O czym chcesz poczytać na blogach?

Areszt śledczy

_BLOG woda - e-blogi.pl

I autoramentu. Siedem i pół roku ubeckiego więzienia za uczestnictwo w kilkunastu zebraniach, kilku manifestacjach, za ulotki i za napisy na murach… A a tak naprawdę, to tylko za przekonania.

Skomentuj [0]

Heniek 2009-03-26

IV. Areszt śledczy

Znalazłem się w obcym miejscu wśród obcych ludzi. Czteroosobowa cela, sześciu aresztantów. Poza.

opinia.blog - mw

Ustawy (a z nią i całego PiS-owskiego rządu).

*
Tymczasem Z. Ziobro pokazał wczoraj kawałek logiki dialektycznej a la PiS:
Powiedział, że skoro ktoś z tak niwielkim zarzutem, jak chłopiec, który sfałszował legitymację, siedział w areszcie śledczym 3 miesiące, to jak może dr G., który ma 50 zarzutów - wyjść z aresztu śledczego? Skoro on by wyszdł, to wszyscy powinni wyjść.

Wg Ziobry zatem, areszt tymczasowy
1. zależy od ilości i ciężkości zarzucanego przestępstwa, PRZED jego udowodnieniem, więc spełnia rolę KARY pozbawienia wolności PRZED prawomocnym.

riwkd

Wreszcie? czwartek, 17 marzec 2011, 15:16  Nastolatki z Ochotniczego Hufca Pracy i łódzkiego gimnazjum odwiedziły miejski areszt śledczy. A wszystko w ramach akcji prewencyjnej mającej na celu uzmysłowienie młodym ludziom, co ich czeka, jeśli złamią prawo - donosi Gazeta Wyborcza. Prawda o więzieniach, jaką nastolatkowie widzą w telewizji, daleka jest od.

Pan Adaś

Się we właściwym dla mnie urzędzie pracy jako BEZROBOTNY. Rejestrując się, zapytałem o ewentualny staż dla mnie. Szukałem czegoś biurowego, najlepiej w urzędzie czy instytucji państwowej. Pani dała dla mnie dwie propozycje- urząd skarbowy i ... ARESZT ŚLEDCZY :) Jako, że o stażu w urzędzie skarbowym pani powiedziała, że jest bez możliwości przyszłego zatrudnienia to wybrałem ten drugi. Wiecie, miła atmosfera, ciekawi ludzie dookoła... ;) Dostałem skierowanie na rozmowę o staż i byłem na niej dzisiaj. Wynik? Ano pozytywny. Dostałem w nagrodę skierowanie z urzędu pracy na badania lekarskie i po ich wynikach oficjalnie będzie podpisana umowa i zapewne od początku marca będę STAŻYSTĄ na stanowisku REFERENTA w areszcie śledczym w Łodzi. Pieniądze niewielkie, ale zawsze są i to jest dobre:) No i w sumie spodziewałem się sporo mniejszych pieniędzy na stażu. Ogólnie nie jest źle ostatnimi czasy, choć dzieje się naprawdę dużo. Ciekaw jestem jak zniosę pierwszą pracę w systemie.