O czym chcesz poczytać na blogach?

Arłukowicz

Mój Alfabet Żagański - Onet.pl Blog

Już w czasach biblijnych wiedziano, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Tym razem sztuczka się nie udała. PO szumnie obiecała, że na (zapowiadanej wcześniej), konferencji prasowej przedstawi spektakularny transfer ludzi lewicy do Platformy. No to zasiadłam przed telewizorem, co rzadko czynię, by zobaczyć i posłuchać tych, którzy z SLD uciekają.

Konferencję zagaiła Małgorzata Kidawa – Błońska. Za jej tło robili: Bartosz Arłukowicz, o którym ostatnio było cicho, a który został odkurzony przez PO specjalnie na tę okazję. Józef Pinior, opozycjonista i działacz Solidarności, jej niegdysiejszy skarbnik, który tak dobrze schował pieniądze „S”, że niektórzy związkowcy do dziś zastanawiają się, gdzie ta kasa jest? Witold Gintowt – Dziewałowski (jedyny na tej konferencji członek SLD, który powiedział, że z SLD nie wystąpił, ale będzie współpracował z PO (?!). Byli jeszcze ludzie od Marka Borowskiego (SDPL) Dariusz Rosati, i ktoś, kogo nazwiska nie zapamiętałam.

Wszyscy.

Fakty, informacje i wydarzenia

W niedziele jest mocno podejrzane ponieważ jutro w naszym kraju ma się pojawić przedstawiciele rosyjskiej telewizji publicznej. Dość ciekawa zbieżność w czasie tych dwóch wydarzeń. 

Komentarzy: 0 Arłukowicz w PO 2011-05-14 Zapewne dużym zaskoczeniem jest wtorkowe wydarzenie w świecie polityki. Kiedy to nastąpił transfer roku. Do kancelarii premiera przystąpił Bartosz Arłukowicz, który do tej pory wspierał SLD choć jego członkiem nigdy nie był . Stał się znany dzięki temu, że zasiadał w komisji w sprawie afery hazardowej. Choć są i tacy, którzy pamiętają go z drugiej edycji programu "Agent". Ma zając się kontaktem z ludźmi "wykluczonymi". Można jest poważnie zastanowić skąd taka zmiana. Jednym z powodów tej decyzji jest zapewne "nieoficjalna" współpraca SLD z PIS przeciwko rządowi. Można jest mocno zastanowić dlaczego zdecydował się taki krok tuż przed zbliżającymi się wyborami do parlamentu. Być może nie miejsca na listach wyborczych SLD z których startował podczas ostatnich wyborów. Być może jest to spowodowana tym.

refleksje - Onet.pl Blog

W wystąpieniach , szanowałem Go . Obecna gra w b, dużej mierze kosztem środowiska z którego wyszedł o wyjście z niebytu do politycznego znaczenia dyskwalifikuje Go etycznie! Dokąd można poniżać byłych kolegów , by pozyskać (?) nieco elektoratu. Wstydź się Panie Palikot!


- Powstała sugestia do ewentualnego zgłoszenia prof. L. Balcerowicz do – wiadomo..Pojawiły się zaraz ze strony „życzliwych” polityków i oczywiście dziennikarzy zarzuty że to PIJAR , że premier ma okazję pozbyć się Balcerowicza...?! Poważna sprawa w aspekcie międzynarodowym i żeby premiera rządu polskiego posądzać o taką małostkowość KIM SIĘ JEST ?! A przodowało w tym oczywiście TVN24 -w aud. Tak jest , RR...

eski (21:01)
Skomentuj

13 maja 2011
PRZEJŚCIA z p1 do p2..

Już parę dni trwają „debaty' wokół przejścia posła B. Arłukowicza ze związku z SLD do rządu PO.

Bloog Piotra Gadzinowskiego - bloog.pl

Są 932 633 bloogi | losowy bloog | poleć tego blooga | inne bloogi | zaloguj się | załóż blooga

Bloog Piotra Gadzinowskiego

Kategorie
  • wszystkie

Pomożcie ministrowi !

środa, 11 maja 2011 9:42

 

 

   Bartosz Arłukowicz został ministrem do spraw kontaktu z wykluczonymi.

Na pohybel oszołomom

Ma leczyć, a nie zajmować się papierkową robotą, która powinna należeć do urzędników. Tak bowiem na razie wyszło, że za błędy w przedmiocie wypisania i realizacji recepty odpowiada każdy uczestnik tego łańcucha, tylko nie urzędnik.
Ustawa uchwalona została za minister Kopacz, weszła w życie za ministra Arłukowicza i to ten ostatni musiał się tłumaczyć, także przed Sejmową Komisją Zdrowia. Główna partia opozycyjna domaga się głowy ministra, niemniej koalicja go obroni i dobrze. Minister wykazuje duży rozsądek, starając się łagodzić konflikty, uciszać waśnie i (co najważniejsze) naprawiać to, co naprawy wymaga. Gdyby twardo bronił niepotrzebnych i szkodliwych rozwiązań, należałoby mu się wotum nieufności, ale Arłukowicz ratuje się.
A skoro już o działaniach mowa, dzisiaj rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy. Zniknąć ma art. 48 ust. 8, wprowadzający odpowiedzialność finansową lekarzy za niewłaściwie wypisaną receptę, wprowadzono też możliwość ogłaszania kolejnych obwieszczeń z listą leków refundowanych “co najmniej raz na dwa miesiące”, czyli częściej niż według obecnych przepisów przewidujących sztywny termin – “co dwa miesiące”. Postulaty lekarzy spełnione i oby zmiana weszła w życie bez zbędnej zwłoki.
Jest nadzieja, że koszmar (w tym finansowy) wielu chorych dobiegnie końca i całe szczęście. Lekarze, przy jednak pewnej winie wynikającej z opóźnionej reakcji (ale jednak.

blog Michaliny - Onet.pl Blog


13 maja 2011
no i bardzo dobrze,że... 96

No i bardzo dobrze,że rząd,kluby wespół z PZPN,policją zajęli się stadionowymi bandytami. Szkoda,że wcześniej działacze Legii nie wyciągneli żadnych sankcji wobec prowodyra kibiców'Starucha",który uderzył w twarz piłkarza Legii. Tylko dlatego,że piłkarz go zdenerwował. Wszyscy czekamy na zmianę na na naszych stadionach.

No i bardzo dobrze,że Bartosz Arłukowicz wstąpił do PO. Nie ma się co oburzać,że zmienił partię,ponieważ nie należał do żadnej partii. B.Arłukowicz był tylko     w klubie  parlamentarnym SLD. Czekamy na dalsze korzystne "transfery"do PO. Byle mądre!                         

No i bardzo dobrze,a nawet znakomicie,że w najbliższy  poniedziałek wyruszam do wyjątkowo miłemu memu sercu zakątka w Polsce tj. do Ostromecka k.Bydgoszczy. Mam nadzieję,że po powrocie coś napiszę.

Lew (13:11)