O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Architektura

art folie |ärt fôˌli|

Z postaciami wojowników, zwierząt i baśniowych istot oraz wicią roślinną.

 

Posadzka w podziemiach kolegiaty w Wiślicy

Rytowana posadzka  w środkowej nawie krypty kolegiaty Wiślickiej (w Wiślicy) nie ma bezpośrednich analogii w całej sztuce romańskiej. Składa się z dwóch kwater odpowiadających przęsłom krypty.

Scena w górnym polu bliższym ołtarzowi, ukazuje kapłana, starca i chłopca, nad którymi biegnie łaciński napis: “Ci co pragną być deptani, aby móc wznieść się ku gwiazdom”.

Środkowa postać w dolnym polu uważana jest za fundatora posadzki, któremu towarzyszy żona i syn. Fundatorem był zapewne Bolesław Kędzierzawy. Daty panowania tych książąt i styl dekoracji wyznaczają jej czas powstania na trzecią ćwierć XII wieku.

Written by artfolie

16/03/2009 @ 08:22

Napisane w notatki

Tagi: analiza dzieł sztuki, architektura romańska, artfolie, dokładna analiza dzieł, historia sztuki, matura 2009, matura z.

Grösste Trommel der Welt

stało się wiele cennych (kilkanaście obiektów wliczonych do Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO) budynków.
Największe wydarzenia to m. in. udział Koncertu na Ścianie w głównych obchodach 35-lecia niepodległości Emiratów Arabskich w Abu Dhabi, wykonanie 82 Koncertów na Ścianie jako główna  atrakcja 2 największych festiwali na Środkowym Wschodzie- Global Village Festival  i Dubai Shopping Festival, White Nights Festival  w Bukareszcie).

Koncert na Ścianie to również połaczenie 3 form  tworzenia, filozofii i pasji: muzyki, alpinistyki  i architektury.   Kontakt: http://koncertnascianie.com

Koncert na Ścianie to przedsięwzięcie z gatunku wydarzeń niewiarygodnych.

Podczas Koncertu na Ścianie muzycy pod kierunkiem Ryszarda Bazarnika grają  wbrew  prawu grawitacji, stojąc na pionowej scenie!!!
Zabezpieczeni alpinistycznymi linami  linami wykonują arcyniebezpieczny pełnowymiarowy półtoragodzinny pionowy koncert - Koncert na Ścianie.

Koncertem na Ścianie.
Pionowa Scena przepełniona jest repertuarem  szeroko pojętego  world music. Etno  kompozycje członków zespołu są inspirowane

Scena Etno

Do radosnej zabawy.

Koncert na Ścianie - Kontakt: http://koncertnascianie.com

Koncert na Ścianie szaleństwo etniczne w pozycji niewykonalnej

Koncert na Ścianie stworzony przez Ryszarda Bazarnika jest jedynym projektem na świecie powodującym, że scena obraca się  o 90 stopni w dodatku rozbrzmiewając radosną  muzyką etno.
Koncert na Ścianie- z powodu swej niezwykłości- duże zainteresowanie stacji telewizyjnych, rozgłośni radiowych i prasy - jest bardzo atrakcyjną formą promocji dla miast, instytucji, firm prywatnych.
Sceną  Koncertu na Ścianie , może być każdy stabilny obiekt architektoniczny - wszelkie budynki (również stalowo - szklane), ściany dowolnej wysokości, latarnie morskie, szyby kopalniane, przęsła mostów i inne tego typu pionowe konstrukcje.
Koncert na Ścianie- przez zastosowanie płócien scenograficznych, specjalistyczne systemy zawieszeń i brak jakiejkolwiek ingerencji w powierzchnię ściany (śruby, haki, gwoździe) czynią, Koncert na Ścianie bezpiecznym dla każdego- również zabytkowego obiektu.

Solistką i wokalistką  Koncertu na Ścianie jest Iza Kowalewska z zespołu Muzykoterapia

Szerokie spektrum muzyki etno i  world music powodują,.

struktura pozioma

Pokazowi elektronicznych slajdów. W zestawie znajdowały się zdjęcia i rysunki, które potem, już w zwonionym tempie pojawiały się na drugim ekranie, a sir Peter Cook je „omawiał”, choć ta druga część też była kolażowa i pozornie nieuporządkowana. Ów chaos pozwalał Cookowi punktować najważniejsze dla niego problemy - pourywane, wielokrotnie powtarzane - utrwalał je, pozwalał na powolne przyswajanie. Prezentacja była dynamiczna, operowała zmianą, przeskokiem, wielością nakładających się na siebie obrazów, jak w kalejdoskopie. Pomysł z teledyskami wydał mi się mistrzowski. Muzyka doskonale dopasowywała się do obrazu, czy też obraz do muzyki, tańczyły nam przed oczami plamy koloru, budynki, linie, śmiesznostki codziennego życia. Czy architektura jest muzykalna? – zastanawiałam się. Architektura jest muzyką – odpowiadałam sobie w duchu, szczerze zachwycona tym pokazem.

Sir Peter Cook w kolejnych rozdziałach mówił o mieście, o roślinach, o zabawkach i zwierzętach, o metamorfozach, o zakamarkach i pęknięciach oraz nieustajaco o marzeniach. Kiedy patrzyłam na jego fantastyczne rysunki, byłam skłonna uwierzyć w futurystyczną wizję, w której w jakimś biurze na wysokim piętrze londyńskiego wieżowca siedzą sobie ci „sandałowaci angielscy ludkowie” i jeden mówi do drugiego: „ty, wiesz, to chyba rośnie...” Ach, żeby.

warsztaty bębniarskie

Czubki głów artystów-  najniżej zagrany Koncert na ścianie odbył się na 3 metrach wysokości,

Górna granica wysokości na jakiej gramy Koncert na Ścianie:

- tu zachowujemy zdrowy rozsądek(powyżej pewnej wysokości widowiskowość przedstawienia zanika- ludzie wielkości mrówek

Maksymalna wysokość na jakiej zagraliśmy Koncert na Ścianie dotychczas to około 25 metrów

Koncert na Ścianie/ bezpieczeństwo:

Koncert na Ścianie powstał jako połączenie zamiłowania do 3 przejawów twórczości ludzkiej: muzyki, alpinizmu(jako zjawiska wspinaczki w szerszym rozumieniu- również jako filozofii życia) oraz architektury.

Dlatego też obiekty na jakich występujemy są traktowane przez nas jako swego rodzaju sacrum. Z wielką pieczołowitością podchodzimy do każdego obiektu architektonicznego.

Koncert na Ścianie posiada 100- procentowo czyste konto. Żaden z obiektów, na których graliśmy nie ucierpiał w najmniejszym stopniu.

Koncert na Ścianie musi być i pozostaje projektem sterylnym.

Kontakt: http://koncertnascianie.comKoncert na Ścianie

Jest jedynym tego typu projektem na świecie, gdzie scena obraca się o 90 stopni i całość stwarza wrażenie jakby grawitacja działała "w bok".

Koncert na Ścianie  ma.

Akcja Forum

Bloki, biurowce, centra handlowe - czy 30-letni budynek może zostać chronionym prawem zabytkiem?

"Architektura modernistyczna umarła w St. Louis w stanie Missouri 15 lipca 1972 roku o godzinie 15.32, kiedy to niesławne osiedle Pruitt-Igoe, a raczej kilka z jego wielkopłytowych bloków, otrzymało coup de grâce za pomocą dynamitu" - pisał w połowie lat 70. słynny amerykański teoretyk i krytyk architektury Charles Jencks. Wysadzenie w powietrze ogromnych mrówkowców, które przez lata przemieniły się w slumsy, było dla Jencksa "porażką urbanistyki i architektury".

Więcej...

Tagi: architektura cracovia forum hotel kraków modernizm tempelhof zabytki
00:50, gilbert89 , Co to jest architektura modernistyczna?
Link Dodaj komentarz »
Ściąga z cennej krakowskiej architektury XX wieku

Do przyszłego roku krakowscy architekci opracują listę najcenniejszych współczesnych budowli w mieście. Ściąga podpowie urzędnikom i konserwatorom, które dwudziestowieczne obiekty trzeba chronić.

Więcej...

Tagi: architektura dom forum hotel modernizm stu zabytki
00:46,

i love spring

Podobnie jak w przypadku słynnych Schodów Hiszpańskich w Rzymie, ( dzieło architektów Francesco de Sanctis i Alessandro Specchi, znajdują się przy Placu Hiszpańskim (Piazza di Spagna) - jednym z najsłynniejszych placów Rzymu),  ogród nie jest przeznaczone wyłącznie dla osób mieszkających i zwiedzających, ale także dla odpoczynku i dla samej formy.

Cały szereg designerskich inicjatyw po to, by ożywić i uatrakcyjnić miasto.

źródło: metropolismag.com

 

znajdź nas na 

Tagi: architektura design miasto plac sztuka zieleń miejska
14:21,

Architektura wnętrz

eM3 Projekt

Tym razem warszawska galeria Asymetria zaprasza na wystawę fotografii polskiego dizajnu z lat 50. i 60. Choć w samym projekcie chodzi bardziej o samą fotografię i jej rolę w kreowaniu naszego spojrzenia na świat,  to na świetnych zdjęciach Tadeusza Sumińskiego czy Wojciecha Plewińskiego znajdziemy wiele przykładów polskiego dizajnu i architektury.

Wystawę w Asymetrii możemy odwiedzać do 3 kwietnia 2012 od 12 do 18 przy ul. Jakubowskiej 16. Więcej info na stronie galerii Asymetria.

  Fotel fotografia Ikea ikony designu kafelki kolory kuchnia kuchnia na wymiar lampa lata 50 lata 60 meble mieszkanie nasze mieszkanie natura nowoczesna kuchnia otwarty prysznic plan poduszki pościel prysznic prysznic w podłodze przed i po recycling renowacja sen sofa szafki kuchenne tanie urządzanie Urban Outfitters wnętrza wykańczanie wnętrz wystawa zakupy zwierzaki łazienka łóżko
Follow

beau7y blog

ZAJEBIŚCIE :) jestesmy dosc zgraną chyba klasą.. coprawda nie poznalismy się jeszcze za dobrze..ale mysle ze sie wszyscy dogadamy..

moje obawy?--->chce sie jednak czegoś nauczyc w tej szkole..aby dostac siem na moje wymarzone studia - GrAfIkA KoMpUtErOwA (sztuki piekne)albo projektowanie wnętrz.. (nie wiem gdzie jest taki kierunek-chyba na architekturze) :PPPPPPPPPPP

wyjeżdzam na dwudniową wycieczke z nową klasą.. nio a jutro mam koncercik.. bleeeeh.. :P nie kce mi siem ..

skomentuj (4)jestem chora... 2002-09-25 14:21:43


no cóż.. jestem chora na anginę..nie na grypę...gardłko mnie boli all the time.. no ale czy to.

kas

kas

woda


Link 04.02.2011 :: 17:06 Główna Komentuj (2)
Mam obrazki zaległe. Wreszcie udało mi się własnymi ręcami podłączyć telefon do komputera, to zaprawdę wielkie osiągnięcie.

Eklektyzm straszliwy, bo obrazki zewsząd. Inspirują mnie sprawy przeróżne: ludzie, motoryzacja, architektura, konie w Bieszczadach, dekoracja wnętrz, kąpiele z kaczuszkami, mgła na drodze.


time after time


Link 10.02.2011 :: 17:47 Główna Komentuj (2)
Piosenka instruktorów (narty, deska, dowolnie):

if you're lost you can look - and you will find me
time after time
.

imagine-my-perfect-world

Maksymilian Dostojewicz wszedł do jej życia i postanowił już w nim pozostać.
Maks umierał, więc przy sprawach majątkowych dowiedział się o istnieniu Dominiki. Mimo, że jej nie znał, postanowił pozostawić jej cały dorobek swego życia. Tak więc, w pakiecie z nowym tatą, Domi odziedziczyła : wielomilionową fortunę, 2 firmy architektoniczne, własne mieszkanie na krakowskim Kazimierzu, dom jej ojca w Zakopanem, mieszkanie w stolicy i notabene 2 domy letniskowe w Portugalii i Włoszech. Nieźle, prawda? :D
Z dnia na dzień, z zwyczajnej dziewczyny stała się milionerką odpowiedzialną za wiele spraw. Ale to nie to liczyło się najbardziej, dla niej.


I tak korzystając z uroków życia, nowych możliwości Domi odliczała dni do wielkiego wydarzenia, a mianowicie do warszawskiego koncertu Simple Plan. Nie mogła się doczekać spotkania z chłopakami po koncercie i wspólnego afterparty ;D
A więc, Domi znalazła sens życia, została przyszłą studentka architektury i dekoracji wnętrz, ambitną młodą dziewczyną, która miała zamiar korzystać i brac z życia to, co najlepsze... :*
mrs.mente
Nastrój:
Kategoria: brak kategorii
tagi:

Architektura krajobrazu

`Picture perfect memories scattered all around the floor.` - Onet.pl Blog

Rozdział trzeci

  Stanęły przed dużym, jednorodzinnym domkiem. Sylwia postawiła swój bagaż na ziemi, a następnie rozejrzała się dookoła siebie. Dom wydawał się ogromny, a sama architektura była imponująca. Sama okolica wydawała się być cicha i przyjemna. Obrazek jak z amerykańskich filmów. Po chwili drzwi wejściowe uchyliły się, a w progu stanęła wysoka blondwłosa kobieta, ubrana w elegancki, beżowy kostium. Na widok dziewczyn, jej błękitne oczy rozjaśniały, a na ustach pojawił się szeroki uśmiech.

- Kasia! - na przywitanie, od.

Skromny, ale przecież nie mogły narzekać. To było o wiele lepsze niż hotel. 

- Czujcie się jak u siebie - kobieta posłała im uśmiech i zamknęła drzwi, zostawiając dziewczyny same.

Kasia od razu podeszła do okna, otwierając je na oścież. Letni wiaterek wdarł się do pokoju, rozwiewając włosy blondynki. Z uśmiechem przechyliła się i spojrzała na krajobraz. Zachwyciła się tym widokiem. Był idealny dla jej weny twórczej, której ostatnio brakowało. Po chwili odwróciła się i oparła o parapet, spoglądając na rozpakowującą się Sylwię. 

- I jak ci się tu podoba? 

 Sylwia podniosła wzrok na przyjaciółkę z uśmiechem.

- A wiesz, nie narzekam. Może nie będzie tak źle - odparła,.

dimashq

Chyba wyjdę na plus w tym roku jeśli chodzi o oceny. Póki co żadna kosa mi nie grozi i jestem szczęśliwy, no może jedynym powodem do zmartwień jest niesklasyfikowanie z biologii, ale z panią się pogada. Co do przedmiotów zawodowych to ginę w tłumie, i dobrze, co się będę odznaczał. Architektura – 4, Rośliny ozdobne – 2, Mechanika – 3, Urządzanie – 4. Przypuszczam, że dwóje czekają mnie jeszcze z biologii, chemii, fizyki i P.O., ale na tle mojej klasy z resztą czwórek i kilkoma piątkami wypadam świetnie. A za tydzień będziemy robić prawdziwe projekty ogrodów! O widzisz Mad, jak już się tej działki dorobisz i ogrodu, to ja.

Liceum. Co dalej? Nie wiedziałem.
Maj – siedemnaste urodziny, tato dowiedział się że nie chodzę do szkoły, obyło się bez rękoczynów i nawet spokojnie to wszystko przebiegło. Pierwszy raz byłem na dyskotece.
Czerwiec – od imprezy do imprezy. Czas na wybór kolejnej szkoły. Miałem zostać kelnerem, chwała tym, którzy wprowadzili Architekturę Krajobrazu jako nowy kierunek w technikum. Marzenia się spełniły!
Lipiec – dostałem się! Pierwszy na liście, kilka znajomych nazwisk w mojej klasie. Od imprezy do imprezy – ciąg dalszy, do tego pływam, biegam, jeżdżę na rowerze.
Sierpień – więcej czasu ewidentnie spędziłem poza domem, pomimo tego, że na wakacje nigdzie nie wyjeżdżałem..

I want to find the answer...

Z drzwiami o intensywnych kolorach. Wyjątkowo dobrze wyglądają tu lniane i jedwabne szale oplatające ciepłem szyje, jak i płaszcz starszej pani w kolorze stołu od bilarda. I bardzo mi się to podoba. Tak właśnie wyobrażałam sobie zawsze Dublin. Misto z kamienia, miasto choasu. Teraz już wiem, że przejawia się on w braku organizacji drogowej, rozmieszczeniu miasta, architekturze, jak i wśród ludzi, którzy pędzą, a niekiedy leniwie spoglądają na kolor nieba, by móc choć na najbliższe 30min przewidzieć pogodę i dostosować do niej swoje plany.Ludzi w turbanach na głowie, kobiety w sari, afrykańczyków w kolorowych pareach, wychudzonych mężczyzn w ciasnych rurkach levi'sa i w szarym golfie z narzuconym na niego kurtką w szkocką.Ubikacji odeszło w zapomnienie. I tak jest ze wszystkim.
Oswajam pokój, by było nam w nim dobrze, ocieplam wnętrze świecami, wypełniam je wiklinowymi koszami, a łóżko okryłam fioletowo bordową narzutą. Staram się odzyskać zdjęcia z Polski, by móc ze ścianami się zaprzyjaźnić, ale trudno to robić na odległość.
Chcę poznać ten kraj, jego krajobrazy, które do tej pory przenosiły mnie do książek z dzieciństwa o "Ani z Zielonego Wzgórza", o "Zaczarowanym Ogrodzie" i teraźniejszej historii o Harrym Potterze, bo wszystkie dzieciaki wyglądają jakby były żywcem wyciągnięte z stron tej bajki. Zafascynował mnie widok morza z kamieniami na plaży wzamian za wspomnienie o muszelkach, czerwone torfowiska, góry i.

Ma France en images

Nauczyciele bez granic
Przez Lazurowe Wybrzeże do Prowansji...
Tygiel
Słucham
Trójka
Tagi
 • Francja
 • Bordeaux
 • Kraj Basków
 • Pays Basque
 • natura
 • Aquitaine
 • Cambo les Bains
 • Espelette
 • Miroir d'eau
 • Ocean Atlantycki
 • Sain Jean Pied de Port
 • dzieci
 • fete de la musique
 • lazurowe wybrzeże
 • uzdrowisko
 • architektura
 • kultura
 • ocean
 • zwyczaje
 • święta

Mam słabe pojęcie o technicznych szczegółach i dobrze mi się z tym żyje. Fotoblog jest/ ma być jedynie moim sposobem na opowiedzenie zdjęciami "mojej Francji". Mam nadzieję rozwijać moja pasję i moje opowieści. Chciałabym, by ten blog stał się małym zbiorem moich mini- reportaży z różnych ciekawych miejsc.

Co za tym idzie- nie mam najmniejszej ochoty opowiadać mojego życia, zwierzać sie czy prowadzić internetowej autoterapii w celu pokazania, jaka jestem fajna i LOL itp, itd (jak to, o zgrozo, zazwyczaj (przepraszam- często) ma miejsce na "fotoblogach"). Za to chętnie opowiem o pięknych krajobrazach, nowych smakach i zapachach i o najpiękniejszej melodii na świecie- szumie oceanu.