O czym chcesz poczytać na blogach?

Antywirus

IT Security Enthusiast's Blog

Stron opublikowana przez Symantec’a znajduje się pod tym adresem – należy jednak mieć na uwadze fakt, że tego typu strony z reguły nie są tworzone po to by miesiącami “wisieć” na serwerze, w jednej lokalizacji pod jednym adresem. Wręcz przeciwnie “okres życia” tego typu, specjalnie spreparowanych stron, może mieścić się w przedziale od kilkunastu minut do kilku, kilkunastu godzin.

Twój komputer zwolnił? Przyczyna? – oprogramowanie zabezpieczające

Tak, to nie żart – wykazano współzależność w tej kwestii. Niektóre programy zabezpieczające (w tym znakomita większość programów antywirusowych), mogą powodować znaczne spowolnienie działania zainstalowanych przeglądarek internetowych (czas otwierania przeglądarki może wydłużyć sie z ~1 sekundy do nawet 14-15 sekund przy tzw. “zimnym starcie”), oraz całego systemu.

Zasada działania programów antywirusowych

Programy antywirusowe opierają swoją ochronę na mechanizmie blacklist (baz sygnatur) oraz heurystyce. Krótko mówiąc, blacklisty to listy elementów, które z pewnych względów (najczęściej na podstawie analizy próbek w labach antywirusowych lub wykrycia przez mechanizm heurystyczny danego antywirusa) oznaczone zostały jako szkodliwe.
Dla lepszego.

...:::opowieści z Lyoko:::... - Onet.pl Blog

Nam pomóc... - powiedział Urlich.
- A X.A.N.A. przejąłby wieżę, tak jak kiedyś. To nie ma sensu, pamiętasz, że ledwo udało nam się uratować Odda.
- No tak, racja. Yumi, uważaj! - Urlich skoczył na matkę Yumi, która natychmiast go odrzuciła.

- Dobra, został jeden - powiedział Odd - Au! - krab strzelił i chłopak się zdewirtualizował.
- Dobra, lecimy do wieży - Dahlia wykończyła kraba - Mam nadzieję, że tam nic nie będzie na nas czekać. Mam za mało punktów.
Przed wierzą nic nie stało, więc Aelita mogła ją spokojnie dezaktywować.
- Czemu to musi być takie okropne? - zapytała Dahlia, wstając.
- Mam nadzieję, że Jeremie pośpieszy się z tym antywirusem, bo nie wiem, ile razy jeszcze wytrzymam ten transfer - mruknął Odd.

 

- Jak ci idzie, Jeremie? - zapytał Urlich.
- Nie zbyt dobrze... ale powinno się udać, już jutro odzyskasz normalny wzrok.
- Mam nadzieję, bo zaczynacie się już zamazywać.
- Podobała ci się ta książka, Aelita? - zapytała Dahlia.
- Bardzo! To było piękne, kiedy on oddał za nią życie... płakałam prawie całą noc!
- Całe szczęście, że takie rzeczy nie dzieją się na prawdę - powiedział Odd - Co wy widzicie w tych romansidłach?
- To nie są romansidła, tylko science-fiction z wątkiem miłosnym- poprawiła go Dahlia.

Mamy martwe dusze i antywirus - przemyśl...

Nie beznadziejnych tekstów ;p. I tak 5 dla niego !

 

Co do mnie, to nie pozostawiam zajawki i tak jak zapowidziałem kilka tygodni wcześniej, wciąż pracuję nad swoim solowym projektem. I powiem, że idzie całkiem dobrze, chcociaż teraz prace ustały. Musze ogarnąć pare spraw osobistych, a także tych związanych ze szkołą. Straciłem trochę życia, ale nie wazne, wiem że jesteście tu tylko po muzykę, więc luz, już daję spokój.

 

Jak Martwe Dusze nagramy jeszcze jeden kwałek, który prawdopodobnie ukaże się na GramRap Mixtape 2: Ewolucja, a Samurai nagra pewnie jeszcze jakiś trak pożegnalny i to by było na tyle, na dziś. Aaaaa i zapomniałem, Antywirusa w wersji fizycznej raczej już nie będzie, więc musicie poczekać na moje demo. No to teraz już wszystko. Ema i do następnego...

19:18, eldoes
Link Dodaj komentarz »
sobota, 06 marca 2010
Postępy

 

Luxus:

Tytuł wpisu raczej tajemniczy, ale nic z tych rzeczy. Chodzi o postępy w pracach nad naszymi solowymi projektami. Z dumą.

Komputerek nie trudny

Milicja) przyłapał was na tym, to już jest grzywna, nie wiem jaka wielka. To inaczej programy do wymieniania plików - p2p, jednak najczęściej posługują się nimi osoby pobierające muzykę. Tych programów jest dużo, oto pare z nich:
- Ares
- DC++
- BitTorrent
I tak można wymianiać ich setki. Więc zostaje nam samym do powiedzenia sobie czy pobieramy czy kupujemy? Dodam tylko jeszcze to, że muzyka pobrana może czasem mieć wartość w sklepie od 30 do 200zł.

Komentarzy: 0 Jak wybrać dobrego antywirusa? 2007-12-06 Zaczniemy od tego, co to jest antywirus. Antywirus to program który chorni nasz komputer przed wirusami, większość antywirusów nie chroni przed włamaniami, bo od tego jest Firewall. Jednym z znanych i dobrych antywirusów jest Kaspersky, który w pakiecie Internet Security ma wszystkie opcje chroniące - Anty-Virus (antywirus), Anty-Hacker (firewall), Anty-Spam (przeciw spamowi), Anty-Spayware (program przeciw odmianie wirusów zwanej adware i spyware. Innym znanym programem jest Norton Internet Security, który też ma wiele takich opcji. A z darmowych antywirusów (według mnie i testu Komputer Świat).

Bezpieczeństwo, antywirusy, zabezpieczenia

  • Fotomodeling blog

Tito's Sandwich Bar

Konsulatcje, żebranie o materiały w firmach wielu, niedosypianie, jedzenie i picie. Wszystko ch..! No bo jak tu się starać, kiedy głupi komp w jednej sekundzie wypierdala w cyberprzestrzeń pół roku waszej pracy. Nie mnie się to przytrafiło, ale Jarkowi, czyli prawie mnie i powiem wam, że jakkolwiek uważam Cada za narzędzie potężne, to kompy generalnie są beznadziejne. Sprawdzasz, skanujesz, formatujesz, a one i tak nieprzewidywalne. Choc jedno jest pewne - jebia się zawsze w nieodpowiednim momencie.
tito 2004-01-29 16:49:22
skomentuj (3)


Teraz to Wam powiem

Wracam wczoraj od Jara, który dzielnie odbudowuje co zniszczone, uzbrojona w najnowszego Nortona Antywirusa. Pomyślałam, że licho nie śpi, i raz-trzeba zapisywać, dwa-trzeba zło niszczyć w zarodku. Pełna optymizmu zainstalaowałam wersję antywirusa na całe 365 dni, ponownie (jak zalecano) uruchomiłam kompa i co? Gówno przez wielkie, kurdi, G. Komp się włączył, po pojawieniu się na ekranie chorągiwki Windowsa, wyświetlił się CZERWONY komunikat, że mam jakiegos wirusa pamięci - tzn odnalazł sie po latach i w zwiazku z tym system zostanie zamnięty. Uważy czytelnik pewnie własnie zdał sobie sprawę, że nie mozliwe stało się wykorzystywanie mojego kompa, w jakim kolwiek celu. W środku zostały uwięzione moje projekty. Trzeba przyznać że antywirus skuteczny się okazał tylko w.