O czym chcesz poczytać na blogach?

Apollo 11

Blog morfiego

Się do kontroli lotu o sprawdzenie obiektów za pomocą radaru, UFO błyskawicznie zniknęły.
1966 rok
Były oficer wywiadu oświadczył, ze w bazie Wright Patterson widział ciala humanoidów znajdujących się w stanie hibernacji, umieszczone w szklanych pudlach. Miały po metrze długości i szara skore.
12 września 1966, pojazd Gemini 11, załoga: Ordon, Konrad
Gdy przelatywali nad Madagaskarem zauwazyli jakiś dziwny, podłużny obiekt. NASA powiedziała, ze to radziecki Proton 3 lecz jak się później okazało znajdował się on w tym czasie w odległości 550 km od tego miejsca !
21 grudnia 1968, pojazd Apollo 8, załoga: Boran, Lovell, Anders
W czasie okrążania Księżyca widzieli UFO. Do ziemi nadano wówczas komunikat : "Stwierdzamy, ze w. Mikołaj istnieje naprawdę". Ponadto na częstotliwościach używanych do komunikowania się w przestrzeni kosmicznej usłyszeli jakiś nieznany język !
18-26 maja 1969, pojazd Apollo 10, załoga:.

Kriegspiel

W wolnym czasie czytałem Lema i siedziałem w górach.

Na trzecim roku, w ramach kursu inżynierii materiałowej [7] miałem wykład o nanomateriałach w świecie Star Treka. Nie zrobiło to na mnie specjalnego wrażenia, bo wsiąkałem już wtedy w ogniwa paliwowe, których historia silnie łączy się z ostatnimi misjami programu Apollo.

Drugą połowę moje czasu studenckiego spędzałem w górach. Na moich oczach w schroniskach montowano ogniwa fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Popijając herbatę z kubka próżniowego i przykrywając się kurtką membranową nie miałem bynajmniej wrażenia ucieczki od cywilizacji. Żona, zgłaszająca zapotrzebowanie na.

I inżynierów. Kawał solidnej wiedzy, podanej w bardzo przystępnej formie.

Prawdziwą perełką jest za to Porażka nie wchodzi w grę – autobiografia Gene’a Kranza, współtwórcy programów Mercury, Gemini i Apollo. Człowieka, który “operował” lądowanie na księżycu ekipy Apollo 11 i wyciągał z kłopotów załogę Apollo 13. Jeśli w książce zdarzają się momenty patetyczne czy sentymentalne, to i tak giną w powodzi anegdot i szczegółów dotyczących przygotowania misji. Całość czyta się lepiej niż dowolną powieść sensacyjną. Jeśli macie z moich polecanek wybrać jedną książkę – to kupcie Kranza i pożyczcie Sagana [9].

nic prostszego | o nauce językiem laika

Okazała się rakieta Saturn V, olbrzymia wieloczęściowa rakieta, która zamiast kerozyny używała – i to bardzo wydajnie -  ciekłego wodoru. Spośród 13 startów rakiet Saturn V wszystkie zakończyły się sukcesem.

Start rakiety Saturn V niosącej Apollo 11 /www.wikipedia.org

Początki programu Apollo były jednak dla Amerykanów dramatyczne. Pierwsza załogowa misja – Apollo 1 (która paradoksalnie była 4 misją w ramach programu) – zakończyła się katastrofą. W trakcie ćwiczeń doszło do.

SPOTKANIA Z NIEZNANYM - Onet.pl Blog

[3].

         Wg Neila Armstronga, uczestnika programu Apollo 11, obcy mają swoją bazę na Srebrnym Globie i dały jasno do zrozumienia, że ludzkość nie ma czego szukać na Księżycu. Bardzo interesujących detali dotyczących przebiegu misji księżycowej dostarczyła rozmowa między Armstrongiem, a NASA, którą udało się przechwycić kilku radioamatorom:

changes.

  • 20.3.2003 - godzina 3.23 - George W. Bush ogłasza, że USA wypowiadają wojnę Irakowi
  • Lądowania na Księżycu: pierwsze lądowanie miało miejsce na Morzu Spokoju, 23,63 stopni na Wschód. Drugie na Morzu Burz 23,42 na Zachód. Numery Apollo, które wówczas lądowały, to Apollo 11 i Apollo 12. Dodajmy 11 do 12, a otrzymamy 23.
  • Litera W jest 23 w alfabecie (angielskim przynajmniej, w polskim jest 22). W ma u góry 3 punkty, no dole 2. 2+3 !!!
  • W alfabecia łacińskim są 23 litery.
  • W alfabecie greckim 23 literą jest PSI.
  • William Szekspir urodził się i umarł tego samego dnia: 23 kwietnia. Większość jego.