O czym chcesz poczytać na blogach?

Apis

homeopatia dla każdego - Onet.pl Blog

Leczymy nim m.in.: zapalenia migdałków, zapalenie pęcherza, problemy z prostatą, bóle stawów, bóle ucha, dolegliwości oczu, pokrzywkę, uczulenia, gorączkę a także zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych.

Apis działa na skórę, błony śluzowe, błony surowicze, układ moczowo-płciowy. Dolegliwościom tym może towarzyszyć gorączka, a wszystkie objawy charakteryzują się gwałtownym narastaniem obrzęku i występowaniem stanu zapalnego.

Ważne jest by zastosować Apis, gdy pojawią się następujące objawy: czerwono – różowy obrzęk, ból, pieczenie i kłucie, brak pragnienia, senność, ulga pod wpływem zimnych okładów lub chłodnego powietrza. Chorych charakteryzuje lękliwość, płaczliwość, nerwowość, pobudliwość, nadmierna aktywność, drażliwość. Dzieci nie lubią być dotykane.

Apis działa szybko, ale krótkotrwale.

Oto przykład z życia. Wraz ze znajomymi zostaliśmy zaproszeni do koleżanki na działkę. Jej.

zwierzęta - Onet.pl Blog

Mają długość ciała od 7-8 mm do 16-18 mm. Ubarwienie o różnej intensywności - od jednolicie czarnego i ciemnobrązowego do żółtego i czerwonopomarańczowego. Skrzydła ich mają specyficzne użyłkowanie. Wyróżniają się charakterystycznym kształtem pólka radialnego na przednim skrzydle - ogranicza je zaokrąglona żyłka, która nieco odstaje od krawędzi skrzydła. Pszczoły widzą promieniowanie ultrafioletowe.

Wszystkie gatunki należące do rodzaju Apis żyją w zorganizowanych społeczeństwach. Budują one z czystego wosku pionowe plastry z obustronnie ułożonymi komórkami, służącymi do wychowu czerwiu i przechowywania pokarmu. Osobniki dorosłe i larwy odżywiają się nektarem, spadzią oraz pyłkiem kwiatowym. Zakładają duże kolonie (rodziny pszczele), zależnie od gatunku liczące od.

Egipt najpiękniejsze miejsce na Ziemi - Onet.pl Blog

Anubis jest to grecka frma imienia Anepu. Bóg też przedstawiany jest z głową psa (niesłusznie określanej jako szakala). Nie znamy początków kultu Anubisa. Pierwszy raz pojawia za czasów faraona Aha. Do końca V dyn. przewodzi wyłącznie kultom pogrzebowym. Jego symbloem zwierzęcym był wędrowny pies z doliny Nilu o czarnym umaszczeniu lub człowiek z głową czarnego psa.

 

Apis (eg. Hep)

  

Zdjęcie przedstawia Apisa znalezionego w sakkarze.

Kult byków zwanych Apisami znany był już w I dyn. jako bóstwo rolników uważany był za symbol plodności. Czczony był w Memfis. Kapłani Apisa przemirzali Egipt w poszukiwaniiu byka o boskich cechach (odpowiednie plamki umieszczone na sierści) aby wyznaczyć go na nastepcę panującego Apisa. Gdy apis umierał chowany był zgodnie z rytułałem mumifikacji.

 

Ozyrys

  

Jeden z najlepiej znanych bogów egipskich. Jego sylwetna.

WcHoDziSz w RaStAmAńSKiE ŻyCiE DziEci - Onet.pl Blog

Toruńskiej i takie tam różne),

 - Kasię (za to, że fajnie się z nią biegało w szkole z aparatami),

 - Andrzeja (za to, ze spoko z niego ziooom i ma moje 15dolara),

 - Gołebia (bo jest pocztowy i zgodził się być chrzestnym),

 - Krzyżaka (za to, że każe mi pisać wypracowania i dostaje z nich piąteczki),

 - Mania (za to, że jest zajebistym kuzynem, a żywy biały to duppa),

 - Serka (za to, że kocha ptasie mleczko),

 - Strugola (za to, że mnie ostatnio przestraszył i że skanuje zdjęcia),

 - Chłopka (bo zrobił z Serkiem we wtorek miotacz ognia),

 - Kazię (za ło matkooo! i resztę),

 - Mychę (bo do Apisu w gajerach idzimy),

 - Bonia z.

- bloog.pl


Z pozdrowieniami dla Fernando z tramwaju numer 11 i jego dziewczyny, Agata B.

Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,6495396,trackback

komentarze (0) | dodaj komentarz

Si sapis sis apis

środa, 13.