O czym chcesz poczytać na blogach?

Arkady

magnolia

21 marca 2006
Będę mogła uzupełnić swoją bibliotekę
-ARKADY FIEDLER (PAP)-Wielka radość w domu! Nareście ukażą się wszystkie powieści Arkadego Fiedlera. Rodzina pisarza podpisała umowę z wydawnictwem Bernardinum na wydanie wszystkich tytułów powieści podróżnika. Wydawnictwo ma wydawać dwie książki rocznie z trzydziestu dwóch powieści stanowiących spuściznę twórcy. Tak, tylko dwa tytyły rocznie, trochę mało:(
Pierwszą powieścią która się ukażę już za trzy tygodnie jest Gorąca wieś Ambinanitelo (powieść mówiąca o Afrykańskiej wyspie Madagaskar). Jest już zamówiona...teraz tylko czekamy na piękną, pachnącą książkę...oh jak mało trzeba człowiekowi do szczęścia...

Galerie i centra handlowe na terenie Polski

Nadal echa szału na bielany ogród merkantylny zaś w tej okolicy przedtem pojawiły się arkady wrocławskie, tudzież w tej chwili odtąd siedlisko handlowe magnolia ogród. arkady wrocławskie Ociupinę się jednak zmienia, bielany zieleniec kupiecki to siedlisko handlowe zlokalizowane ułożenie ciała miastem, jednym z celów jest przekierowanie ruchu samochodowego do wnętrza innym kierunku aniżeli środek miasta. Arkady Wrocławskie to wkład Leszka Czarneckiego wewnątrz progresja Wrocławia. arkady wrocławskie są wówczas w środku dużym stopniu pomnikiem tego biznesmena niż następną galerią handlową. Arkady Wrocławskie mogą pochwalić się wieloma wyszukanymi atrakcjami poczynając od czasu żywych rekinów pływających wewnątrz akwariach kompleksu, na rzeźbie Salvadora Dali nie kończąc. Arkady Wrocławskie do wnętrza planie miały podać zbyt obszar wypoczynku wrocławskich elit, w charakterze ta zależność się spełnia, negacja logiczna nam uprzednio wydawać wyrok. Arkady Wrocławskie owo nie do końca szablonowe siedlisko handlowe, natomiast bielany skwer kupiecki owo poprzednio skwer merkantylny wewnątrz pełnym tego słowa znaczeniu. bielany park handlowy Negacja logiczna jest celem kompleksu bielany zieleniec.

Ale Wielkopolska

Ale w żadnym z nich nie było takiego klimatu i atmosfery jak w małym, zagubionym „na końcu świata” muzeum w Puszczykowie. Bez dwóch zdań. Zapraszam wszystkich czytelników do Muzeum-Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie.

 

Muzeum rozpoczęło działalność 1 stycznia 1974 roku. Mieści się w starym domu rodzinnym Fiedlerów w Puszczykowie pod Poznaniem. Dom ten kupił Arkady Fiedler w 1946 roku po powrocie do kraju z wojennej emigracji. W 1948 roku dołączyła do niego jego włoska żona – Maria Maccariello z dwoma synami – Radosławem i Markiem. W domu tym Arkady Fiedler mieszkał i tworzył, stąd wyruszał na wyprawy i tutaj gromadził eksponaty ze swoich wojaży. Pewnego dnia zrodził się pomysł stworzenia w rodzinnym domu muzeum. W 1973 roku rozpoczęły się prace nad projektem. Dom Arkadego Fiedklera z 1926 roku został przystosowany do odwiedzin turystów. Pomagali w pracach m.in. Feliks Skrzypczak, teść Marka Fiedlera oraz Zygmunt Konarski. Pierwszy z nich wyremontował budynek,.

Witamy w Poznaniu. Welcome to Poznan.

Siedziba muzeum mieści się w zrekonstruowanym, holenderskim budynku mieszkalnym, pochodzącym z końca XVIII wieku. Można tu zapoznać się z historią chmielarstwa i wikliniarstwa. Do najciekawszych eksponatów należy zaliczyć przepiękną torebkę z kory brzozy oraz olbrzymie wiklinowe kosze, wyplatane w latach 50. ubiegłego wieku.

Muzeum Arkadego Fiedlera

Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera rozpoczęło działalność 1 stycznia 1974 roku. Placówka mieści się w starym domu rodziny Fiedlerów w Puszczykowie, pod Poznaniem. Willę tę Arkady Fiedler kupił od państwa w roku 1946, po powrocie do kraju z wojennej emigracji. W 1948 r. sprowadził z Londynu żonę, Marię oraz dwóch synów, Arkadego Radosława i Marka. Z biegiem lat rosło zainteresowanie czytelników Arkadego Fiedlera domem, w którym mieszkał i tworzył, a także gromadził eksponaty z podróży. To nasunęło pisarzowi i jego rodzinie pomysł stworzenia w rodzinnej willi muzeum. Cały rok 1973 trwały prace adaptacyjne, w których udział brała rodzina Fiedlerów oraz przyjaciele. Placówkę odwiedziło ponad milion gości z Polski i zagranicy. Sporo osób przyjeżdża tu wielokrotnie, za każdym.