O czym chcesz poczytać na blogach?

Ararat

Polak w Armenii

Spotkał taki sam tragiczny los, jak Żydów, choć mało kto zdaje się o tym pamiętać. Obiekt jest nowoczesny, wystawa poruszająca, wstęp bezpłatny. Taksówka z centrum powinna kosztować około 1000AMD. Z całą pewnością dociera tam komunikacja publiczna, niestety my po dziś dzień nie znamy szczegółów. Po wizycie w muzeum można zejść w dół do targowiska i stamtąd marszrutką wskazaną przez pomocnego Ormianina dostać się do centrum.

Na wspomniane już Kaskady koniecznie trzeba wybrać się raz jeszcze, o zachodzie słońca. Wtedy święta góra, Ararat, na której miała zatrzymać się Arka Noego jest wreszcie widoczna ze stolicy. Wcześniej ze względu na ostre słońce nie jest to możliwe.

 

Khor Virap/ Ararat

Klasztor w Khor Virap to jedno z bardziej malowniczych miejsc w Armenii. Mury z VII wieku i potężna góra gwarantują obecność na przeróżnych pamiątkach z tego kraju. Warto przy tym pamiętać, że święta góra Ormian i jeden z symboli Armenii... nie leży w jej obecnych granicach, co.

tratatata - fiołkiem przez pół świata!

& kung fu panda) - więc mamy obrończynię ;-) !!! W takim gronie pozostajemy na wyprawę, czyli my 3 i corsa...

Komentarzy: 1 Podróż w znane i nieznane... 2010-03-21 Podróż w znane i nieznane... to opowieść o szalonej wyprawie do Turcji trzech zamiłowanych podróżniczek małą fioletową corsą!

Cel wyprawy: Góra Ararat                    ok. 8600 km do przebycia

Trasa:
Białystok/Gdynia&Gdańsk-Lublin-Barwinek-Preszów-Kosice-Miskolc-Budapest-Szeged-Beograd-Sofija-Edirne-Istanbul-Sinop-Gümushane-Trabzon-Rize-Artvin-Yusufeli-Kars-Igdir-Dogubayazit-Van-Tatvan-Diyarbakir-Adiyaman-Kahta-Malatya-Kayseri-Avanos-Ankara-Istanbul...

Start: 25/26.03.2010           Koniec: 14.04.2010
Justyna i Ania wyruszają 25.03 wieczorem po zajęciach geograficznych na UG.

dagawarmenii.blog

Do Giumri zobaczyłam te koronę Armenii – Aragac. Wygasły wulkan o czterech wierzchołkach. Wdawało mi się, że zdobycie Aragacu to wyprawa tylko dla alpinistów, w końcu to ok. 4000 m n.p.m., ale później po rozmowach z Ormianami okazało się, że dla zwykłego śmiertelnika nie jest to aż tak trudne – można. Od tej pory, ten górujący szczyt stał się jedynym w Armenii miejscem, gdzie chciałabym dotrzeć. Tak – gdzieś tam, bliżej nieba...

 

Właściwie prawdziwy dach Armenii to Ararat (orm. Masis) (5165 m n.p.m.) , biblijna góra na której  zatrzymała się arka Noego. Niestety ta święta dla Ormian góra, leży dziś po stronie tureckiej, i będąc w tej niewoli muzułmańskiej rzuca tylko cień na ziemię dzisiejszej Armenii. Przejeżdżając obok Araratu aż nie można oderwać od niego wzroku. Coś jest w tej górze, że nawet mnie – Polkę chwyta za serce, a co dopiero Ormian, którzy te nazwę i ten obraz mają w wypisany gdzieś na duszy i nazwaliby tak wszystko - począwszy od hotelu skończywszy na korporacji taksówek.

angel innocentstrona główna
2005-09-05 01:25:56
turecka herbata,oczy proroka i apetyczny brązik prosto z Fethiye
a więc wszystko dopięte na ostatni guzik.jutro zawitamy tam gdzie nas jeszcze nie było. W walizce po pierwsze: bikinii,po drugie: bikinii,po trzecie: bikini,po czwarte: bikinii,po piate: sprzęt do nurkowania,krem z filtrem,przewodnik Pascala i najnowsza Sonka cyberszocik z karta 512...no i paszport i visa of kors.Start o 17.15,4 godziny lotu i witaj o kraju gdzie Juliusz Cezar rzekomo miał powiedziec "Veni Vidi Vici", kraju świetego Mikołaja,góro Ararat gdzie osiadła Arka,plażo Kleopatry! :)))
Turkey Biznesplan juz zrobiony:
1.Kapadocja
2.Pammukale,Efez,Hierapolis
3.rejs jachtem:12 wysp i zatok,w tym zatoka Motyli..mmmmm...
4.rafting & paragliding
5.inne wycieczki po okolicy
6...cos sie z pewnością wymyśli,inwencję i kreatywnośc Pan Bóg dał w koncu w jakims celu :D
tak więc jedziemy nakarmić historią i krajobrazami duszę,dopieścić ciałko słonkiem wybrzeża Likijskiego-can't wait;))))) Aloha!
skomentuj (2)


2005-09-20 23:41:12
....freeze...
powrocilam :D.

metsume

Wilcza księżniczka wkracza do akcji!


Wyślij wiadomość


ARCHIWUM:
2012
kwiecień
marzec
luty
O mnie

lubiane strony:
http://ararat.ownlog.com/
http://mysza.ownlog.com/
#46 ostatni...
01.04.2012 :: 20:13 | Link | Komentuj (2)
no to tyle tego blogaska...


kończę pisanie tego, dalej nie ma już sensu
Krów oficjalnie przyznał się, że mnie zdradza (i że zamierza nadal to robić), a to oznacza nasz koniec, oraz koniec tego blogaska.
Łaciatek prawdopodobnie zostanie z nim, ma lepsze warunki od mnie, a to się bardziej liczy, w końcu jest już duży, zrozumie
ponoć powinno być mi smutno, ale nie, nie jest... to była wspaniała przygoda, moje pamiętniczki będą mi ją przypominać na stare lata :).


Przygód przecie jeszcze wiele przed mną.
szkoda tylko, że.

generau i jego historie

Przychodzą do pracy gremialnie na szóstą rano, wcześniej działają dwa jedynie okienka. dodatkowo ormianie, bezwstydnie, wpychają się między zdezorientowanych obcych, i tak nagle odnajdujesz się na szarym końcu. bo wcześniej musisz wymienić pieniądze, w takiej specjalnej maszynie, która sama rozpoznaje twoją obcą walutę, przelicza, wyrzuca monety, wysuwa banknoty.
niby roomster, a już zdezelowany, ernest od razu zauważa, że nie ma klocków. wiezie nas do miasta, opowiadając o nowym aeroporcie, co to go stawia biznesmen stąd, który kasy dorobił się w brazylii. wtaczamy się do miasta i po prawej błyszczy w blasku wschodzącego słońca dostojna góra ararat. ależ robi wrażenie! stare zapadłe postsowieckie bloki, jakieś kable, dużo przestrzeni i ona! potem przejazd przez główne place, mieszanka komunizmu z wpływami osmańskimi, duże, ogromne. i zaraz z boku mała zapadła uliczka.
świta, jest niedziela, ale recepcjonistka mówi, że dziś mają w armenii lany poniedziałek. wszędzie słychać koguty.


skomentuj (2)


niezatrzymojsie.blog

Iwona Smolka, reżyser i scenarzysta Maciej J. Drygas oraz szwedzki tłumacz literatury polskiej, slawista i romanista Anders Bodegard - wybierało spośród 50 nadesłanych książek 38 autorów polskich i 12 zagranicznych.

Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł, a jeśli będzie nim autor zagraniczny, nagrodę (15 tys. zł) otrzyma także jego tłumacz. Współorganizatorem Nagrody jest "Gazeta Wyborcza".

Nominowani

"Afrykańska odyseja", Klaus Brinkbäumer
przeł. z niemieckiego Joanna Czudec, Czarne, Wołowiec

"Ararat", Frank Westerman
przeł. z niderlandzkiego Piotr Oczko i Sławomir Paszkiet, Iskry, Warszawa

"Biała gorączka", Jacek Hugo-Bader
Czarne, Wołowiec

"Dzieci Groznego", Asne Seierstad
przeł. z norweskiego Iwona Zimnicka, W.A.B., Warszawa

"Mcmafia. Zbrodnia nie zna granic", Misha Glenny
z angielskiego przeł. Maria Jaszczurowska, W.A.B., Warszawa

"Nocni wędrowcy", Wojciech Jagielski
W.A.B., Warszawa

"Rzeka krwi. Podróż do.