O czym chcesz poczytać na blogach?

Arkusz kalkulacyjny

Informatyka w ćwiczeniach

Reszta tutaj

19:45, kwasny.bozena
Link Komentarze (1) »
niedziela, 03 października 2010
32 / 27. Projektowanie rozwiązań w arkuszu kalkulacyjnym
Po wstępnych informacjach dotyczących arkusza kalkulacyjnego przyszedł czas na rozwiązanie za jego pomocą konkretnego przykładu. Aby pokazać praktyczne zastosowanie nowych wiadomości wybrałam zadanie 107, którego treść dotyczy porównania wieku poszczególnych członków.
Reszta tutaj

22:39, kwasny.bozena , klasa I 2009 - 2010
Link Komentarze (6) »
31 / 26. Wprowadzanie i formatowanie danych w arkuszu
Kolejna lekcja z arkusza kalkulacyjnego została poświęcona na omówienie kategorii komórek którą ustalamy w zależności od tego jakie zawierają dane. W ćwiczeniu 103 uczniowie mają wzór według którego należy przygotować i sformatować tabelę.

Steldar

Pomiędzy komórkami LibreOffice Calc

Załóżmy, że w arkuszu kalkulacyjnym LibreOffice Calc przygotowałeś bardzo estetyczne i ogólnie mówiąc piękne zestawienie. Napracowałeś się nad doborem fantazyjnego kroju czcionki oraz koloru wypełnienia tła komórek arkusza, że o obramowaniu już nie wspomnę. Stworzyłeś prawdziwy majstersztyk, a teraz chciałbyś utworzyć kolejne zestawienia bazujące na tak perfekcyjnej formie. Odtwarzanie formatowania komórek, na przysłowiową piechotę, jest w takim wypadku czasochłonnym i żmudnym zajęciem. Jak więc przygotować kolejne zestawienia.

Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.

Tagi: calc, kopiowanie formatu komórki arkusza, LibreOffice, malarz formatów, przenoszenie formatów

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi


rycek blog

Z 3 lat chemii no i niby maja byc takie podstawy... ale dzien przed to zapowiadac???????????? no mnie teraz glowe chce rozkroic na pol i mam sie pouczyc fizyki... co mi sama fizyka dzien zajmie.. a chemia to chyba bedzie kolo nocy i jutro wstane o swicie i bede sie zastanawiac czemu nie nauczylam sie na klasowke z informatyki o jakims arkuszu kalkulacyjnym.. wie ktos co to jest formula?? ja wiem jak uzywac tego arkusza ale co jest czym to mnie malo interesuje... chyba w tyhc ludziach od kompow sie ceni logiczne myslenie i zapal a nie podrecznikowa wiedze...... milego dnia ide sie uczyc...
rycek 2005-04-20 14:56:23 skomentuj (1)


toma01

12:16:51
skomentuj (7)

 Ciężki dzień pracy
"Przeciętne biuro. Wąskie zagródki stanowisk komputerowych, sekretarka przy wejściu, jarzeniowe oświetlenie, lekko uchylone drzwi gabinetu szefa. Cisza. W zagródkach twarze pracowników wpatrzonych w ekran komputera, z palcami na klawiaturze. Na ekranach arkusze kalkulacyjne, gdzie indziej jakieś edytory. Atmosfera skupienia. Nagle podrywa się wysoki blondyn, mówi wyjaśniająco w kierunku zagródki pyzatego okularnika, że w sobotę nie ma czasu, ale w niedzielę owszem, i czy kupić od razu sześć? Okularnik mruczy "już ci odpisałem" i znowu zapada cisza. Nagle siedzący pod oknem.

bieszczadzki.blog

Odwrotnej strony łokcia. Jak można tak sobie ciągiem zaprzeczać, zaprzeczać. A można sobie ciągiem zaprzeczać, zaprzeczać.
To ma smak. Na pewno ma. Przecież dotyka nierówności. Żywy pomnik borderlajn. Przytulenie, odepchnięcie, przytulenie, niezły rytm. Trzeba tylko poczuć swoje i broń boże nie czekać. Chłodne arkusze kalkulacyjne, dziś w emocjach minus pięć. Bessa, kurwamać, znowu bessa. Radzę więc uprzejmie nie inwestować w tę znajomość, bo zbyt literacka. Pożyje tak długo, jak czytelnik będzie miał kaprys. W tamtą znajomość też nie, bo mnożnik problemów tej pani zbyt duży; dzielnik, choć dzielny, nie utrzyma, bo już swoje.

Little redness

 

Szlag mnie trafi, krew zaleje, piorun strzeli a hektolitry melisy nie uratują od oficjalnie potwierdzonego dla odmiany orzeczenia o utraceniu równowagi psychicznej. Żółte papiery gwarantowane. Rozmawiam z komputerami bardzo intensywnie, ponoć z bardzo dużą i bogatą ekspresją. Arkusz kalkulacyjny cuda wyprawia i współpracy odmawia, terminy gonią, brak pomysłów przytłacza a co i rusz odnajdowane błędy nie poprawiają sytuacji. Komputery na powrót stały się niezrozumiałym cudem z paskudnym charakterem (bo jak zlicza mi, że jest 120 dziewiątek w obszarze w którym jest ich 11?, tak sprawdzałam bardzo.