O czym chcesz poczytać na blogach?

Armenia

Blog Dzialow

Pilke i zaliczyl dwie asysty przy bramkach dla Polski.Przed nami ostatnie dwa mecze z Belgia  i Serbia a jesli wygramy z trudna Belgia bedziemy mogli swietowac historyczny awans do Mistrzostw Europy w 2008 roku...

Komentarzy: 1 Znow emocje z Portugalia 2007-12-19 Pierwszy mecz z Portugalia przyniosl nam wielkie emocje i zwyciestwo naszej reprezentacji.Lecz po ostatniej fatalnej porazce z Armenia malo kto liczyl na nasze zwyciestwo a nawet remis.Wiec zaczynamy  od poczatku atakuja Potugalczycy nasi narazie wyczekuja rywala na swojej polowie.Widac bylo zaangazowanie bialo-czerwonych, i uwazna gre w obronie a w pomocy dzielnie radzil sobie Kuba Blaszczykowski razem z Jackiem Krzynowkiem.Pod koniec pierwszej polowy temu pierwszemu wyszedl piekny strzal ktory jakims cudem obronil Ricardo lecz z dobitka Mariusza Lewandowskiego Portugalski bramkarz juz sobie nie poradzil.1:0 dla Polakow!Wszyscy mieli wielkie na wywiezienie z Lizbony chocby punktu, po pierwszej polowie wygrywalismy.Lecz w 50 minucie blad popelnil Michal Zewlakow ktory wslizgiem wybil.

Peterlin po polsku

Takiego jest w “Kolorze granatu”: po pierwsze fabuły nie ma (jest sekwencja obrazów-symboli odnoszących się jakoś do historii życia Sayat-Novy – wybitnego ormiańskiego poety, ale też i do, bo ja wiem, ormiańskiej narodowej psyche), nie ma też dialogów (są plansze z fragmentami wierszy, są też recytacje zza kadru); po drugie, nie ma ruchu kamery (jedyny ruch to ruch obiektów/ludzi jakby wewnątrz obrazu; zmiany punktu widzenia realizowane wyłącznie cięciami); po trzecie, kadry są często komponowane wielopłaszczyznowo (1,2,3… plan), a każda płaszczyzna porusza się niezależnie – przypomina mi to książeczki dla dzieci z rozkładanymi trójwymiarowymi konstrukcjami, gdzie były takie paseczki po bokach i np. lewy ruszał Wilka a prawy Czerwonego Kapturka.

W skrócie – arcydzieło, trzeba zobaczyć!

Magic Theatre… and not just my mind.

Kody, miarkuję wypowiedzi, niepokornie łamię się w regułach, lecz z satysfakcją odnoszę tajemniczą radość ze spotkania w jakże prostym kontekście nabywania chleba. 

Dzisiaj namierzyłem trzech Ormian, wyraźnie usłyszawszy ormiański język rzekłem do nich z pytaniem – w ich języku – czy są z Armenii. Nagle Oni się przerazili. Strach ogarnął ich taki jakbym nakrył na nielegalnej działalności. Oni na to, że nie, że Oni z Turcji są. Pytam dalej w ich języku… dalej powtórzyli, że z Turcji. Dziwny Ten Obcy u nas. Zlękniony; nie-u-siebie nieustannie czuje się tak jakby wcale nie opuścił swojej.

Be the first to like this post.

Leave a Reply Cancel reply

Impossible is nothing - Onet.pl Blog

Me sciska, Boze co ten facet wyczynia. Ta medna mu droge zajechala, zepsula mu caly wyscig, bo mu bolid zrypal, a Robert jeszcze go przepraszam. :/ Brak slow...

Prosze o komenty, tylko pod ta nota, dobra? Aha jak kogos nie ma w linkach, to bardzo prosze napisac adres, to dodam, bo dawno nie robilam w nich porzadku.

Ola

03 kwietnia 2007
Polska vs. Armenia, zloty medal Meteosa Sawrymowicza ;]

Ostatnio pare rzeczy to sie i dzialo. Nie napisalam nic o el. ME Polska vs. Armenia. No to tak 2 zdanie moze dam. Zuraw bude swietna strzelil, Kubus super;] i co tam? No Krzyni dobrze, Lukasz Gargula dobrze, choc troche slabiej. No i swietna asysta Zewlaka, ale Maciek wypracowal boska sytuacje. No i jest fajnie;]

Poza tym MS w plywaniu w Australii. Koniec juz. Ale byly luzne. Ujme to tak Otylka braz, srebro, Przemek Stanczyk srebro, bardzo wielkie brawa;] i w ostatnim dniu piekna niespodzianka. Zloty medal Mateuszka.

Madzia

Tzw. Matczynej Niedzieli. W tym dniu (w czwartą niedzielę Wielkiego Postu) oddawano cześć swoim matkom, składano Im życzenia i przynoszono drobne upominki
12:14, oles.magdalena
Link Dodaj komentarz »
środa, 11 marca 2009
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w Albanii, Algieri, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Włoszech, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie i Zambii. Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom - matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki. W niektórych krajach (jak Rumunia) dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarują drobne prezenty swoim matkom i babciom.

Po upadku Związku Radzieckiego świętowanie MDK zostało porzucone w Armenii. Zamiast tego, 7.