O czym chcesz poczytać na blogach?

Aplikacje android

Aplikacje Android | Moja przygoda z Androidem

Lepszej na cztery dni nie ma. Jest bardzo dokładna. Lecz na Androida polecam The Weather Channel. Czasem jest wolna, ale to już możliwe przez to, że mój kombajn jest już nieźle zawalony niepotrzebnymi aplikacjami… Jest pogoda godzinna, dzienna, tygodniowa. I też jest dosyć dokładna porównując z moją stacją pogodowa kupioną w Praktikerze za 19,99zł. Klient pogodowy warto posiadać, nawet.

Blog na WordPress.com. Theme: Black-LetterHead by Ulysses Ronquillo.

Follow

Silnik: WordPress.com

Mój HTC Desire HD

Proces instalacji aplikacji z Marketu.
1. Oczywiste jest, że najpierw wchodzimy do Marketu.


2. Następnie przechodzimy do działu Aplikacje.

3. Tutaj możemy wybrać odpowiednią kategorię, w której możemy przeglądać aplikacje. Ja na potrzeby tego opisu wybrałem wszystkie darmowe aplikacje i spośród nich wybrałem Shazam.

4. Tutaj wystarczy kliknąć Zainstaluj. Pojawi nam się komunikat, w którym potwierdzamy instalację. Rozpocznie się proces instalacji. O jego postępach będziemy.

O tym fakcie na górnej belce. Teraz możemy wyjść z Marketu i przejść do zainstalowanej przez nas aplikacji, która powinna pojawić się na liście wszystkich aplikacji.

iNysk | gry i aplikacje na Androida

Ciągnie w tle. Jako młody użytkownik starałam się kontrolować 2 rzeczy: zużycie baterii i przesył danych. Aby tego dokonać cały czas sprawdzałam listę aktywnych procesów… a ona zawsze była bardzo długa. Szybko zaopatrzyłam się więc w task killera, który pozwalał mi ubić niechciane aplikacje jednym tapnięciem w ekran. Zaobserwowałam kilka rzeczy. Po pierwsze po każdorazowym zabiciu wszystkich aplikacji duża część procesów od razu znowu się uruchamiała. Nie było jak ich wyłączyć. Po drugie telefon potrafił przeraźliwie zaciąć się po takiej operacji. Po.

W tedy kiedy tak usilnie starałam się go kontrolować. Niekiedy task killer naprawdę się przydawał ale raczej do ubijania szczególnie uporczywych komunikatów z jakiejś konkretnej aplikacji.

Postanowiłam trochę poczytać o procesach uruchamianych w tle przez system i szybko okazało się, że android specjalnie otwiera tak wiele procesów. Większość z nich przechowuje w stanie “uśpienia” dzięki czemu potem aplikacje szybciej się uruchamiają. W razie potrzeby system sam zakańcza takie procesy dzięki czemu zyskuje pamięć dla aktywnych procesów. Dodatkowo system zabija też.

ghraf

I kupować. Czasami.

I kiedy dzisiaj przeczytałem artykuł na spidersweb.pl, łapcie fragment…

… to  zastanawiam się czy Google rzeczywiście zmierza w tę stronę. Póki co sklep oferuje aplikacje i gry, a ja widziałbym tu dodatkowo książki, filmy, seriale…

Jest jedna rzecz, która mnie osobiście bardzo przypadła do gustu. Bardzo podoba mi się opcja instalacji aplikacji z poziomu komputera, bo… to działa. Co prawda zanim zacznie pobierać ten plik już na Androidzie, potrwa to może z minutę, ale to nie jest żaden problem. Gdy tylko mam połączenie z Internetem mój tablet sam po tej chwili pobiera odpowiednie pliki. Synchronizacja, jak w dropboxie. Fajne to to… 

A tak swoją drogą, czekam na Google Drive,.

Stron kilka o tabletach

Aparatem fotograficznym z funkcją kamery internetowej. Tablet FreeMe 70.2 pozwala wygodnie korzystać z Internetu (strony www, portale społecznościowe, komunikatory, videorozmowy, czaty itd), poczty elektronicznej, oglądać filmy, słuchać muzyki, a także grać w niezliczone gry tworzone dla systemu Android. W urządzeniu zastosowano platformę Android 2.3, dzięki czemu użytkownicy mają możliwość zapisu dodatkowych aplikacji na zewnętrznej karcie pamięci, co nie jest możliwe w powszechnie stosowanym na polskim rynku i znacznie mniej wymagającym sprzętowo Androidzie 2.1

FreeMe 70.2 jest doskonałym narzędziem pracy, a po godzinach zapewnia relaks i rozrywkę. FreeMe 70.2 został zaprojektowany w sposób.