O czym chcesz poczytać na blogach?

Anoreksja

ANOREKSJA.... Dla piękna stać się brzydką... realny świat... marzenia nastolatek... chore to... ;/ - Onet.pl Blog

Fizycznej i psychicznej. W wyniku unikania jedzenia sylwetka pozostaje podobna do dziecka przed okresem pokwitania, miesiączka nie pojawia się lub zanika.
• Niska samoocena i brak wiary w siebie - osoby chore są solidne, koncentrują się na nauce, cechuje je duża potrzeba sukcesu, ale także niepewność, lęk przed niepowodzeniami, nadmierny krytycyzm wobec siebie.


Tekst ze strony:

     http://www.twojadieta.info/artykul/anoreksja


Zmartwiona (12:35)
8 Anoreksja to interesujący temat !

15 kwietnia 2007
Zaufanie...
    Droga Paulino... nie bądź zła na swoje przyjaciółki. One napewno chcą Ci pomóc... i martwią się o Ciebie. Anoreksja jest niebezpieczną chorobą... i często prowadzi do śmierci. Jednak jest wiele przypadków które nie mają zbyt groźnych konsekwencji. Jeżeli ktoś wmawia Ci ze jesteś anorektyczką....

To mój świat a on się zmienia razem ze mną - Onet.pl Blog

Poważne problemy psychospołeczne. Z tego właśnie względu trudności w przyjmowaniu pokarmów, aż do jadłowstrętu włącznie, nie mają podłoża fizjologicznego i leczenie farmakologiczne z reguły nie przynosi żadnej poprawy. Trzeba pamiętać, że odżywianie jest funkcją, poprzez którą człowiek zaspakaja wiele różnych potrzeb. Dziecko karmione przez matkę otrzymuje od niej nie tylko pokarm fizyczny, ale miłość, czułość, bliskość, poczucie bezpieczeństwa, kontakt osobisty. Odżywianie jest zatem rodzajem ważnego rytu w danej rodzinie i w każdej wspólnocie osób. Nic więc dziwnego, że zaburzone kontakty i toksyczne więzi prowadzą również do poważnych zaburzeń w odżywianiu. Anoreksja jest zjawiskiem bardzo rzadkim wśród niemowląt w pierwszych czterech miesiącach życia. Częściej pojawia się między piątym a ósmym miesiącem po narodzeniu dziecka. Wiąże się to zwykle z zakończeniem karmienia piersią i ze zmianą sposobu odżywania. Anoreksja u niemowląt może przejawiać się w formie zupełnej pasywności wobec pokarmu, albo w formie aktywnego odrzucenia pokarmu, aż do agresji i wymiotów włącznie. Dochodzi wtedy do walki między rodzicami a dzieckiem. Efektem jest tyranizowanie dziecka ze strony rodziców lub poddanie się dorosłych naciskom i szantażom ze strony dziecka. W obu przypadkach zostaje poważnie zaburzona więź dziecka z rodzicami. Trzeba jednak.

Chcę.

I powiem szczerze, że myśl tą przyjęłam z ulgą. Bo najgorsze w tym wszystkim jest ciągłe niezdecydowanie. Zdrowieć - nie zdrowieć. Chudnąć - tyć. (Prawda, że "wystarczyłoby" chcieć po prostu żyć?) Podejmując decyzję "dosyć walki z wiatrakami" mogłabym sobie znów spokojnie "popłynąć". Ale znając moją determinację, na końcu spływu czekałaby mnie śmierć z wycieńczenia. Śmierć. Jaki człowiek jest w stanie zgotować sobie taki los? Jak to możliwe, że można aż tak cierpieć?? Wciąż tego nie pojmuję. Nigdy tego nie pojmę. Tego się nie da opisać słowami, to trzeba po prostu poczuć. Ale ja nie chcę tego czuć nigdy więcej. Anoreksja jest piekłem, przerażającym. Ale perfekcyjnie potrafi namotać w głowie osoby zaburzonej, wymazać jej z pamięci wszystkie koszmarne chwile, dopuszczając do świadomości jedynie uczucie euforii, które z czasem pojawia się już jedynie sporadycznie. Ale to wystarczy. Wydaje mi się, że pragnienie tej euforii porównać można do obezwładniającej potrzeby doznania fazy przez narkomana. Anorektyczka pragnie swojej "fazy"; poczucia siły i "nadludzkiej" wielkości. Przychodzi moment manii. Ale na prawdę krótki moment. Kilka chwil później wszystko jest już złudzeniem. A rzeczywistość nie toleruje złudzeń, szybko sprowadza na ziemię. Nie zostaje NIC. Tylko rozpacz i.

ANTY ANOREKSJA! NIE DAJMY SIĘ ! - Onet.pl Blog

Wasze zdanie.
.
wyraź swoje zdanie
.
zobacz, co napisali inni
Statystycznie rzecz biorąc
Odwiedziło 73117
Skomentowało 133
Czym jest anoreksja?

more.my.heart - pro-ana

Chce zacząć już teraz. Jutro jest 1, a każdego pierwszego jem wszystko na co mam ochotę, ale z racji tego, że wczoraj znacznie przekroczyłam limit (wieczorem zjadłam jeszcze 3 naleśniki z jabłkami) to jutro jest normalny dzień diety. Dzisiaj do 400kcal, myślę, że sobie poradzę.

BILANS:

śniadanie- 2 kromki wazy z cieniutko posmarowanym serkiem białym i papryką = 80kcal

obiad-

kolacja-

Zaczynam jadać 3 pełne posiłki i rozkładać to na śniadanie do 100kcal, obiad do 200 i kolacje do 100kcal. Znalazłam  bardzo fajną Mieszkankę Warzywną - 100gr tylko 29kcal! A jest pyszna, moja ulubiona chyba. Zazwyczaj jadam 200gram, a do tego jakaś papryka czy sałatka. :))

Idę do szkoły. Dzisiaj geografia i angielski. Na geog. nawet umiem, a na angielski wcale. Mam nadzieję, że mnie nie zapyta.

Tagi: anoreksja dieta odchudzanie pro-ana pro-mia skinny girl diet
08:51

Nie kradnijcie mi marzeń.. - Onet.pl Blog

Wakacje gdzie byłam z dala od rodziców, czy juz wtedy marzyłam o ucieczce jak najbdalej od ich marudzenia?
wiek:13 -14-> Zaczelam wchodzić w klimaty, pierwsze koncerty, pierwsze wina, wyjazd na pasje do seminarium, śmierć Marty
wiek: 15-> znalazłam się na Oazie i scholi dzięki Reni która mnie tam zaprowadziła
wiek: 16-> moja pierwsza pielgrzymka do czestochowy, zaczeły się wysokie schody życiowe, pierwsze rekolekcje,
wiek:16-17-> deuterokatechumenat w Białogardzie. śmierć dziadka dopiero zaczela we mnie wywoływąc panike i pytania "gdzie do cholery mój dziadek!?" od tamtej pory nie byłam na jego grobie. wpadanie powoli w piekło anoreksji 34kg
wiek: 17-18-> anoreksja pełną parą, leczenie na oddziale, odsunięcie się całkowicie od oazy i scholi, śmierć Kaji, wyjazd Leny
wiek: 19-> koniec LO, początek studiów, wyjazd do Wrocławia
wiek: 20-> cząstki mnie w śmietniku, nie ja pierwsza w końcu. koncert Percivalla, gdzie poznalam jego, tego wspaniałego meżczyzne.

i tak od 4 kwartalu 2010  jestem najszcześliwszą kobietą na ziemi. :)

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie. Jan Paweł II

Moja miłość równie jest głęboka jak morze, równie jak ono bez końca.Im więcej Ci jej udzielam, tym więcej czuję jej w sercu. William Shakespeare ( btw z Romea i Juli podejrzewam)

czas się zebrać.