądujemy? Tego nie wie nikt. Jutro poznań, w sobotę DOM.
2008-04-24 20:34:20 skomentuj (0)


ło ja
Mamy dylematy- aruba, jamajka, meksyk, pizdoklewo małe.. ale powiem jedno bo wybuchnę - qrwa!!!!!!!!!!!!!!!!! potrzebuję urlopu!!!!!!!! i czy to będzie sardynia i nurki czy meksyk z huraganami - mam to gdzieś. W ostateczności udam sie qrwa na hel.
AAAAAAAAAA do domu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2008-04-24 22:24:27 skomentuj (8)


bravo qrwa bravo

Ślubne inspiracje

1. Hawaje 
Od lat uważane za najbardziej romantyczne miejsce na ziemi. Nowożeńcy z Europy mogą połączyć wycieczkę na Hawaje ze zwiedzaniem USA.
2. Bora Bora

Niewielka ale bardzo atrakcyjna wyspa w Polinezji Francuskiej położona na Oceanie Spokojnym to kolejny raj na ziemi dla nowożeńców. Piaszczyste plaże, błękit oceanu i spokój, czy trzeba czegoś więcej?
3.Barbados

Barbados to rajska wyspa na Oceanie Atlantyckim. Otaczają ją rafy koralowe stwarzające miłośnikom spotów wodnych idealne warunki do nurkowania. Na wolących mniej aktywny wypoczynek czekają plaże z egzotyczną roślinnością.4. Aruba

I kolejna egzotyczna wyspa. Oprócz pięknych.

my world

Belgią, północno-zachodnie i północne granice kraju wyznacza wybrzeże Morza Północnego.
Stolica konstytucyjna, siedziba parlamentu, Amsterdam 718 tys. mieszkańców (1996), siedziba dworu i rządu znajduje się w Hadze - 442 tys. mieszkańców (1996). Większe miasta (dane z 1996): Rotterdam (592 tys.), Utrecht (234 tys.), Eindhoven (197 tys.), Groningen (168 tys.), Tilburg (154 tys.), Haarlem (149 tys.), Nijmegen (146 tys.), Apeldoorn (146 tys.), Enschede (145 tys.).
Podzielona administracyjnie na 12 prowincji i 702 gminy, w skład państwa wchodzą dwa terytoria zamorskie: Antyle Holenderskie i Aruba.
Językiem urzędowym jest holenderski (niderlandzki) i lokalnie fryzyjski.
Waluta narodowa, gulden holenderski, dzieli się na 100 centów.
skomentuj (0)
2003-09-14 20:58:27 >> Wilki

Drugi koncercik z mojej kochanej piąteczki (kandydat do '5' - Remy Zero) zaliczony. W necie wyczytałam, że koncert będzie o 20, był o 19 :(. Na szczęście w Pniewach byliśmy o 19.45., a i oni podobno się spóźnili. Było super. Domagali się ludzie 'Baśki', to Robert się zgodził i zagrali. Oprócz tego grali 'Son of the blue sky ', 'Here' I am', 'Benjamin', 'Armia.

Pirates of Caribbean - Legend of Malakavian

Jack robił w swojej kajucie dokładnie to samo. A mianowicie podziwiał najnowszy list gończy za Saarą Anną Hidden wiszący nad jego własnym łóżkiem.


komentarze [23]

Port Trynidad

>> piątek, 12 sierpnia 2005 16:21:28
Port w Trynidad był tak spokojny, jak nigdy. Załoga La Valetty zeszła z pokładu zaraz po przypłynięciu i powędrowała na poszukiwania odnawialnych źródeł dóbr naturalnych, czyli rumu i solonego mięsa. Saara podziwiała panoramę północnego wybrzeża. Pojawili się na hiszpańskiej wyspie absolutnie świadomie. Wiedziała, że na Arubę nie mają, po co płynąć, bo to siedlisko rodu Van der Saarów. Hidden objęła ramiona dłońmi i westchnęła.
-Boisz się?- zapytał Jumper. Piratka aż podskoczyła ze strachu. Sądziła, że ojciec zszedł ze statku z resztą załogi. Jednak nie... Dziewczyna spojrzała uważnie na dawnego kapitana.
-Dwa dni temu minęliśmy się z Axelem. Nie obawiasz się, że odezwie się w tobie instynkt?- Brwi Saary zniknęły pod czarną chustką zawiązaną na głowie.
-Instynkt? Nie rozumiem?- Jumper uśmiechnął się, ale ten uśmiech zaginął gdzieś w gąszczu jego ciemnej brody..

FromPolandToHolland

. Depp chodzi pijany ¾ filmu, ale to tylko dodaje mu uroku .

Uczę się jeździć na rowerze bez rąk i już mi całkiem nieźle wychodzi .

Zaczęłam kurs capoeiry. Jestem po pierwszych zajęciach dopiero, ale podoba mi się ogromnie. Ta muzyka, ludzie… zawsze chciałam spróbować, nie żałuję, ani teraz i myślę że w miarę rozwoju zajęć tym bardziej nie będę:).

W czwartek robiliśmy pomiary na grupie młodocianych piłkarzy, aby zrobić projekt na measuring and testing.

Miło było spędzić pól dnia razem z osobami z mojej grupy . Przygotowywaliśmy się u kolegi z Aruby, ma piękne mieszkanie i ogromną ilość instrumentów muzycznych.  Spotkaliśmy się 2h przed pomiarami, żeby na wszystko straczyło czasu- yhm…przygotowanie do nich zajęło nam jakieś 15 minut, dojechanie na miejsce kolejne 20 , ale wreszcie mieliśmy czas, żeby na spokojnie pogadać, pośmiać się a mężczyźni mogli zagrać w Fifę

Pierwszy raz byłam poza Groningen i co więcej autem . Wcześniej nie było dobrej pogody, albo były inne plany. Będę musiała to na stałe wpisać w mój kalendarz- wycieczka poza miasto- obowiązkowo!

Chciałam się wybrać we wtorek do Keukenhof-.

anikoda.blog


I takie przedstawienie bylo zdecydowanie bardziej odpowiednie dla moich Tygrysow niz balet "Dziadek do orzechow". Krotsze (godzina w porownaniu z dwoma) i bardziej interesujace (typu interaktywne - aktorzy zadawali widowni pytania i prosili o pomoc w wykryciu "przestepstwa"), no i byl Pan Policjant, a przede wszystkim byl Zywy Balwan Frosty, od ktorego po spektaklu dostali autograf.

Taaaak, bylo super! I Tygrysy byly zdyscyplinowane i slodkie. Zdecydowanie latwiej jest z nimi spedzic dzien na wycieczce niz w doooooomuuuuuu...;)
2003-01-07 04:05:01 skomentuj (1) Mmmmmm...

Aruba, Jamaica,
Uh, I wanna make'ya,
Bermuda, Bahamas,
Come'n pretty mama...

Alez za mna ostatnio chodza te tropiki, te palmy, te koktajle z parasolka...no i koniecznie ten Maz moj przystojny...


2003-01-07 04:52:45 skomentuj (9) Zwariowac mozna
W niedziele bylo -2 C. Dzis jest + 15 a w sobote ma byc - 1. I tak ani zdecydowanie w te ani w tamta. Co za pokrecony klimat!
2003-01-08 22:26:58 skomentuj (5) Zapasy itp

Usiedlismy sobie z Mezem po kolacji w kuchni przy stole i tak sobie milo gawedzilismy. To o tym to o owym (plotki wlaczajac). I tak.