O czym chcesz poczytać na blogach?

Arcturus

Witajcie na moim bloogu!!! - bloog.pl

Salazara Slytherina i czarki należącej do Helgi Hufflepuff.

 • James Potter i Lily Potter – zginęli przed upadkiem Voldemorta, broniąc swego syna Harry'ego.
 • Frank Bryce – mugolski dozorca zabity przez Lorda Voldemorta, oskarżony wcześniej o zabójstwo rodziny Riddle
 • Bartemiusz Crouch – zabity przez swego jedynego syna Barty'ego Croucha Juniora pod postacią „Szalonookiego” Alastora Moody'ego.
 • Cedrik Diggory – zabity na cmentarzu przy Little Hangleton przez Petera Pettigrew z użyciem różdżki Voldemorta.
 • Regulus Arcturus Black (młodszy brat Syriusza Blacka) – zabity przez Inferiusy w jaskini, w której Lord Voldemort schował medalion Salazara Slytherina. Podłożył kopię medalionu z krótką notką wyjaśniającą ( to on okazał się tajemniczym R.A.B.) i rozkazał Stworkowi (skrzat domowy Blacków) powrót do domu, na Grimmauld Place 12 i zniszczenie horkruksa, a także nie mówienie o jego losie nikomu z rodziny. Jego starszy brat sądził, że zabił go któryś ze Śmierciożerców, gdy Regulus przestraszył się tego co widział służąc Voldemortowi.
 • Berta Jorkins – była.

 • Odczytamy co w was tkwi...

  Ją do zmiany decyzji. Adrianna często czatuje pod drzwiami redakcji i zdecydowanie zbyt dużo razy odchodzi z kwitkiem, choć jej determinacja nie topnieje. Mnożą się bezowocne próby, zaś poczucie bezsilności i niewesołe myśli „tupiącej” przez zamek bohaterki wpakowują ją któregoś razu w niezbyt uprzejmego Ślizgona. Między potrąconym a potrącającą dochodzi do króciutkiej wymiany zdań i chwilę później oboje stają się ofiarami żartu szkolnych dowcipnisiów, trafiając pod opiekę pani Pomfrey.

  Ponieważ czas w Skrzydle Szpitalnym nie płynie zbyt szybko, ciekawa rozmowa zdecydowanie może go przyspieszyć. Adrianna i jej nowy znajomy, Regulus Arcturus Black, szybko nawiązują nić porozumienia. Duma Regulusa, jego znajomość drzewa genealogicznego i fakt, że matka Adrianny była jedną z Blacków, sprawiają, iż Ślizgon czuje się zobowiązany do udzielania swej urażonej „kuzyneczce” cennych rad, odnośnie „naginania zasad”, które to „naginanie”, jest jego zdaniem w pewnych, wyjątkowych sytuacjach czynem jak najbardziej słusznym. Niedługo po opuszczeniu Skrzydła Szpitalnego Ada ma okazję udać się do Hogsmeade, by „fochać się”, prychać, uśmiechać pogardliwie i krzywić na kremowe piwo oraz przesiadywać w towarzystwie koleżanek na starym cmentarzyku i burczeć na nie z cienia, że od słońca.

  Łamiemy Schematy | | Oceniamy Fanfiction | | IE

  Rozdziały posegregowane, czyli wszystko świetnie. Znaczenie? Patrz punkt wyżej, choć też zdarzają się wyjątki.

  4. Treść [56/56]


  *Narracja [3/3]
  Nie masz pojęcia jak się cieszę, że (zdaje mi się, że jesteś drugą osobą) trafia się kolejny mylogowicz, którego mogę śmiało pochwalić pod tym względem. Narracja oczywiście poprawna, lecz to tylko połowa sukcesu. Bogata w opisy, które niewątpliwie są twoją mocną stroną, dialogi i inne. Masę emocji, przekazywanych uczuć itepe. Wszystko to wzbogaca tekst.

  *Akcja [20/20]
  Wszystko zaczyna się od momentu, gdy pan Arcturus Black oczekuje narodzin swojego pierwszego dziecka, mianowicie Cedrelli. Następnie przytaczasz nam kilka urywków z życia owej rodziny. Każde ważniejsze wydarzenie mające ogromne znaczenie. Początkowo czytujemy o odejściu z domu najstarszej córki, której ojciec nie chce znać za miłość do mugola, a przecież była jego najdroższym skarbem, dotychczas… Pstryk! Najmłodsza z rodzeństwa, Charis rozpacza, gdy rodzice wybierają jej mężczyznę, którego ma poślubić, przecież to dobra partia… Pstryk! Urywek z życia Cedrelli, jej pierwsze dziecko przychodzi na świat, po nim kolejne. A ojciec wciąż nie ma zamiaru zawitać w domu rodzinnym własnej.

  Harry Potter - bloog.pl

  Że rodzina jest cała i zdrowa, ale muszą uważać, gdyż są stale obserwowani i śledzeni. Harry’ego znów boli blizna i odczuwa wściekłość Voldemorta. Rozdział 10: Opowieść Stworka Wczesnym rankiem, Harry decyduje się przyjrzeć dokładniej niektórym pomieszczeniom domu przy Grimmauld Place. Daje się zauważyć, że ktoś już przeszukiwał dom, nim się zjawili. W pokoju Syriusza chłopak znajduje fragment starego listu napisanego przez Lily Evans, w którym jest wzmianka o Dumbledorze i jego kontrowersyjnych historiach… ale nie podano konkretnie, jakich. Trójka przyjaciół dostrzega napis na drzwiach pokoju Regulusa. Harry domyśla się, że to Regulus Arcturus Black jest tajemniczym R.A.B.’em, a Hermiona przypomina sobie medalion w domu Blacków, który znaleźli dwa lata wcześniej i nie potrafili go otworzyć. Mimo poszukiwań, nie mogą go znaleźć. Wszystko wyjaśnia Stworek, opowiadając Harry’emu historię medalionu. Stworek służył kiedyś jako skrzat Voldemortowi pomagał mu w ukryciu horkruksa na wyspie w jaskini. Jego panem wciąż pozostawał jednak Regulus, który jakiś czas potem nakazał mu zamienić prawdziwego horkruksa na zwykły medalion. Sam Regulus zginął podczas tej wyprawy, a Stworek przeżył i zgodnie z poleceniem swojego pana, po powrocie usiłował zniszczyć horkruksa, ale bezskutecznie..