O czym chcesz poczytać na blogach?

Aplikacja adwokacka

Aplikacja adwokacka od wewnątrz

Znajomości dokładnych dat miesięcznych pewnych wydarzeń? Czy naprawdę o poziomie znajomości historii adwokatury świadczy znajomość takiego drobiazgu jak to, kto podpisał nigdy tak naprawdę nie obowiązujące rozporządzenie z początku Powstania Warszawskiego? Śmiem wątpić.

Odrębna historia to kwestie formalne związane z egzaminem. Nie wiadomo kiedy będą wyniki, nie wiadomo jakie są konsekwencje oblania dzisiejszej poprawki, nic nie wiadomo. Wszystko jest uznaniowe, pytania są zbywane w dość nieprzyjemny sposób... Niefajna historia.
Tagi: aplikacja I rok historia adwokatury kolokwium
23:35,
Archiwum
Styczeń 2011
Luty 2011
Marzec 2011
Kwiecień 2011
Maj 2011
Sierpień 2011
Grudzień 2011
Styczeń 2012
Tagi
  • adwokaci
  • adwokat
  • aplikacja
  • aplikacja adwokacka
  • aplikacja adwokacka a radcowska
  • aplikacja I rok
  • aplikanci

blog o prawie

Zapisu to wniosek może być tylko jeden – tzn. aplikant adwokacki w ramach zastępstwa adwokata przed sądem (art. 77) nie może podpisywać pism procesowych. Jest to jednak – oczywiście w mojej skromnej ocenie – wniosek zbyt daleko idący i przez to błędny.

Po pierwsze zastanówmy się co to znaczy, że aplikant może “zastępować adwokata przed sądem“. Żeby odpowiedzieć na to pytanie, wcześniej należy zapytać – a co to znaczy, że adwokat może występować przed sądem? Ano w uproszczeniu znaczy to tyle, że może (i) wziąć udział w rozprawie, posiedzeniu i w toku tego posiedzenia dokonać każdej czynności procesowej lub.

Doradztwo

Opinię, korzysta z pełnych praw publicznych, ma ukończone wyższe studia prawnicze polskie lub zagraniczne uznawane w Polsce.

Aplikacja ma za zadanie przygotować kandydata do samodzielnego wykonywania zawodu prawniczego. Jednym słowem aplikacją nazywana jest praktyka jaką muszą odbyć absolwenci Wydziału Prawa. Aplikacja może odbywać się tylko w tych miejscach i w czasie określonym w przepisach. Aplikacja jest zakończona zdaniem egzaminu państwowego.

Na aplikację przyjmowane są osoby, które złożyły egzamin konkursowy. Znanych jest kilka rodzajów aplikacji prawniczych. Są to aplikacje: adwokacka, radcowska, komornicza, sądowa, notarialna, ogólna.

Aplikant sam wybiera sobie aplikację, którą może ukończyć jedynie po przejściu cyklu szkoleń, które są przewidziane programem aplikacji. Na program aplikacji składają się zajęcia teoretyczne (najczęściej są one raz w tygodniu), oraz zajęcia.

Bo to czego nam brak... to świat w którym nie ważne są słowa - Onet.pl Blog

Podczas nauki mam dodatkowe atrakcje jak nie granie na gitarze u sąsiadów to wiertarka idzie w ruch bądź też młotek, oczywiście jak na złość w czasie, gdy próbuję się maksymalnie skupić. 
   Szanowny Pan wykładowca układa sobie pytania z testów aplikacyjnych. Nic by nie było w tym dziwnego, ale ja studiuję administrację a nie prawo. I nie mam takiej wiedzy jak po 5 letnich studiach prawniczych. A tego się ode mnie wymaga. Przecież jestem dopiero na 2 roku administracji. Przy takich testach kodeks cywilny trzeba mieć w jednym paluszku, oczywiście w tym najmniejszym. Mam nadzieję, że będzie on łaskawy i nie da nam takich szczegółowych pytań jakie pojawiają się na testach z aplikacji adwokackiej. Pozostaje mi jedynie wiara w to, aby los był dla mnie łaskawy !! :)


I na poprawienie humoru dla wszystkich, którzy są w czasie sesji :

- Co powinien wiedzieć student?

Magda M - Onet.pl Blog

Czasu tylko mama była ze mną.  Kiedyś bardzo chciałam, żeby przyjechał. Teraz chyba nie zrobi na mnie wrażenia, chociaż chyba fajnie by było go zobaczyć.

Piotr:
Nasz samolot wylądował w Zurychu godzinę temu. Dorota dostała tu pracę, ja tu skończę studia. Jeszcze "1rok studiowania prawa mi został, potem aplikacja adwokacka.  Ojciec był przeciwny mojemu wyjazdowi z Dorotą. Ale jak mogłem puścić ją samą? Przecież ja ją kocham.  Chociaż jest jeszcze Magda. Ta noc... Dorota nie wie, że ją zdradziłem i jej nie powiem. Zresztą nie jesteśmy małżeństwem, a to z Magdą to była pomyłka. Za dużo alkoholu wypiłem i nie.

Student Prawa


Link Komentarze (2) »
sobota, 29 kwietnia 2006
Trybunał i Pan Prezydent
Ostatnio pisowcy, en masse, skrytykowali wyrok TK w sprawie aplikacji adwokackich.
Zupełnie nie rozumiem, w czym problem. Widać TK wziął sobie do serca przekonanie Pana Prezesa i pomniejszych przydupasów z PiS, które to przekonanie ładnie w "Dzienniku" ujął Pan Prezydent: "mam wątpiwości, czy właściwą odpowiedzią na ten kryzys jest liberalne lekarstwo". Co.