O czym chcesz poczytać na blogach?

Argonaut

Pussycat Dolls - Onet.pl Blog

Zajął 2 miejsce. To w prawdzie blog najke ale zmieniła ona nazwe na pobieracz.
Avek bedzie wklejony na 3 miesiące

26.02.2009 - 26.05.2009
www.malutkie22.blog.onet.pl
Avek wklejony w ramach konkursu w którym ten blog zdobył 3 miejsce
Zostanie on wklejony na 6 tygodni
26.02.2009 - 08.04.2009

(komów nie musisicie oddawać no chyba ze chcecie)


22 marca 2008
Carmit opuszcza Pcd, Pussycat Dolls demoralizują i Argonaut Films Party

Slovenija gre naprej

vasudeva
Link Komentarze (4) »
czwartek, 22 lutego 2007
Smok, czyli lekcja o Lublanie

Lublański zmok jest częścią herbu miasta. Ma symbolizować to, co przeważnie smoki symbolizują - siłę, odwagę i potęgę. Taki przynajmniej jest zamysł...

Smoka, a nawet kilka smoków, można znaleźć na Smoczym Moście (Zmajski most):

  


A dlaczego smok?
Otóż Słoweńcy odkryli, że Jazon z Argonautami byli w Lublanie!
Kiedy bohater ukradł runo, zamiast uciekac na południe Morza Egejskiego, dopłynął do ujścia Dunaju. Nie miał innej możliwości niż kontynuować ucieczkę wgłab lądu: Dunaj - Sawa - Ljubljanica. W końcu zatrzymał się u źródła Lublanicy (slepa uliczka?), Argo wziął na ramiona (a raczej dał Argonautom) i dalej per pedes do Adriatyku. Między dzisijesza Vrhniką i Lublaną natknął się na bagiennego potwora, którego oczywiście zabił.
Potworem był własnie lublański smok.

Tylko dlaczego symbolem Lublany jest postać, która przegrała?
Myślicie, że to ma coś współnego ze stereotypem Słoweńca - parobka,.

Euzebiusz Smolarek - nadzieja polskiej piłki - Onet.pl Blog

Olympiakosem Pierus powiedział, że jego drużyna zrobiła krok w kierunku awansu do europejskich pucharów. Grecki szkoleniowiec ponownie przyznał, że przy realizacji tego celu bardzo liczy na polskich napastników - Euzebiusza Smolarka i Łukasza Sosina, którzy mogą stać się kluczowymi postaciami jego drużyny.
- Naszym celem jest awans do europejskich pucharów i będziemy robić wszystko co w naszej mocy, żeby go zrealizować. Drużyna jest głodna sukcesu, ale naszym problemem są częste osłabienia wynikające z kontuzji. Sprowadziliśmy jednak takich piłkarzy, jak Sosin i Smolarek, którzy bardzo nam pomogą - powiedział Goutis.

Szkoleniowiec "Niebieskich Argonautów" był bardzo zadowolony z gry swojej drużyny w niedzielnym meczu z Olympiakosem. - Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Gdyby w kilku sytuacjach nie zabrakło ostatniego podania, mielibyśmy szansę na bramkę - powiedział trener. - Niewątpliwie jest to krok, który przybliża nas do miejsca gwarantującego awans do Ligi Europejskiej.

W spotkaniu Kavala - Olympiakos na boisku pojawiło się dwóch Polaków. W pierwszej jedenastce mecz rozpoczął Łukasz Sosin, który grał do 84. minuty. Dopiero w 79. trener Goutis zdecydował się wprowadzić na boisko drugiego polskiego napastnika, Euzebiusza Smolarka. Szansy gry nie dostał natomiast Michał Żewłakow, który.

niedomówieńlat50

odwiedzin:

OCEANIA-TROBRIANDY-KIRIWINA-OMARAKANA-dwa kamienie-BRONISŁAW MALINOWSKI

środa, 30 marca 2011 16:19:37
[B]KSIĘŻYC, MORZE,NASTRÓJ[B]
Znakomity film Christiana Kobalda i Phillippa Mayrhofera obejrzałem w TVP Kultura.
Wśród książek na biurku leży nie tak dawno przeglądany 3. Tom Dzieł Malinowskiego[I]Argonauci Zachodniego Pacyfiku[/I], a z półki spogląda jego [I]Dziennik w ścisłym znaczeniu tego wyrazu[/I], z którego zmyślnie wybrane okruszki cytowane są w filmie. Na wysepce Kiriwina, zwanej Wyspą Miłości, w wiosce Omarakana, gdzie mieszkał, są dwa kamienie które tam przyniósł z przyjacielem. Tubylcy dziwią się, że turyści, którzy tu przejeżdżają z Europy obchodzą je dokoła i fotografują. Mówią, że ten kult Malinowskiego jest nienaturalny, ale wykształceni spośród nich przyznają, że przeczytali wszystkie jego dzieła i stwierdzają, że nikt tak dobrze nie poznał i nie pojął ich języka, zwyczajów, np. sposobu wymiany [I]kula[/I] oraz symboli.

Zasuwaniec - Onet.pl Blog

W krajobrazie. Niechby tak paru pękło, razem z napuchniętymi dżipami, wykorzystywanymi do przejazdu na drugą stronę ulicy. Może więcej światła by docierało do niepękatych.
  
Drwalisty
4 komentarze

28 września 2008
FEC: Grzybiarz argonauta
- Więc ile to tych miłości spotyka się w życiu? No i, ile już spotkałeś?
- Sonny z "Bronx Tale" twierdził, że trzy. Trzy ważne kobiety spotykasz w życiu. On spotkał wszystkie trzy jak miał szesnaście lat.
- A Ty ile spotkałeś?
- A bo ja wiem? Skąd mam to wiedzieć? Nie mam nawet pięćdziesiątki, a takie podsumowania są najlepsze dla siedemdziesięciolatków.
- No, ale z jedną to już spotkałeś...
- Sądząc po różnych objawach - tak. Jedną spotkałem. Objawy były na tyle szczególne, że mogę powiedzieć, że spotkałem DOKŁADNIE I TYLKO JEDNĄ.
- A.