O czym chcesz poczytać na blogach?

Armia boga

Armia Boga kontra Imperium Zła * God's Army vs Evil Empire

Krzysztof Wyszkowski o “Armii Boga”

March 14, 2012
tags: Armia Boga kontra Imperium Zła, Jan Pawel II, Krzysztof Wyszkowski, Solidarnosc, Wolne Związki Zawodowe

Legendarny współzałożyciel Wolnych Związków Zawodowych, kolebki “Solidarności”, jeden z liderów Solidarności, pan Krzysztof Wyszkowski napisał na swoim blogu i w tygodniku “Gazeta.

Światowej owczarni, ale jednocześnie heroicznym polskim patriotą, który przeniesiony do Watykanu ani na chwilę nie zapomina o swojej udręczonej ojczyźnie i swym umiłowanym dziecku – Solidarności. (…)

Te publicystykę czyta się jak kryminał, co jest nie tylko zasługą warsztatu, ale i zawartych w niej niedostępnych gdzie indziej informacji. Armię Boga powinni przeczytać nie tylko wszyscy uczciwi członkowie Solidarności i w ogóle Polacy zainteresowani duchową i polityczną rolą Karola Wojtyły w życiu Narodu, ale także ci, którym zależy na zrozumieniu całkiem aktualnych, a będących kontynuacją sowietyzacji, wydarzeń na Polskiej scenie publicznej, antyreligijnej roli Palikota i Tuska nie wyłączając.

.

wizje - bloog.pl

Nimi posługuje. Działo się tak dlatego, że chrześcijanie ci nieśli wysoko sztandary samousprawiedliwienia zasłaniając prawdziwe.

Spojrzałem na tyły tej armii i ujrzałem towarzystwo samego Oskarżyciela. Zacząłem wówczas rozumieć jego strategię i byłem zaskoczony jej prostotą. Diabeł wiedział, że dom który jest podzielony nie może się ostać, a jego armia właśnie próbowała dokonać podziału Kościoła w taki sposób, aby całkowicie odpadł od łaski. Jedynym sposobem w jaki mogło się to udać — było użycie chrześcijan do walki z własnymi braćmi. Dlatego prawie wszystkie przednie oddziały składały się z chrześcijan lub przynajmniej z nominalnych wierzących. Każdy krok, który uczynili wierzący będąc.Słabszy z nich potykał się i upadał. Jak tylko znalazł się na ziemi, pozostali więźniowie zaczynali dźgać go swoimi mieczami, szydząc przy tym z niego. Następnie przywoływali sępy aby pożarły tego, który upadł, jeszcze zanim umarł.

Gdy tak to obserwowałem, zdałem sobie sprawę, że więźniowie sądzili, iżwymiociny potępienia były prawdą od Boga. Następnie zrozumiałem, że tak naprawdę byli oni przeświadczeni, że maszerują w armii Boga! Dlatego też nie zabijali małych demonów Strachu ani sępów — sądzili bowiem, że byli to wysłannicy Boga. Ciemność pochodząca z chmury sępów bardzo utrudniała widzenie i dlatego więźniowie naiwnie akceptowali wszystko jako pochodzące od Boga.

.

ja jestem gwiazdą gwiazdą, ludzi fantazją :P

2002-07-04 - 12:58:48
skomentuj - (4)

Brak tematu po raz któryś tam...
Wczoraj w nocy ( 1.15 ) obejrzałam Armię Boga. Najlepiej wyszedł Lucyfer ( grał go Viggo Mortensen, więc wszystko jasne ), ale film ogólnie mi się podoba. Teraz czkea na mnie Łowca Androidów , a o 23.35 po raz drugi Armia Boga . :-)))

Nie wiem, czy tylko mi, czy wszystkim pojawiły się dziwne ramki przy treści notki. Znowu ci administratorzy jakieś głupoty wymyślają. Wczoraj też próbowali to zrobić - chyba własnie dlatego zniszczyła mi się strona główna.

O, Androidy już lecą. O, to jest film tylko dla dorosłych ;) I tak połowę filmu przesiedzę.Obce. Chyba zwariuję. O ile jeszcze tego nie zrobiłam.

I dalej jest nudno...

2002-07-21 - 21:32:23
skomentuj - (4)

Przerwa w pisaniu? Może, może...
Można umrzeć z nudów...

Przeczytałam "Szóstą Klepkę" i teraz czytam "Kłamczuchę" Musierowicz. Obejrzałam "Armię Boga" po raz któryś tam. Wrażenia ciągle te same ;)

Będę rzadziej pisać notki. Bo po co pisać o niczym... To nie ma sensu.
2002-07-23 - 15:28:17
skomentuj - (1)

Jestem masochistką. Sadystką też.
Reszka stwierdziła, że jestem masochistką. Od kilku dni zmywam po mamie naczynia, w.

moja neverending story

Za sobą drzwi zostawiając ją samą.


Zrobiło się na dworze gwałtownie zimno i dopadł mnie reumatyzm powodując rozrywające bóle w dłoniach, stopach i ramieniu. Tyle o inspiracjii...

skomentuj (0)

nevannon 2007-01-27 00:08:37

Armia Boga

Oglądam sobie "Armie Boga" again and again i stwierdzam ze jest w tym filmie dla mnie jakas magia (:)) taka sama jak w "Kruku" i "Constantine". Niewiem co to ale rycie sobie tym muzgu wcale mi nie przeszkadza.


ps. armia boga jest ok do 3 czesci 4 to straszny chłam. Biorąc pod uwage ze armia nie wszytkim sie podoba to 4 lepiej jak by wogle nie powstała a pieniązki poszły by na dzieci w afryce...

skomentuj (2)
nevannon 2007-01-28 18:48:13

...na szaleństwo mam patent.

Replisia*

Jak wiara w to, że mężczyzna wymyślił kobietę. Człowiek rozumny odkrywa istnienie Boga w miarę odkrywania niezwykłości własnego człowieczeństwa, którym się zdumiewa i które jakościowo wyróżnia go spośród wszystkich istot na tej Ziemi.

Po trzecie, ateiści sprawiają wrażenie jakby nie wiedzieli o tym, że istotą ateizmu nie jest negowanie istnienia Boga, lecz negowanie istnienia człowieka jako kogoś w istotny sposób różnego od zwierząt. Człowiek, który wierzy, że jest jedynie nieco bardziej wyewoluowanym zwierzęciem, nie ma powodów, by postawić sobie pytanie o to, czemu lub Komu zawdzięcza swój sposób istnienia. Odkrywanie Boga to logiczna konsekwencja odkrywania niezwykłości człowieka. Wystarczy się.Dziwne i uważam, że to znak, kim on naprawdę jest" - napisał jeden z gości strony RaptureReady.com, uznawanej za najlepsze internetowe źródło przewidywań i kalkulacji dotyczących końca świata. Amerykańscy chrześcijanie z ruchów milenijnych wierzą, że zbliża się wielka bitwa. Po latach katastrof naturalnych i innych kataklizmów, np. zapaści rynków finansowych, armie Boga pokonają armie Antychrysta. Ten zaś będzie gładko przemawiającym światowym przywódcą, mającym na swój rozkaz wszystkie rządy i gospodarki świata. Nic dziwnego, że wygrana elokwentnego Obamy wywołała wśród nich poruszenie. Zdaniem Mata Stavera, dziekana wydziału prawnego na Liberty University, ludzie, którzy wierzą, że Obama to Antychryst, nie są.

Fuzja kultur i tradycjonalizm integralny

Termin ten został przeniesiony do łaciny, a następnie do języków wywodzących się z niej. W grece słowo to miało bardziej ścisłe znaczenie, a mianowicie określało opiekuńcze bóstwa zmarłych: Hermesa, który był ich przewodnikiem, Artemidę, boginię piekieł, i Zeusa (zwanego agozos aggelos, co oznacza “dobrego anioła”), najwyższego boga.
[4] Paola Giovetti „Aniołowie” ; str. 13 – 14
[5]Abraham w cudowny sposób miał ze swoją starą już żoną Sarą syna Izaaka. Sara poprosiła męża, aby ze względu na tak długo oczekiwanego potomka oddalił egipską niewolnicę Hagar, z którą miał syna Izmaela. Abraham nie chciał jej oddalić, ale.

Elementem jego ikonografii są lilie, kwiaty symbolizujące niewinności i czystość serca. W rzeczywistości w Ewangelii nie ma najmniejszej wzmianki o tym szczególe, a kwiaty zostały dołączone do przedstawień Zwiastowania dopiero w średniowieczu.

Warto wspomnieć niedawny film Armia Boga (USA 1997 r.) G. Widena, w którym Christopher Walken pojawia się w roli archanioła Gabriela. Rozżalony, ponieważ Bóg zajmuje się tylko ludźmi i nie zwraca uwagi na swoje najwierniejsze sługi, Gabriel obmyśla wraz z innymi aniołami plan zniszczenia „mówiących małp”, ale zostaje pokonany przez Lucyfera, który przy tej okazji opatrznościowo.

zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle... - Onet.pl Blog

 "Kochaj i rób co chcesz" - Święte życie - pover!...

dostępne dla Ciebie od rana do wieczora za jedyne dobre uczynki.

 Eucharystia+Pismo Święte+modlitwa+spowiedź - Święto-pak...

niezbędnik każdego świętego.

Więcej informacji w Twoim kościele...

Nie zwlekaj i zaciągnij się do armi Boga, stań pod Jego sztandarem miłości.

„Bóg się rodzi moc truchleje

Pan niebiosów obnażony,

Ogień krzepnie blask ciemnieje,

Ma granice nieskończony”

 

 

Aby Błogosławieństwo Wcielonego Boga