O czym chcesz poczytać na blogach?

Aparat ortodontyczny

aparaty ortodontyczne, implanty, implanty wrocław, ortodoncj - mBlog

Problem estetyczny, ale przede wszystkim psychologiczny, który powoduje brak pewności siebie i stałe myśli o tym jak wyglądamy, gdy się uśmiechamy. Jeśli Twój uśmiech wiele dla Ciebie znaczy warto zdecydować się na implanty wrocław. Piękny uśmiech to ogromny atut, a zdrowe zęby, to lepsze samopoczucie oraz duży komfort psychiczny. Aparaty ortodontyczne wrocław leczą wszelkie wady zębów i wady zgryzu. Ortodoncja zaszła już bardzo daleko. Leczenie ortodontyczne jest polecane nie tylko dzieciom, ale również dorosłym osobom. Ortodoncja jest polecana osobom starszym nie tylko ze względów estetycznych, ale może pomóc w leczeniu wszelkich bóli głowy niewiadomego.

Aparat ortodontyczny - Onet.pl Blog

W aparacie

Rozszerzacz: 103 dni

Góra: 5 dni

Dół: -----

 

Trochę mnie boli, jednak nie zęby, tylko wargi i kąty ust. Aparat je ocierał więc może nie tyle że boli, ale szczypie. Jak narazie to mam wielką ochotę ściągnąć sobie ten aparat. Poza tym narazie jeszcze nie używam nitki dentystycznej, tylko częściej myję zęby. Co prawda bardzo dziwnie myje się zęby aż ciężko to opisać.

*****

W aparacie

Rozszerzacz: 100 dni

Góra: 2 dni

Dół: -----

 

Dzisiaj mija drugi dzień od założenia aparatu i muszę przyznać że jestem mile zaskoczona. Ostatnio dużo czytałam na temat aparatów ortodontycznych i wiele razy pisało że pierwsze trzy do pięciu dni są nie do zniesienia, że okropnie bolą zęby i nie da się nic jeść. Prawda dzisiaj starałam się nic nie jeść (tylko piłam mleko i jadłam Danio) gdyż jak gryzłam to mnie zęby trochę bolały, jednak kiedy nic nie gryzłam to mnie prawie wcale nie bolały (tylko.

Ortodrucik- moja przygoda z ortodoncją...


Link Komentarze (2) »
czwartek, 03 września 2009
4. To już jutro!

Ale ten czas szybko minął... Już jutro będę miała zakładany aparat!

Jest niepewność... Duża niepewność... Ale kiedyś musi być ten pierwszy raz ;)

Jutro opiszę pierwsze wrażenia. A na razie zajadam chrupiący chleb, czyli to, co w najbliższych dniach pewnie do ust nie wezmę...

Pozdrawiam Czytelników :) Życzcie mi powodzenia!

Moich zębów przed, w trakcie oraz po leczeniu, moje spostrzeżenia odnośnie aparatu, a także odpowiedzi na Wasze pytania (zadawajcie je śmiało! Macie jakieś wątpliwości co do leczenia, jakieś pytania, potrzebujecie rady? Postaram się pomóc :) ).

 

O początkach mojej przygody z ortodoncją, a także o ostatnich wizytach ortodontycznych przeczytacie w najbliższych notkach.

 

Aparat będę miała zakładany 4.09. Będziecie mogli na bieżąco śledzić losy Ortodrucika :)

 

Pozdrawiam Czytelników i zapraszam na kolejną notkę!

17:27,

ŚMIERĆ KG!

Dzien trzeci


Link 28.08.2007 :: 21:47 Komentuj (4)
Natalia
waga 81,9kg . Sportu zero . jedzenie ok 1400 kcal znów (winogrona,zupka z torebki , wasy z dzemem i almette, sok marchwiowy, 2 banany)
Dieta idzie, tylko mam wrażenie że i tak jem za dużo.. cóż może się rozkrece w jutro? Założyli mi początki aparatu ortodontycznego , znaczy to narazie mały kawałeczek ale i tak fajne uczucie.

Klaudia może niedługo się pojawi

Dzień Czwarty


Link 29.08.2007 :: 21:11 Komentuj (5)
Natalia
Dieta płynie bardzo dobrze. Myśle że w miare kurcze swój apetyt. I ważne dla mnie odczucie: dzis.Nie jestem głodna mając multum pokus wokół :)
Waga dziś 81,2 kg
Jedzenie: mała kiść winogron ogródkowych, sałatka, piwo, gorący kubek.
Sport: Kręgle:P:)

Dzień szósty


Link 31.08.2007 :: 22:03 Komentuj (2)
Natalia
Dziś dzień pełen wrażeń bo.. założyłam stały aparat ortodontyczny. Jest nawet fajnie , nic nie boli- co mnie wręcz martwi bo miałam nadzieje na wielki ból który uniemożliwi jedzenie. Ale jutro ma nadejsc ta największa fala bólu. Zobaczymy. Nie jadłam już nic od 14tej. a teraz zdązyłam nawet zachaczyć o koncert rockowy ;)

waga: 81,2 kg . Jedzenie 1200 kcal ( 2 gotowane.

Moda na cztery pory roku

Materiały idealnie naśladują naturalne zęby i są dostępne w szerokiej gamie kolorów, co jeszcze bardziej pozwala na dopasowanie wstawianych zębów do tych naturalnych. Są one jednak najdroższe – jedna korona kosztuje od 800 do 1600 zł.                                Chcecie się dowiedzieć cos o aparatach.??..;P

Jak powinienem dbać o aparat retencyjny?

Większość aparatów retencyjnych można wyjmować, na przykład na czas spożywania posiłków oraz szczotkowania i nitkowania zębów. Dlatego też bardzo łatwo jest je zapodziać. Podczas posiłku wiele osób zawija aparat retencyjny w.


Zwróć się do stomatologa o informacje na temat sposobów czyszczenia i dbania o aparat retencyjny. Niezależnie od typu aparatu, jest on delikatnym i kosztownym przyrządem, na którym nie wolno siadać, stawać ani w inny sposób powodować jego uszkodzenia.

Jak długo muszę nosić aparat retencyjny po zdjęciu aparatu ortodontycznego?

O długość noszenia aparatu retencyjnego należy zapytać stomatologa. Ponieważ celem używania aparatów jest niedopuszczenie, aby zęby przesunęły się z powrotem do swojego wyjściowego ustawienia, należy je nosić co najmniej do czasu ustabilizowania się kości szczęk i dziąseł wokół.

The end of the pop culture

Dźwięku będzie źle, jak zawsze. teoretycznie winę mogę zwalać na mój aparat ortodontyczny, w praktyce jest to moje zaniedbane ćwiczeń warsztatowych. mam nadzieje wziąć się za siebie i ćwiczyć, ćwiczyć, żeby zadowolić panią. i siebie przy okazji. kolejnym plusem jest fakt, że za niecały już miesiąć pozbędę sie obydwóch aparatów ortodontycznych, o czym nie powiedziałam nawet moim przyjaciołom. mam zamiar przyjść do szkoły tego dnia, uśmiechnąć się od ucha do ucha i zobaczyć zdziwienie na twarzy wszystkich.
poza tym chyba się przeziębiłam. wczorajszy ból gardła przeobraził się z ciąganie nosem i kaszel. jeszcze tylko gorączki brakuje do kompletu.

Bajki dla dorosłych, czyli jak zabić lekcyjną nudę - Onet.pl Blog

Do lustra. Postać zrobiła to samo. Wyciągnęła rękę, dotykając tafli. Nadal nie wierzyła w to, co widzi.

- Brakuje czegoś jeszcze.- głos Lucjusza usłyszała jak z oddali. Po chwili poczuła na nagich ramionach lekkie muśnięcie. Chłopak zarzucił jej delikatny jak mgła szal. Huanita uśmiechnęła się szeroko, a jej aparat ortodontyczny tylko zabłyszczał.

- Jeszcze tylko perfumy- powiedziała Brygida, trzymając buteleczkę. <psik>- zapachniało słodko. Kiedy Huanita była już zupełnie gotowa, żeby pójść na organizowany6 przez Małgorzatę bal, powiedziała:

- Dziękuję, kuzynie. Gdyby nie ty, w ogóle nie poszłabym na ten bal.