O czym chcesz poczytać na blogach?

Apartheid

Wolna Palestyna

. Historia syjonistycznego państwa Izrael pokazuje, że tu panowało to samo hasło. Co więcej, dwóch izraelskich profesorów – z których żaden nie był przeciwny syjonizmowi – prof. Y. Leibovitch i prof. Israel Shahak uważali, że społeczeństwo Izraela szybko przemieszcza się w kierunku nazizmu. Czy dotychczasowe dowody nie wystarczają, by stwierdzić, że faszyzm tkwi w sercu syjonizmu? Jeśli tak, to następujące dowody powinny rozwiać takie wątpliwości.

Drugi artykuł z tej serii, „Rasizm w sercu syjonizmu i ‘lewicowi’ syjoniści” udowadnia, iż syjonizm jest rasistowski w swym wnętrzu, i że reżim rządzący społeczeństwem izraelskim jest syjonistycznym reżimem apartheidu. Czy jakikolwiek reżim apartheidu może być reżimem demokratycznym? Nie, oczywiście, że nie. Tak jak było to w południowej Afryce, taki reżim może być jedynie reżimem faszystowskim. W Izraelu jest około miliona Palestyńczyków będących oficjalnymi obywatelami państwa syjonistycznego, lecz w rzeczywistości są obywatelami trzeciej kategorii (obywatele drugiej kategorii to Żydzi Orientalni). Co więcej, nawet obywatele „pierwszej klasy” maja bardzo mało do powiedzenia w sprawie rządzenia krajem (poza członkami rządzącej klasy syjonistycznej, rzecz jasna). Czwarty artykuł w rozdziale „Więcej o syjonistycznej bezczelności” z mojej wcześniejszej serii wyjaśnia tę.

SEJM

Stefan Kosiewski: Hałatowi na intencję Bolka
sowa.mypodcast.com
Download this episode (26 min)

http://sowa.quicksnake.net/Politics

19:49, reakcja , Stefan Kosiewski
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 19 lipca 2011
Murzyny wszystkich krajów łączcie się! Apartheid kryptosyjonistyczny urządza się naszym kosztem

Trzeci Świat i wszystkie pozostałe

piątek, 09 kwietnia 2010
RPA przegląda się w lustrze
Wydarzenia ostatnich kilku tygodni brutalnie zweryfikowały mit południowoafrykańskiego „tęczowego narodu”, w ramach którego w harmonii żyć mieli przedstawiciele najrozmaitszych ras i narodowości. Kto wie jednak, czy nie było to konieczne, aby RPA mogła na serio zmierzyć się z międzyrasowymi podziałami.
Więcej »

Tagi: Afrykanerzy apartheid Eugene Terre&8217blanche rasizm RPA tęczowy naród
23:54, maciejkonarski , RPA
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 01 kwietnia 2010
Są jeszcze sądy w Johannesburgu
Afrykanerzy mogą dziś z satysfakcją trawestować słynną wypowiedź pruskiego młynarza. Wszystko za sprawą wyroku sądowego, zakazującego odśpiewywania słów słynnej, pamiętającej czasy apartheidu, pieśni Afrykańskiego Kongresu Narodowego, wzywającej do zabijania.

dziq blog - to aż ja! (4u:>)Według danych Banku Światowego, w ubiegłym roku grupa odrzuconych stanowiła aż 16-18% naszego społeczeństwa. Polska jest obecnie na takim etapie, na jakim kraje Zachodu były w latach 70.: wtedy w Wielkiej Brytanii, Danii czy Francji funkcjonowały całe dzielnice odrzuconych. Prowadzili oni regularne bitwy z policją, często na stadionach. Z problemem tym poradzono sobie dopiero w latach 90. Socjologowie zastanawiają się, gdzie znajduje się punkt krytyczny, którego przekroczenie oznacza rewoltę odrzuconych w Polsce. Czy łódzkie starcia z policją i studentami to tylko epizod, czy początek destrukcyjnej fali?

W wielu dużych polskich miastach mamy do czynienia ze swoistym apartheidem. Socjologowie uważają, że co drugi mężczyzna w wieku 18-25 lat, pochodzący z tych dzielnic, nie będzie w stanie włączyć się w życie tradycyjnego społeczeństwa, prowadząc wegetację w jednym z wielkich blokowisk, porównywanych do czarnych gett w amerykańskich miastach. Z wykształconymi, bogatszymi, pochodzącymi z innych dzielnic rówieśnikami stykają się właściwie tylko podczas bójek czy napadów. W tych środowiskach nie istnieje praktycznie wymiana, czyli mieszanie się z przedstawicielami innych grup.

Apartheid jest widoczny w miejscach rozrywki. Młodzi odrzuceni nie przejdą przez tzw. bramki w większości dyskotek. Nie wpuszcza się ich do takich miejsc, jak.

Pralnia

Przed przedwczesną śmiercią, Robin Cook, Minister Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii, wyjawił, że Al Kaida nie jest grupą terrorystyczną i jako taka nigdy nie istniała. Według Cooka, Al Kaida to kryptonim bazy danych zawierającej dane osobowe osobników, których można wykorzystać jako "terrorystów."

Więcej:

http://thetruthseeker.co.uk/article.asp?ID=3836
17:27, polcan , Świat
Link
sobota, 19 listopada 2005
Ekonomiczny apartheid
Ekonomiczny apartheid w Ameryce:

Typowy szef dużego przedsiębiorstwa zarabia w 1 dzień więcej niż pracownik w całym roku.

75% przedsiębiorstw zatrudnia scecjalistów którzy powstrzymują pracowników przed założeniem związku zawodowego w pracy.

40% amerykanów żyje poniżej minimum socjalnego niezbędnego do przetrwania.

60% nigdy nie było u dentysty.

Te i więcej faktów w książce:

Economic Apartheid in America
13:37, polcan , USA
Link

People don t change. For example - I m gonna keep on repeating: People don t change.

AaaaaaaAAAAAAAARGH! Działa! I wnerwia! Dobrze, dobrze!

Przyznajmy - zapuściłam blog, zarósł dzikim bluszczem, dzikim winem, czy innym czymś (dzikim, rzecz jasna). Hulają tu dziki i wszelka troć wędrowna (przeraża mnie jakoś ten gatunek) i aż wstyd tu wchodzić i pisać, jak się od lipca milczało.

Ale, że wstydu nie mam to powiem Wam, że nie pisze się o niczym, a przez ostatni czas prócz szczęśliwej obrony i wyjazdu do Krakowa to nic się nie działo. Dostalibyście siwych włosów, gdybym się zmuszała do bazgrołów typu "dziś na obiad była pomidorowa i była bardzo smaczna".

Powinnam mieć jakiś profesjonalny blog i pisać o polityce, mankietach koszul wizytowych i apartheidzie, a nie takie coś, ale że jestem przyzwyczajona do tej szaty graficznej (jakaś taka fajna mi wyszła w moich oczach :P) to już niech zostanie to błazeństwo, bo mieć 50 blogów to jakiś obłęd.

Ten. Jeden. Jedyny.

Ale nie tylko o jasnych stronach życia, gdy apartheid tak cierpi z boku...

Tylko czy jest tu ktoś oprócz mnie bo nie wiem czy w ogóle zaczynać pisanie od nowa :P

 

 

 

17:02, angelaorosco , Różniaste
Link Komentarze (5) »
czwartek, 15 lipca 2010