O czym chcesz poczytać na blogach?

Archipelag

I N D O N E Z J A - bloog.pl

Z okazji trwających świąt Idul Fitri !!

więcej na ... Wesołych Świąt IF 1432Podziel się:
Tagi: Ramadan, Idul Fitri 1432, uroczyste obchody, Indonezja, święta, Archipelag
Trackback: http://bloog.pl/id,330292377,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Wiadomości Indonezja / Archipelag : Dzisiaj koniec Ramadanu

poniedziałek, 29 sierpnia 2011 18:17

Cała Indonezja czeka na dzisiejsze uroczyste obchody końca Ramadanu i następujące po nim święta Idul Fitri 1432.

więcej na ... Idul Fitri 1432Podziel się:
Tagi: Ramadan, Idul Fitri 1432, uroczyste obchody, Indonezja, święta, Archipelag
Trackback: http://bloog.pl/id,330284323,trackback

stanąc przed Bogiem jak płatek śniegu i roztopić się w JEGO miłości.... - Onet.pl Blog

Nie na mądrosci ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

1 Kor 2, 5

Tak jakos mi się prościej zrobiło, kiedy wczoraj natknęłam się na ten fragment. Skoro wszyscy wokół mówią mi o beznadziejności kaszlu, to ja nie na tym mam sie opierac,ale na Bogu:)

To daje poczucie bezpieczeństwa:) I pozwala zaufać.

 

Dzisiejszego poranka oddałam się sprzątaniu mojego pokoiku. Nawet nie jesteście sobie w stanie wyobrazić jak wiele różnorakich rzezy znalazłam w czasie czyszczenia klawiatury:P Och...Poprzestańmy na tonie sezamu::P Resztę pozostawię dla siebie:)

Mieć poczucie miłości i przyjaźnie wokół siebie. To ważne. Szczególnie teraz... Dlatego dziękuje:)

Jutro jadę z dwoma plastikowymi deskami, dwoma metalowymi kijami, parą kosmicznych butów na górę. Towarzyszyć mi będzie banda obłędnych dziwolągów, których już teraz pozdrawiam:* Niestety część KL zostanie w domach odwiedzajac budynki zwane powszechnie centrami oświatowymi... Ja już teraz za Wami tęsknie... A co dopieo za tydzień? Wytrzymamy:)

apolonia (12:34)
2 malutki archipelag

Seszele Zabytki

Roślinności oraz tropikalny raj przepełniony egzotycznym urokiem i malowniczymi krajobrazami. Wybrzeża są porośnięte palami kokosowymi, a wnętrza wyspy są wypełnione bujnymi, zielonymi lasami równikowymi tworzonymi po części przez rzadko spotykane gatunki drzew, jak np. mahoniowiec i hebanowiec. Lasy zamieszkałe są przez bardzo ciekawe gatunki zwierząt, np. przez największe na świecie nietoperze, żółwie oraz kolorowe ptaki.
Niesamowite krajobrazy, piękne położenie, niezwykle malownicze plaże oraz bliskość tropikalnych i unikatowych wysp Mauritius i Malediw coraz liczniej przyciągają tu na wakacje turystów z całego świata.
Dużą atrakcja jest rejs po wyspach archipelagu.

Plaże Seszeli są bajeczne. Urocze niemal dzikie i zaciszne zatoczki wypełnione białym piaskiem i oblewane turkusowymi wodami stwarzają doskonałe warunki do wypoczynku. Na wybrzeżach powstało mnóstwo hoteli, barów i restauracji oraz szereg rozrywek przeznaczonych dla turystów. Bardzo dobrze rozwinęła się także oferta sportów wodnych, zwłaszcza nurkowanie, gdyż podwodny świat jest bardzo kolorowy i urozmaicony.

Toskania – Florencja

RSS

Wyspy Toskańskie

07 gru

Wyspy Toskańskie to archipelag tworzony przez grupę siedmiu głównych wysp, z których największą jest  Wyspa Elba, plus kilka mniejszych  i niekiedy skalistych wysepek, położonych między Toskanią i Korsyka . Archipelag jest otoczony przez cztery morza: Morze Liguryjskie na północ od wyspy Elba, Piombino Canal na wschodzie, Morze Tyrreńskiego na południu i Kanał Korsykański na zachodnim krańcu,

Wyspy Archipelagu Toskańskiego to:

Elba
Giglio
Capraia
Montecristo
Pianosa
Gorgona
Giannutri

i mniejsze.