O czym chcesz poczytać na blogach?

Arkanoid

SpokoWap Blog

Estetyki i wszelkich norm. Nic specjalnego, ale i nic odrzucającego od ekranu – choć oczywiście możecie mieć inne zdanie, wystarczy spojrzeć na screeny i ocenić samemu. W kwestii dźwięków musicie mi jednak uwierzyć na słowo (a podobno mawiają “nigdy nie ufaj racenzentom” :p) – są przeciętne, bardzo przeciętne.


Celowo zacząłem w dość nietypowej kolejności – od kwestii audiowizualnej, ponieważ BBD nadrabia wszystko sporymi pokładami grywalności. W przeciągu pięciu lat przechodziłem go kilkukrotnie, za każdym razem na innym telefonie, i zabawa zawsze dawała mi masę przyjemności. Może to zwyczajna słabość do Arkanoida w ogóle, ale nie tylko, co za moment postaram się dowieść. Rozgrywka, mówiąc prosto z mostu, polega na zbijaniu cegielek odbijaną za pomocą paletki piłką. Autorzy dorzucili do tego jednak sporą ilość rozmaitych przypraw, które zwiększają czerpaną z gry frajdę. Po pierwsze bonusy – wypadają z niektórych strąconych cegiełek. Dzielą się na dwa typy – pomagające i przeszkadzające (chyba nie muszę dodawać, że należy unikać?). To już standard w tego typu tytułach, warto jednak o nim wspomnieć, zwłaszcza że developer wprowadził kilka oryginalnych power-upów (np. Jojo). Poza tym na każdym etapie mamy okazję zebrać przedmiot specjalny.

Zręcznościowe gry dla Windows PC

zrecznosciowegry
Link Dodaj komentarz »
Action Ball Deluxe
Gra: Action Ball Deluxe -
Język: Polski
System operacyjny: Windows PC
Gatunek: Zręcznościowe
Gra od Alawar Entertainment
Pobierz grę Action Ball Deluxe dla Windows PC.
Jeśli podobała Ci się oryginalna wersja "Action Ball", oszalejesz na punkcie ulepszonej wersji! Lepsza, bardziej grywalna od pierwowzoru gra "Action Ball: Deluxe" dostarcza mnóstwo wyśmienitej zabawy.
09:31, zrecznosciowegry
Link Dodaj komentarz »
Alpha Ball

Gra: Alpha Ball
Język: Polski
System operacyjny: Windows PC
Gatunek: Zręcznościowe
Gra od Alawar Entertainment
Pobierz grę Alpha Ball dla Windows PC.
"Alpha Ball" to nowa trójwymiarowa gra z gatunku arkanoid. Oferuje proste sterowanie i wciągającą rozgrywkę.

* Prawie normalny blog - Just A Bit Dreamy Version *


Wróciłabym do Gravi, tak mi się wczoraj pomyślało, kiedy znowu chciało mi się ryczeć (NA GWIZDEK JA CZYTAŁAM TEN CHOLERNY SPOILER DO RED GARDEN!? T__T). Wróciłabym sprawdzić, czy przyciąganie znowu zadziała. Na razie trochę się boję, ale pewnie przestanę, bo oszywiście mało mi tęsknot, więc zatęskniłam za Hiro.

Trochę mi to zajęło, ale miały być dwa memy, więc będą dwa memy!

#01 - Pierwsza gra
Z pierwszymi grami komputerowymi** tak wogle miałam do czynienia na małym przedpotopowym (choć jeszcze nie wtedy) sprzęcie, który tata czasem przynosił nie wiem skąd, chyba z pracy; nyo i tam był Arkanoid, i taki gostek zbierający owoce jadalne, uciekając przed niejadalnymi. Potem była atarynka kuzynka Cinka, ale jakoś gorzej mi szło łażenie po nawiedzonym domu i nie danie się zabić, niż patrzenie jak Cinkowi się to udaje ;) Aż wreszcie pierwsza klasa podstawówki i prezent w postaci mojej własnej amigi 500, a dołączona do niej była...
Moja piersa własna gra! ^o^
Tak gwoli wyjaśnienia, głównemu bohaterowi taka wielka uchachana zielona gęba porwała rodzinkę, więc śpieszył jej na ratunek, o! Moje ulubione momenty to wchodzenie do kolejnych arsenałów i wybieranie sobie nowej giwerki - zwłaszcza jeśli trafiła się ta.

aga5

Dużo się nie zmieniło.. nadal jest źle. No, ale ja się tym nie przejmuje. Moje problemy w porównaniu do innych są nikłe. Po prostu ich nie ma. Więc jestem zadowolona z życia. A tak na poważnie to kilka osób z mojej klasy ostro mnie denerwuje na lekcjach, ale nie tylko mnie.. i ogólnie jest jakoś tak źle, nie wiem co robić ;( cóż takie jest życie. Nic na to nie poradzimy.

Z jednej rzeczy mogę się cieszyć. W końcu najechałam tą pierwszą klasę. Jeżeli ktoś nie wiem ocb to niestety ale nie chce mi się tłumaczyć teraz ;p

Dziękuję wszystkim, którzy we mnie wierzą i są ze mną na dobre i na złe. Kocham was (w sumie Ciebie) ;*****

,,Życie nie jest och i ach, nad nim trzeba się zastanowić i zrozumieć." (A.T. czyli po prostu ja)

aga5 2007-03-14 20:03:00
skomentuj (5)

WEJDŻ
Blogi:
Julek ;*
asia
Jula ;*
Pati
Kasia
Ulcia

.:Gry:.
club penguin
tenis stolowy
pirat
skate
ratuj szeryfa
arkanoid


Charibo’s Devlog

Co działo się miesiąc temu jednocześnie oszukując was że nie miałem czasu pisać (no dobra, zazwyczaj nie oszukuję, po prostu nicnierobienie pożera cały mój czas i faktycznie go nie mam). :) Dlatego też możecie spodziewać się notek o tym, o czym tylko da się napisać. ;)

Oto więc mniej-więcej w połowie lutego meehav zorganizował Compo 2h. Szlachetna ta inicjatywa tym razem nie spaliła na panewce i udział wzięło 11 (!) osób. Mi przyszło zająć zaszczytne trzecie miejsce, wespół z naisho. Aby to osiągnąć wystarczyło D3DXCreateTeapot i trochę klepania kodu, którego nigdy w  życiu nikomu bym nie pokazał – z tej mieszanki wyszedł taki oto arkanoid:

Gra moja jest o tyle dopracowana i grywalna, że da się w nią przegrać – co nie jest wcale takie oczywiste. :)

Drugim niusem jakim chcę się podzielić jest to, że zaimplementowałem futro. Nie byłoby w tym nic ciekawego, gdyby nie to, że postanowiłem z tegoż futra wrzucić screen na Warsztat – w ciągu paru godzin uzyskał on 2k punktów stając się Screenem Tygodnia. Jako że screen jest w gruncie rzeczy brzydki, to czuję się zobligowany zaznaczyć, że nie mam z tym nic wspólnego ;P

Futro natomiast zaimplementowałem metodą Shells and Fins – polega ona na “wyciąganiu” geometrii.