O czym chcesz poczytać na blogach?

Antyki

renowacja.blog

Zaczynam walczyć z tą absurdalną opinią. Co chwila zgłaszają się do mnie klienci, którzy kupili coś w internecie lub na bazarze i weszli w posiadanie  bezwartościowego obiektu, przywiezionego z zachodnio-europejskich śmietników, który nie tylko że  jest bez antykwarycznej wartości, ale również nie nadaje się, z racji kosztów  do renowacji.
Jeżeli masz problem z oceną kupowanego czy posiadanego przedmiotu podejdź do znanego antykwariatu, zapytaj specjalistę.   Za 20,-  30,-zł, a niekiedy  za darmo dowiesz się co posiadasz, lub czy kupowany towar wart jest zachodu.
Ta odręczna wycena nie dotyczy  oczywiście dzieł sztuki, kiedy antykwariusz musi nad wyceną obrazu czy rzeźby popracować kilkadziesiąt godzin. Ale w takich przypadkach możesz spotkać się z zaskakująco wysoką wyceną i może sie okazać, że masz w rękach prawdziwy rarytas.

Tagi: starocie, antyki, renowacja, stare meble, pchli targ

skomentuj (0)


Strona główna
marzec 2011

izeszyt

Starożytność a antyk

STAROŻYTNOŚĆ- nazwa którą ogarniamy wiele epok, dorobek ludzkości przed naszą erą, kulturę i sztukę różnych narodów jakie zaistniały przed narodzinami Chrystusa. Do starożytności zaliczamy biblię dorobek starożytnej Grecji i Rzymu oraz dalekiego Wschodu Babilonii i Egipt.

ANTYK- to termin przypisywany kulturze starożytnej Grecji i Rzymu jest jakby podzbiorem starożytności ogarnia dorobek ludzi żyjących przed naszą erą w basenie morza śródziemnego. Antyk dorobek biblii jest głównym źródłem kształtującym poglądy estetyczne naszej cywilizacji.

2.Rodzaje i funkcje mitów

RODZAJE MITÓW:

  1. mit o Prometeuszu”, który poświęcił się dla ludzkości, wykradając bogom ogień z Olimpu
  2. mit o Dedalu”, praktycznym wynalazcy i idealiście „Ikarze”, który poleciał zbyt blisko słońca, stopił wosk swoich sztucznych skrzydeł i spadł.
  3. mit o Syzyfie” skazanym na.

STRONA GŁÓWNA - JACEK BOCHEŃSKI

U góry, na początku strony internetowej

* * *

Materiały (w szczególności: zdjęcia, teksty, multimedia, elementy grafiki) zawarte na niniejszej stronie i jej podstronach chronione są prawem autorskim (na mocy: Dz. U. 1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych). Wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp. wymaga zgody. Dotyczy to przede wszystkim materiałów pochodzących od osób trzecich (np. zdjęć z Agencji Fotograficznych).

Użycie treści strony "jacekbochenski.blox.pl", poza materiałem zdjęciowym jest dozwolone i pożądane. Każde inne niż prawnie dozwolone użycie treści (np. prawo cytatu lub powielanie do celów prywatnych), również w formie elektronicznej wymaga wcześniejszej pisemnej zgody posiadacza praw. Zapytania w tej sprawie należy kierować do administratora strony.

Pisz blog
Dodaj blog do ulubionych
Wersja mobilna
Kategorie: Wszystkie | Aktualności | Blog | Curriculum Vitae | Inne teksty | International | KSIĄŻKI: Antyk po antyku | KSIĄŻKI: Boski Juliusz | KSIĄŻKI: Krwawe specjały włoskie | KSIĄŻKI:.

Renowacja obrazów, konserwacja dzieł sztuki i przedmiotów artystycznych

Czy lepiej płacić czy może robić jakieś rachunki?
Tagi: apokalipsa
12:34, odnawianie , To i owo
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 19 marca 2012
Naprawa porcelany, renowacja ram i obrazów w Krakowie
Grażyna Hattowska - konserwacja obrazów i dzieł sztuki
telefon: 889 591 156
ul. Gurgacza 8/2, Kraków
e-mail: odnawianie@gazeta.pl
www.konserwacja-antykow.prv.pl


Lokalizacja:


50.0569 19.9514

Pokaż Obrazy, antyki, dzieła sztuki - konserwacja i renowacja. na większej mapie