O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Armia

Gazeta alternatywna

Wojsk litewskich w zaciężną chorągiew czeską św. Jerzego.

Początek drugiej fazy bitwy wiąże się z wymianą „linii natarcia”. Powstał problem braku dostatecznego wyposażenia w kopie drugiej linii wojsk „litewskich”. W rezultacie, natarcie wojsk zakonnych spowodowało wyłom w formacji. Litwini próbowali odzyskać szyk, ale manewr się nie powódł. Zapewne rycerze zakonni „poczuli świeżą krew” i uderzyli bardzo silnie. Wojska litewskie rzuciły się do ucieczki. W tym momecie armia polska została odosobniona. Na szczęście istniało rozdzielenie scen walki i klęska na prawym skrzydle wojsk sprzymierzonych nie przeniosła się na skrzydło lewe. Nastąpiło skręcenie linii walki w ten sposób, że prawe skrzydło polskie się nieco cofnęło, a lewe przesunęło się do przodu. Powstała luka na prawym skrzydle Polaków i sposobność do oskrzydlenia z tej strony.

Stojący na wzniesieniu przy wsi Grunwald wielki mistrz krzyżacki Ulrih von Jungingen postrzegał sytuację wojsk polsko-litewskich jako beznadziejną. Kosztem utraty z pola.

syzyf | e-blogi.pl

Lejąca się krew w republikach radzieckich. Przecież o tym wiedział każdy zdrowo myślący Polak żyjący w owym czasie Nie wierzono zapewnieniom Anglii i Stanom Zjednoczonym i czy się to teraz komu podoba czy nie z wielkim niepokojem oczekiwano na zwycięstwo pod Stalingradem . A kiedy to nastąpiło wówczas wielu mówiło , ze teraz Hitler zostanie pokonany prędzej czy później. Umęczony Naród Polski nie obawiał się żołnierzy radzieckich jak to starają się dzisiaj przedstawić pociotkowie przedwojennych elit rządzących, tym bardziej , że wiadomym powszechnie było, iż idzie z armią radziecką armia polska. A gdy Generał Anders na życzenie Anglii oczywiście za zgodą Stalina wyprowadził pierwszą armię polską z Rosji , to uważano go za zwykłego zdrajcę a nie jakiegoś bohatera. Bo cóż za znaczenie miały dla Odrodzenia się na nowo Polski jakieś mało znaczące bitwy pod Monte Cassino, walki lotników w dywizjonie 303 czy później po utworzeniu 2 frontu walki dywizji pancernej gen Maczka na polach Francji, Belgi czy Danii ? otóż żadnego. Nawet tym żołnierzom nie podziękowano, na żadne uroczystości ich nie zapraszano ani pracy im nie dano. Podobno gen Maczek ten wielkiej miary dowódca.

Blog Wilczkowski

Znacznego przyśpieszenia jakiego doznały wówczas przygotowania wojenne. Nie rozumiem jednak skąd wzięto obiegowe twierdzenie, iż nastąpiło to w wyniku zniknięcia hamującego wpływu Piłsudskiego. Przyśpieszenie to wiążę przede wszystkim z kolejnym zaostrzeniem się sytuacji międzynarodowej, ze wzrostem koniunktury gospodarczej wynikającym z zakończenia światowego kryzysu, wreszcie – moim zdaniem – po prostu było ono konsekwencją poprzedniego okresu. Były już wyszkolone kadry inżynierskie i robotnicze, były opracowania technologiczne. Można było pracować dalej. Tymczasem armia aż do 39 roku miała trudności ze skonsumowaniem oferowanej jej techniki. Znane są przypadki, kiedy to po zdobyciu niemieckich ciężarówek trzeba je było spalić, bowiem nikt w całym pododdziale nie potrafił ich uruchomić i poprowadzić.
Okres 1935–39 ma dla mnie pewne – zresztą słabo zarysowane znamię. Jest nim dostrzegalna trudność w podejmowaniu decyzji. Można takie kłopoty dostrzec studiując historię samolotu PZL–P24, którego nie wprowadzono do uzbrojenia, samolotu jastrząb, którym zajęto się zbyt późno; czołgu 7TP, któremu.

Na dnie faktu dokonanego - Onet.pl Blog

Tymczasem… „widmo krąży po Europie”!

Decydująca wielka ofensywa Tuchaczewskiego w wojnie polsko-radzieckiej ruszyła w połowie lipca 1920 r. Do walki czerwonoarmiści byli zagrzewani zapewnieniami, że „droga do światowej rewolucji wiedzie przez trupa Polski”. Siła uderzenia była tak znaczna, że po kolei padały miasta – 11 VII Mińsk Litewski, kilka dni później – Wilno, 19 – Grodno. Na południu armia Budionnego zbliżała się do Lwowa i Zamościa. Na początku sierpnia wojska sowieckie dotarły do Łomży i Ostrołęki. Rozpoczęły się przygotowania do forsowania Wisły w rejonie Torunia i Płocka. Na środkowym odcinku frontu grupa mozyrska armii Tuchaczewskiego osiągnęła Radzymin i znalazła się na przedpolach Warszawy. O planowanej przez Lenina przyszłości Polski świadczy utworzenie w zajętym 28 VII 1920 r. Białymstoku Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski. Zaczęli tu ściągać ci, którzy chcieli skłonić Polaków, w każdy możliwy, i wypróbowany na dziesiątkach tysięcy.

Blog slowin

Don't fuck witch Poles! 2006-09-09

Opowiem Wam historie o winie i karze za nia. Nie ma tu miejsca na dylematy Raskolnikowa, szczególnie, ze motyw winy jest jak najbardziej wyrazny, a kara za nia nie wywoduje zadnych rozterek moralnych. Była sobie raz brygada zlozona z rosjan, którzy dostali siedo niemieckiej niewoli i stwierdzili, ze wola walczyc u boku faszystow niż być wyzwolonymi przez swoich. Do nich dolaczali nastepni. Tak powstala RONA, Ruskaja Oswoboditielnaja Narodnaja Armia. Dowodzil nia renegat i pies Kaminski. Brygada zostala uzyta do tłumienia Powstania na Ochocie i Woli. Mylilby się jednak ten, kto sadzilby, ze ruscy walczyli. Nie, zwierzęta nie walcza. Ruscy mordowali. Bardzo mordowali. Ubaw mieli z tego przedni. Gdy do powstańczego szpitala wpadali kałmucy wszyscy wiedzieli, ze tego dnia nie przezyje nikt. I tak było. Boje się nawet pisac bardziej szczegółowo o tym, co się dzialo w miejscu do którego trafiali ronowcy, bo od razu ciśnienie rozsadza mi glowe. Wyobrazcie sobie, ze lezycie na podłodze podłodze z przestrzelonymi nogami, a obok wasza.

Hogwart's strawberry^^ - Onet.pl Blog

Querro spadła ze swojego bojowego lamparta. Kociak prychnął, unikając postrzału jakimś niezwykle szybkim zaklęciem, z różdżki śmierciożercy. Wyrośnięta pantera, stanęła za swoim jeźdźcem, sycząc i szczerząc kły zawzięcie. Jej demoni oddział w euforii ciął gdzieś w pobliżu armię cienia. Różowłosa była już zmęczona, pozatym brak ochrony magicznej dawał się jej we znaki. Kiedy już miała sięgnąć swojej różdżki, zaczęła dławić się oparami ze szczeliny. Jednak miała szczęście, widocznie śmierciożercy byli tak samo uodpornieni na promieniowanie uskoku, jak armia Black Edenu. Postać w kapturze wziął zamach, chcąc rzucić jakieś zaklęcie w strone dalej kasłającej Querro. Nagle jego głowa odpadła od reszty ciała, wraz z fragmentem kaptura, powodując fontannę krwi. Kiedy martwy opadł, ku jej oczom ukazała się sylwetka przygarbionego Galla, z wypalonym okiem i częścią twarzy, jego czupryna była bardziej potargana niż zwykle, a poprzez korpus biegła podłużna rana cięta. Podał jej dłoń, na której skóra odchodziła od mięsa.

-Wiem że nie jestem godzien podawać ci dłoni, o.

Armia boga

Blog JackReacher1792

Ambasadorów państw unijnych oraz do europosłów jest czymś akceptowalnym, bowiem lider największej partii opozycyjnej w Polsce ma prawo do informowania dyplomatów i polityków europejskich o swoich poglądach na sprawy międzynarodowe. Miałem odwagę krytykować prezesa, gdy byłem jego podwładnym i nie zabraknie mi tej odwagi w przyszłości, ale - na Boga! - robić to będę za sprawy, za które mu się to należy, a nie za wszystko, co zrobi. Inaczej Jarosław Kaczyński będzie miał rację, że cokolwiek zrobi, to i tak spotka go ujadanie, szczucie i wycie. A może właśnie o to niektórym chodzi - żeby wepchnąć prezesa do takiego narożnika, gdzie każdą krytykę traktować będzie jako z góry.Próbowałem rozgryżć nazwę knajpy,w której siedziałem. Take a Wok... spjrzałem na dania- zaxchęcająco orientalne. I drogie. Czarnowłosa kelnerka znów minęła moj stolik, delikatnie muskajac mnie ramieniem.
Czekałem.. Dwie osoby obok, para Niemców za mną. Kelner Take a Walk co chwila wyglądał z wewnątrz, jakby oczekuiwał nagle przybycia armii zgłodnialych piłkarzy. Peroni, zapach grilowanych kiełbasek, piwo w butelkach. Po lewej kantor walutowy. Ulica szumiała. Gwar ludzkich głosów. Smiechy spalonych sloncem twarzy. Lub solarium. Obnazone ramiona, nogi, rozdętne siłownią bicepsy, starcze, pomarszczone szyje, smutne oczy tęgiej dziewczny. Smutne. Bardzo smutne.
Czekałem.
Szedł po.

Blog Cereneus

Szedł środkiem ścieżki i pomimo nocy pogwizdywał wesoło jakąś w góry nie określoną melodię Dalej, gdzie traktat skręcał w gąszcz Lasu Północy i Gór Minos a potem wprost do Górniczego Miasta Gros, tam w tych czasach czerwona łuna ukazywała kierunek wielkiej bitwy tych czasów. Tam gdzieś w dali na Stolice Lacoru miała uderzyć armia Keratiusa- Boga Demonów. Pomimo to postać idąca samotnie ścieżką wydawała się być nie na miejscu w tych niespokojnych dla świata czasach. Szedł a jego gwizd choć cichy pobudzał do szczekania okoliczne psy. Kilka świateł w obskurnych chata zapaliło się a potem gasło gdy rozległ się jęk po celnym rzucie nie określonego przedmiotu. Człowiek nie zważając na.