O czym chcesz poczytać na blogach?

Aparat cyfrowy

Fotografia czytaj i twórz

W różnych warunkach oświetleniowych, dobierać ręcznie parametry ekspozycji i poprawiać nieudane zdjęcia za pomocą aplikacji graficznych. Kompendium wiedzy dla miłośników fotografii cyfrowej. Dzięki wiadomościom z tej książki staniesz się prawdziwym cyfrowym artystą.

11:40, fotoczytacz
Link
Błyskowej obowiązujące w większości muzeów i galerii oraz wiele innych aspektów. Dzięki książce "Fotografia cyfrowa w podróży" staniesz się ekspertem w dziedzinie fotografii podróżniczej. Dowiesz się, jak w pełni wykorzystać możliwości oferowane przez aparat cyfrowy, jak dobrać parametry ekspozycji i jak pracować z lampą błyskową. Poznasz techniki fotografowania różnych motywów, nauczysz się korzystać ze światła zastanego i kreatywnie stosować możliwości zmiany ogniskowej obiektywu. Przeczytasz o.

fotografia cyfrowa

Gdy słońce jest nisko i rzuca długie cienie.

 • Jeżeli większość kadru jest pokryta śniegiem, np. na stoku narciarskim, to musimy ustawić ekspozycję tak, by naświetlić zdjęcie o 1 lub 2 skoki bardziej, niż ustawi to program w aparacie. Prawie każdy aparat ma funkcję kompensacji ekspozycji. Ustawiamy tę kompenascję na +1 lub +2. Jeżeli nasz aparat ma bracketing ekspozycji, robimy tak:
  • ustawiamy kompensację na najwyższą wartość, zazwyczaj jest to +2,
  • ustawiamy w MENU tryb zdjęć z.
   Ostrość, tym większa głębia ostrości - dłuższe d.
  • Im dłuższa ogniskowa obiektywu, czyli im większe przybliżenie, tym mniejsza głębia ostrości - krótsze d.

   

  W aparatach cyfrowych długości ogniskowe obiektywów są znacznie krótsze, niż w aparatach analogowych, stąd głębia ostrości jest zdecydowanie większa. Ułatwia to fotografowanie ale czasami utrudnia lub wręcz uniemożliwia uzyskanie ciekawych efektów specjalnych.

  O.

 • Blog SwiatNaZdjeciu

  W skrócie: Robienie sesji zdjęciowej samej sobie nastręcza wiele problemów nawet komuś, kto z aparatem fotograficznym jest oswojony, a co dopiero nowicjuszom. Przedstawiamy kilka rad, które powinny ułatwić przebrnięcie przez pierwsze samodzielne sesje i wypracowanie własnych metod fotografowania.


  Nie ma to, jak umówić się w.
  Przebrnięcie przez pierwsze samodzielne sesje i wypracowanie własnych metod fotografowania.

  Wybór aparatu


  Dziś jest on oczywisty – wybieramy aparat cyfrowy. Ma on tę przewagę nad aparatem klasycznym, zwanym również analogowym, że nie musimy wywoływać filmu i robić z niego odbitek. Tym samym odpada stres związany z ewentualnym wstydem w zakładzie fotograficznym, zwłaszcza podczas odbierania gotowych.

  Obiektywy

  Obudowy: czarny
  Wymiary: 77 x 96,5 mm
  Waga: 560g
  Gwarancja: 12 miesięcy
  W zestawie: obiektyw, osłona przeciwsłoneczna, przednia i tylna osłona obiektywu, instrukcja obsługi, karta gwarancyjna Nikon Polska

  Przeznaczony do współpracy z aparatami cyfrowymi, AF-S DX VR Zoom-Nikkor 18-200 mm to kompaktowy i lekki obiektyw zmiennoogniskowy o dużej krotności 11,1x. Obiektyw oferuje szereg zaawansowanych cech, takich jak elementy ze szkła o ultraniskiej dyspersji (ED), silnik SWM (Silent Wave Motor) i udoskonalony.