O czym chcesz poczytać na blogach?

Arbiter

Relax Ryjewo - V liga, Gdańsk II

Czytaj dalej

19:59, mazi_071178
Link Dodaj komentarz »
PIERWSZA PUCHAROWA PRZESZKODA POKONANA
Relax w I rundzie PP na szczeblu PomZPN zmierzył się na wyjeździe w Powiślem Pawlice Rakowiec. Choć gra naszej drużynie na ciężkim boisku w Rakowcu się zbytnio nie kleiła to i tak awans do kolejnej rundy PP nie był zagrożony. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 2:0 (1:0) na korzyść naszego zespołu.
Czytaj dalej

17:14, mazi_071178
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 29 sierpnia 2011
PUCHAROWA ŚRODA W RAKOWCU
Już w środę 31 sierpnia kolejny mecz tym razem w ramach rozgrywek o Puchar polski rozegra nasza drużyna. Ryjewianie w meczu I rundy rozgrywek pucharowych zmierzą się w Rakowcu z Powiślem Pawlice Rakowiec. Początek meczu o godzinie 17.30. Arbitrem głównym środowej potyczki będzie Pan Łukasz Pawłowski.

Faul taktyczny - Onet.pl Blog

Przez dwie godziny nie da się rozwiązać żadnego problemu polskiej piłki, a już tak bardzo trudnego, jak sędziowanie, w szczególności.
Z tego panelu tematycznego został do postanowień ogólnych dołączony jeden wniosek - o stworzenie kodeksu etycznego dla sędziów. Sądzę, że to niestety pusty frazes, bo przecież taki kodeks nic nie zmieni, nie będzie można za jego nieprzestrzeganie ukarać. Tak na dobrą sprawę taki kodeks każdy sędzia sobie sam pisze. Swoim postępowaniem świadczy o sobie, informuje o tym - jaki kodeks przestrzega. Bo przecież kodeks etyczny sędziego nie powinien się różnić od kodeksu etycznego człowieka. Jeśli arbiter postępuje nieetycznie w codziennym życiu, to nie wierzę, że spis reguł od takiego postępowania w przyszłości go uchroni.
Podczas dyskusji poruszono wiele tematów. Główny to profesjonalizacja. Nie zawodowstwo, ale profesjonalizacja. Profesjonalizacja całego środowiska - począwszy od szkolenia, poprzez zarządzanie strukturami, a na zawodowych arbitrach w najwyższej klasie rozgrywkowej skończywszy. Obecni i byli sędziowie nie są zgodni co do kierunku, który należałoby obrać. Młodsi mówią o zawodzie sędziego, starsi o tym, że to niepotrzebne. Zgodni są co do potrzeby szkolenienia nowych kadr i przede wszystkim - opracowania.

*Ruch Chorzów*

RSS
niedziela, 16 października 2005
Ruch Chorzów - Kujawiak Włocławek 1:3 (0:1)

Kryzys w chorzowskim Ruchu pogłębia się. "Niebieskim" nie można odmówić chęci i zaangażowania, ale gra od pierwszego gwizdka nie kleiła im się. Przełomowy moment meczu nastąpił w 37 minucie. Kujawiak wykorzystał szkolny błąd naszych piłkarzy, szybko rozegrał stały fragment gry i wyszedł na prowadzenie. Jakby tego mało chwilę potem arbiter, który był negatywną postacią widowiska wyrzucił z placu gry Przemysława Łudzińskiego i sytuacja Ruchu zrobiła się krytyczna...
» Minuta po minucie z meczu Ruch - Kujawiak

Opis zamieścimy w niedzielę

Ruch Chorzów - Kujawiak Włocławek 1:3 (0:1)
(Ćwielong 74' - Staniszewski 37' i 90', Mikulenas 71')

Ruch: Nowak - Balul, Bartnik, Klaczka - Petasz (46' Błażejewski), Bonk (82' Smarzyński), Owczarek, Foszmańczyk (60' Ćwielong) - Bizacki, Śrutwa, Łudziński.

Kujawiak: Skrzypiec - Wojnecki, Klepczarek, Tupalski,.

Chopina Wejherowo - Onet.pl Blog

 

8. Sędziowie

Jeden z wiekszych problemów Salosu. Po odejsciu Tomka Mitury poziom sedziowania zdecydowanie uległ pogorszeniu. W lidze dobrze i obiektywnie sedziuje (przynajmniej w II lidze, nie wiem jak jest w I) Bolek, reszta to jest po prostu tragedia. Jednym z gorszych sedziow jest Rudy, który zostal wyznaczony m.in. do sedziowania meczu na szczycie w II lidze pomiedzy nasza ekipa i Falanga. Niestety zupelnie nie poradzil sobie z podejmowaniem trafnych i obiektywnych decyzji, powodujac niepotrzebne zdenerwowanie piłkarzy. Pytanie dlaczego taki mecz sedziuje najgorszy arbiter?. Organizatorzy zgłaszaja problem, ze nie maja chetnych ludzi do podjecia sie zadania jakim jest sedziowanie na Salosie. Miejmy nadzieje, ze w przyszlym sezonie znajda sie ludzie, ktorzy beda chcieli posedziowac na boiskach Salezjany.

 

9. Treningi

Jesli chodzi o treningi na naszym boisku, to uwazam, ze zbyt rzadko spotykalismy sie aby razem potrenowac. Niektorzy nawet nie mogli znalezc 1,5 godziny jednego dnia aby przyjsc na trening. Tym bardziej to dziwne bo gralismy poznymi popoludniami, za darmo! Nawet taka okazja nie.

Pisak (pismo młodzieży wasilkowskiej) - Onet.pl Blog

15 minut po pierwszym gwizdku sędziego, prawym skrzydłem przedarł się Robert Prymak i zagrał piłkę w pole karne Promienia. Rozpędzony Daniel Zawadzki znalazł się w doskonałej sytuacji do strzelenia pierwszej bramki; niestety, nie trafił w piłkę. Następnie, po ładnej wymianie piłki z Darkiem Petrukiem, Robert Prymak zdecydował się na potężny strzał z ponad 30 metrów. Futbolówka tylko nieznacznie przeleciała tuż nad poprzeczką. Kilka minut później Dariusz Petruk zderzył się z bramkarzem gości ok. 14-15 metrów przed bramką. Sytuacja była dość kontrowersyjna, lecz arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

  Nasz najskuteczniej napastnik miał jeszcze chyba najdogodniejszą sytuacje w pierwszej połowie do wyprowadzenia swojego zespołu na prowadzenie. Po dokładnym podaniu z głębi pola znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości - Pawłem Szypcio. Jednak stracił tę znakomitą szansę wypuszczając sobie za mocno piłkę, czym ułatwił interwencje bramkarzowi.

  Należy jeszcze zwrócić uwagę na minimalnie niecelny strzał Darka z 20 metrów ; piłka o włos przelecia z drugiej strony słupka. Natomiast Promień w pierwszej części gry nie.