O czym chcesz poczytać na blogach?

Antena cb

SQ2HCZ

Prognoza propagacyjna na październik 2011

Zaglądając w sierpniu na serwis voacap.com zorientowałem się że warto wejść na dach i popracować nad wielopasmową anteną na wyższe pasma KF ponieważ zbliża się czas podwyższonych warunków propagacyjnych które zapewnią ogólnoświatowy zasięg na prostych antenach drutowych.

Prognoza dla pasma 10m na października 2011 wskazuje że w godzinach południowych dla emisji CW (emisji cyfrowych) będzie zagwarantowana łączność z Australią, Afryką (południową i północą), Ameryką Południową z użyciem prostych anten drutowych. Tak dobre warunki będą prawdopodobnie wynikiem nałożenia się dwóch.

Jesiennej oraz rosnącej systematycznie aktywności słonecznej której szczyt jest wyznaczony na przełom 2013 i 2014 roku. W kolejnych miesiącach warunki mają być nieco słabsze jednak i tak mają utrzymywać się powyżej stanu na chwile obecną. Kolejny tak intensywny okres zapowiadany jest na kwiecień 2012.

Sytuacja ta wpłynie także na użytkowników cb radio. Od godzin porannych będą dokuczały użytkownikom cb stacje ze wschodniej Europy oraz Azji, a po południu królowała będzie hiszpańska corrida

Dla porównania prognoza voacap dla września 2011 (godzina 12 UTC). Widać że warunki są nieszczególne, w praktyce w godzinach porannych (9-11) możliwe są sporadyczne łączności z Australią na.

Blog janusz8491

Notki
antena AF 393 do CB 2010-10-13
    gdzie można w kraju kupić antenę do cb firmy albrecht typ AF 393.
    moze ktos ja użytkuje - to jak sie sprawdza w eksploatacji.
  j 8491

Si vis amari, ama.

Mówiłem że miałem iść dziś do biblioteki. No i wiedziałem że nie wyjdzie z tą wycieczką. Przyszedłem do domu z kumplem, z którym razem robimy prezentację. No i zaczęliśmy omawiać ciąg dalszej pracy. Później coś szybko zjadłem i rozmawiam z sąsiadem na gg. Okazało się żę ma nowe informacje na temat CB i zaczęła się godka. Lecz musiał kosić trawnik, a ja musiałem też skosić, ale ja używam bardziej pierwotnych, lecz ekologicznych metod koszenia. Używam bowiem kosy. I nie źle mi to wychodzi. Ale nie o tym, bo by znowu niektórzy czytelnicy powiedzieli że szpanuję. No i po skończonej pracy (i zjedzonym objedzie) zabraliśmy się do obmyślania.2006.05.22 15:31 Uhhh..... Znalazłem chwilę wolnego czasu więc coś szybko napiszę. Kolejny dzień upływa pod znakiem naprawy anteny dla sąsiada. Swoją drogą ciekawe jaki będzie tego efekt, bo na razie jestem zadowolony. Teraz wystarczy tylko pomalować i poskładać i zobaczę jak się antena będzie sprawować w boju. Razem z sąsiadem mieliśmy iść na miasto, a właściwie do biblioteki, lecz znając życie będziemy tam jutro, a może i nawet po jutrze.

Wreszcie jakaś ciepła pogoda. Oby całe lato było takie.

Teraz dzwonił sąsiad. Miałem rację...... Ale jak to mówią: „co się odwlecze to nie.

Mój jedyny powierniku... - Onet.pl Blog


-ty ciołku, hah okradli Cię, lama, po czym okazało się, że jemu też okradli auto.
To była masakra tyle żeczy poszło. Jeszcze żeby było śmiesznie w nocy misiek miał się schować do bagażnika auta i tam na nas czekać :D
Przyjechał do nas Choreshio i zdjął odciski i zabezpieczył ślady zbrodni.
I tak poszedł w las gps, odtwarzac dvd, radio, cb radio, mp4, antena i pezia drobne na fajki:)
Z tą ekipą nie da się nudzić a tym bardziej przeżyć coś całkiem normalnie. Szkoda, że to już minął rok. Te wakacje z ekpią na granicy polsko- czeskiej także kto będzie w okolicy i zobaczy grupę ok. 8 osób to możliwe, że my banda drombo:)
Czarna