O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Antykoncepcja

Antykoncepcja

Jeśli upłynie cały dzień - weź dwie tabletki.

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Kategoria:
 • Jak przyjmować tabletkę antykoncepcyjną ?
Autor(ka
  Komentarz do wpisu „Jaki jest mechanizm działania tabletki antykoncepcyjnej ?”
 • Antykoncepcja hormonalna

  Antykoncepcja hormonalna przed ciążą polega na podawaniu pojedynczych hormonów lub ich kombinacji, najczęściej w postaci leków doustanych. Możliwe są także.

 • monochromatyczna

  Kościoła”, do którego odwołuje się rozmówca w swych argumentach, to po co o nim mówi? Co ma piernik do wiatraka? Co ma chroniący życie ludzkie Kościół ze swoją anty-antykoncepcją do tych, co nie wierzą i zabijają dzieci? To nie katolicy zabijają dzieci i nie katolicy wnioskują o antykoncepcję. Nad czym tu debatować?

  W Kościele: antykoncepcji nie ma– aborcji nie ma – związki sakramentalne są
  Poza Kościołem: antykoncepcja jest - aborcja jest – wolne związki są
  Wniosek: Nie chrześcijaństwo, tylko jego brak stanowi problem.

  Ponadto:
  To, że Kościół zakazuje stosowania antykoncepcji, to robi to „na terenie” przestrzeni duchowej swoich wiernych… Nikt nie zmusza ateistów, żeby nie stosowali antykoncepcji – mogą więc czuć się wolni od tego „okrutnego zniewolenia” jakim wg nich Kościół katuje swoich.

  szeherezada5890.blog

  Nie robią niczego złego, jako że idą za głosem sumienia.
  Ostatecznie, czyż Kościół nie naucza, iż w kwestii odróżniania dobra od zła jesteśmy zdani na własne sumienie? Tak, to prawda, pod warunkiem że dysponujemy sumieniem właściwie ukształtowanym. Szczególnie istotne jest abyśmy podporządkowali nasze indywidualne sumienia prawu naturalnemu oraz dziesięciu przykazaniom.

  NPR: Wyrażanie prawdy naszymi ciałami. Choć antykoncepcja jest zawsze złem, istnieje dopuszczalna moralnie możliwość odłożenia w czasie kolejnej ciąży- mowa o naturalnym planowaniu rodziny (NPR)13. Umożliwia ono kontrolę urodzeń poprzez powstrzymywanie się od aktów małżeńskich podczas okresu płodnego. Nauczyciele NPR pokazują w jaki sposób możemy określić datę rozpoczęcia okresu płodnego, trwającego od 7 do 10 dni.
  NPR posiada szereg zalet: jest potwierdzone naukowo, nie powoduje efektów.

  Dziwne to. Bo dziwny jest ten świat

  Wydawanie osobom nieletnim środków antykoncepcyjnych bez zgody rodziców, ale - poza nielicznymi wyjątkami - nastolatki muszą za to płacić."

  Więcej: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-francja-bezplatne-kupony-na-antykoncepcje-dla-licealistow,nId,336958

  Będą dzieciakom rozdawać ogumienie za darmo? W Polsce też tak było i się nie sprawdziło. Dziwni ci Francuzi.

   

  Tagi: antykoncepcja Francja
  14:39, radioalert
  Link Dodaj komentarz »
  wtorek, 26 kwietnia 2011
  Dziwna ta Lady Gaga

  "Na potrzeby promocji albumu "Born This Way" piosenkarka wstawiła sobie implanty, które sprawiają, że jej twarz wygląda.

  Timeo

  RSS
  wtorek, 27 listopada 2007
  Betanki i nie tylko
  Na codzień widać, z jakimi problemami zmaga się kościół katolicki.

  Są rzeczy, które są kwestią interpretacji i dyskusji: celibat, seks, antykoncepcja. Są jednak rzeczy, które pojawiają się w mediach jako fakty. Jednym z ostatnich takich faktów jest sprawa sióstr betanek z Kazimierza.

  Kazimierskie zgromadzenie sióstr betanek w sposób ewidentny przemieniło się w sektę. I to sektę dość pogodną. Pamiętam, jak - po nakazie eksmisji - pojawiły się obawy, że przy próbie wyprowadzenia sióstr z domu zakonnego może dojść do zbiorowego samobójstwa. Nic takiego się jednak nie stało, nie wydarzył się.

  Wiara, nadzieja, miłość - Onet.pl Blog

  Takie też jest stanowisko Katolików. Świadomie piszę Katolików, bo nie wiem jak to wygląda w innych Kościołach. Z tego co mi wiadomo, ale podkreślam nie jestem tego pewien, to w innych Kościołach protestanckich dopuszcza się stosowanie antykoncepcji.
       Jeśli chodzi o środki wczesnoporonne, to to już jest prawdziwe dzieło szatana. A szatan potrafi swoje kłamstwa przedstawić w piękny i w przyciągający sposób. W poczekalni do ginekologa w pewnym małym miasteczku.
  Co nowego
  • Antykoncepcja, a dlaczego nie? (yaro; 07.08.2010)
  • Pech, czy może.

  Antykoncepcja po

  Pamiętnik zwykłego faceta - bloog.pl

  Nie potrafię iść do spowiedzi, chciałbym ale czuję, że jest to bez sensu. Brak sensu kryje się pod tym, że z wieloma wytycznymi kościoła najzwyklej się nie zgadam i nie uważam, że grzeszę. Po pierwsze antykoncepcja. Zasady popularnego i propagowanego przez kościół "kalendarzyka" są mi znane. Jednak nie wierzę, aby ta metoda była skuteczna, a stosując inne sposoby antykoncepcyjne już jestem stracony i za każdym razem jak użyję np. gumki będę się z tego spowiadał i obiecywał.
  Nie wiem dlaczego tak się utarło, że faceci przechwalają się między sobą jacy to są cudowni w łóżku. Jak się idzie z kumplami na piwo czy bilarda, to rzadko ktoś w ogóle porusza ten temat. Raz kumpel się wygadał, że ma kogoś nowego od dwóch miesięcy i najzwyklej nie daje już jej rady bo taka jest wymagająca. Często stojąc razem z kolegą i widząc ładną kobietę nie mówimy: "e tam, ja takich miałem na pęczki albo taki trójkącik z nią i moją.

  heill-ka.blog

  :DDD
  Qrwa...znuff zachorowałam na blache :P hłehłehłehłehłe...
  Do domu wracalismy rano o 8... oczywiście głodni :PPP Bo moj tata woli mi kupic kwiatka niz bułke :DDD
  Ale mam :))) Mam taka ladna różyczkę :)))
  Hm...
  Jak przyjechalismy do domq to matka powitała nas chyba niezbyt miło :PPP
  Normalnie zdenerwowana była hłehłehłehłe...no spoznilismy sie tylko połtorej godzinki :PPP
  A i tak to spoznienie wyszlo na niekorzysc tylko mi :PP Bo niezdąrzylismy do miasta i nie dostalam spodnii :P eh...biedna bede chodzic bez ;-PPP
  Myszki...hahaha...;PPP
  W czasie kiedy cala reszta naszej IIIc sprzatala klase,ja z Ania jush bylysmy u mnie w domu ;))))) Bez przesady nooo w domu nie sprzatam to w szkole bede sprzatac :PPPPPPPPPP
  O 14 poszlam z Ania do kosmetyki ;))) Hm...czytam sobie w gazecie jakis artykul na temat antykoncepcji i wchodzi jakis chlopak z laska.Laska poszla przebic pępek ,a on sie normalnie usiadl kolo mnie :PPP I jesio tak chamsko mnie dotknal reka w noge :PPP haha...myslalam,ze go pogryze ;PPPP Dziwny jakis taki...co sie na niego spojrzalam to on tesh :PPP
  Cwel :DDD
  Yyyyyyyyyy.