O czym chcesz poczytać na blogach?

Arimr

Młody Rolnik

Otóż według najnowszej interpretacji przepisów, zakupu ziemi możemy dokonać tylko  i wyłącznie w dniu, kiedy środki zostały przelane na nasze konto! Proszę sobie wyobrazić moje zdziwienie, ponieważ do tej  pory żyłem w przekonaniu, że mam na to 3 lata od momentu zaksięgowania pieniędzy na swoim koncie.

O takiej interpretacji przepisów czytelnik dowiedział się kilka dni temu z programu telewizyjnego. Zapytał o to w swoim oddziale terenowym, ale tam informacja jeszcze nie dotarła. W oddziale regionalnym zapewniono go, że „nie ma się czym przejmować”, ale na infolinii ARiMR powiedziano mu, że informacja jest prawdziwa i przepisy zawsze brzmiały w ten sam sposób, tylko on je źle interpretował. Tylko że ta niewłaściwa interpretacja została potwierdzona przez doradcę z ODR – który pisał wniosek, pracownika ARiMR – który wniosek i biznesplan zatwierdził.

Mało  tego, zostałem również poinformowany, że grunty, które zadeklarowałem do  zakupu, powinny być już w moim posiadaniu w momencie kiedy pieniądze są przelewane na moje konto! Nie wiem jak można użytkować grunty rolniczo, kiedy się nie jest ich właścicielem i dopiero myśli o.

Fundusze Europejskie

Jest mało realny. - Dokumentacja konieczna do uruchomienia tego działania jest aktualnie na etapie konsultacji z samorządami. W MRiRW do tej pory zostały przygotowane jedynie projekty niezbędnych dokumentów, trudno więc stwierdzić, iż dokumentacja jest gotowa do rozpoczęcia realizacji działania, jak wynika z wypowiedzi wiceministra – tłumaczy Masny.

Na zatwierdzenie ministerstwa czekają m.in.: rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego PROW 2007-2013; umowy pomiędzy ARiMR, a samorządami województw dotyczącej realizacji obowiązków wynikających z dokumentu programowego PROW 2007-2013; umowa przyznania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”. Ponadto na etapie tworzenia i uzgadniania jest książka procedur wdrażania działania „Odnowa i rozwój wsi”.

- Do rozpoczęcia realizacji przedmiotowego działania konieczne jest przeprowadzenie szeregu audytów, w wyniku których ARiMR oraz samorządy województw otrzymują akredytację – wyjaśnia Masny. Jak podkreśla, sam proces akredytacji może trwać nawet 3 miesiące i nie.

Nieoficjalna Strona Gminy Nowa Brzeźnica

olaaab , Newsy
Link Dodaj komentarz »
środa, 07 listopada 2007
Kup ciągnik za pieniądze z Unii

Marzysz o nowym ciągniku lub kombajnie???? Te marzenia możesz urealnić!

Otóż, od 9 listopada rolnicy będą mogli składać wnioski do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o środki finansowe na rozwój i modernizację swoich gospodarstw.
Pieniędzy jest sporo, ale i chętnych nie brakuje. W niektórych oddziałach ARiMR juz tworzą się "komitety kolejkowe", które pilnują porządku. Bowiem, w tym roku nie będzie losowania tylko podział pieniędzy według zasady: "Kto pierwszy ten lepszy".
Każde województwo otrzymało inną kwotę. Do podziału na województwo łódzkie jest 122 511 216,12 zł.

Jak zapowiada rzecznik ARiMR "oddziały regionalne będą 9 listopada pracowały do godziny 22, a jeżeli będzie taka potrzeba to nawet dłużej. Zostaną stworzone dodatkowe stanowiska do przyjmowania wniosków. Każdy Oddział ARiMR, w zależności od specyfiki regionu, stworzy nawet.

Prawo regulujące kwestie finansowe - bloog.pl

Konglomeraty finansowe

Senat przyjął ustawę o nadzorze uzupełniającym nad instytucjami kredytowymi, zakładami ubezpieczeń i firmami inwestycyjnymi wchodzącymi w skład konglomeratu finansowego z poprawkami.

Szczegółowo o ustawie tej pisaliśmy w „Aktualnościach" z dnia 17 września 2004 oraz 21 lutego i 18 marca br.Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,5113280,trackback

Właściwość miejscowa kierowników biur powiatowych ARiMR


Właściwość miejscowa kierowników biur powiatowych ARiMR

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi określił właściwość miejscową kierowników biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w sprawach dotyczących nieruchomości położonych w miastach na prawach powiatu oraz w innych sprawach, w których stroną jest podmiot mający miejsce zamieszkania, siedzibę, miejsce pobytu albo ostatnie miejsce zamieszkania w mieście na prawach powiatu.
Właściwość kierowników biur powiatowych ARiMR została określona w.

subiektywne spojrzenie

W Rokitnie i Goleniowach, nie widzą żadnych przesłanek za ich likwidacją. Burmistrzowi przypominam, że szkoła to nie budynek. Szkoła Podstawowa to zadanie. Zadanie, którego prowadzenie należy do Gminy. W miejscowościach wiejskich Szkoła spełnia nie tylko rolę edukacyjną. Rola centrum kulturalnego, nobilitującego taką miejscowość jest nie do przecenienia. Burmistrz wyjaśnia, że w budynkach, lub budynku (tego nie precyzuje) może powstać filia Urzędu Pracy, Czy Urzędu Komunikacji. Z relacji uczestnika spotkania z Burmistrzem wynika, że możliwa jest także lokalizacja filii KRUS i ARiMR. No pewnie! Proponuję obiecać jeszcze siedzibę MSW, MSZ i Głównego Urzędu Lotniczego, oraz filialnego Biura ONZ. Chociaż wydaje mi się, że najlepsza byłaby siedziba Departamentu Urzędu Propagowania Abstrakcji w skrócie DUPA.

Nie wiem co dzieję się z naszymi samorządowcami, że bardzo lubią obiecywać mieszkańcom sienkiewiczowskie Niderlandy.

 Nie dalej jak rok temu, ówczesny członek Zarządu Powiatu – Jan Grela opowiadał, o możliwości przeniesienia Biura Powiatowego ARiMR do ….

Przemysław Górski - Onet.pl Blog

Wiceprzewodniczącego sejmiku Ryszarda Bobera. W finale wzięło udział53 uczestników. Finaliści przystąpili najpierw do pisemnego testu obejmującego pytania z wiedzy na temat produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, ochrony środowiska i odnawialnych źródeł energii, ekonomiki i zarządzania, bezpieczeństwa i higieny pracy, Wspólnej Polityki Rolnej oraz Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Do etapu ustnego przeszło 15 uczestników,z których jury, w składzie: wiceprzewodniczący sejmiku Ryszard Bober,dyrektor ARR Tadeusz Zaborowski, dyrektor ARiMR Andrzej Gros, dyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi Wiesław Czarnecki, wójt gminy Papowo Biskupie Andrzej Zieliński, sekretarz gminy Papowo Biskupie Dariusz Śliwiński, wyłoniło 5 zwycięzców. Najlepszymi okazali się: Tomasz Czajkowski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu, Paweł Kasperski z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grubnie, Piotr Adamaszek z Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu, Mateusz Tusie z Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu oraz Eryk Wąsowski (zgłoszenie indywidualne). Laureaci olimpiady będą reprezentować.

Blog Polityczny Mariana Starownika - Onet.pl Blog

Henryka Dudziaka. Obradom przewodniczyła Prezes Zarządu Wojewódzkiego PSL w Lublinie kol. Krzysztof Hetman, natomiast Prezydium Konwencji stanowili: Posłowie na Sejm RP Jan Łopata, Tadeusz Sławecki, Marian Starownik, wojewoda lubelski Genowefa Tokarska oraz członek Naczelnego Komitetu Wykonawczego PSL Witold Perka. Konwencja jednogłośnie zatwierdziła listy kandydatów do Sejmiku we wszystkich okręgach wyborczych.

   Liderem listy z Lublina w okręgu Nr 1 jest Andrzej Bieńko – Prezes ZG PSL w Lublinie, Dyrektor Lubelskiego oddziału ARiMR,  w okręgu Nr 2 Henryk Dudziak – obecny Radny Sejmiku, Dyrektor Zespołu Szkół w Bychawie, w okręgu Nr 3 Sławomir Sosnowski –Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, w okręgu Nr 4 Andrzej Romańczuk – obecny Radny Sejmiku, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego.

   Na zakończenie obrad Prezes Krzysztof Hetman podsumował dyskusję podczas konwencji, stwierdzając, że mamy śliną drużynę, mamy pomysł na wygraną oraz wiarę w zwycięstwo. Po oficjalnej części konwencji odbyła się konferencja.