O czym chcesz poczytać na blogach?

Animacje

Animacje 3D

Teraz czas na definicję samej wizualizacji komputerowej.

Definicja wizualizacji 3D mówi, że:

Komputerowa wizualizacja 3D to przedstawienie w rzucie prostokątnym lub perspektywicznym sceny istniejącej w pamięci komutera.

Powyższa definicja może wydawać się skomplikowana, dlatego wymaga krótkiego objaśnienia.
Komputer widzi daną scenę nie jako obraz ale jako zbiór danych opisujących wszystkie elementy i parametry powstającej wizualizacji. Wizualizacja 3D to właśnie przełożenie tychże elementów i parametrów na widzialny dla człowieka obraz. Sam proces powstawania wizualizacji 3d opisany został w artykule Jak powstają wizualizacje i animacje 3D.

Co do rodzaju rzutu to dla człowieka naturalna jest perspektywa i dlatego większość wizualizacji 3D przeznaczonych przecież właśnie dla oczu człowieka jest przedstawiana w rzucie perspektywicznym.

21:43, animacje3d , Wizualizacje 3D
Link Dodaj komentarz »
piątek, 30 stycznia 2009
Rodzaje trójwymiarowych animacji 3D

Jak w.

reklamaimedia

To nowa jakość na rynku. Animacje 3d – przy składaniu filmu 3d pracuje zespół grafików oraz programistów. Różne firmy zamawiają taką usługę a mianowicie do wykonania filmu 3d wymagane jest bardzo drogie jak na nasze warunki oprogramowanie. Klient płacie pieniądze zależnie od gatunku filmu 3d, pracy w to włożonej, co ma opisywać nie zależnie o tego w animacji 3d wykorzystuje się takie materiały miedzy innymi fotki, obraz filmowy dodatkowo tekst. Animację zapisujemy w dostępnym w formacie flash. W obecnej Chwili to coraz bardziej popularne środowisko w którym wyświetlane są np. filmy historyczne – przelot nad Warszawą w 1945 roku. Fachowo przygotowane animacje 3d głównie cieszą się wzięciem wśród widzów, najważniejsze żeby nasza produkcja miała cechy animacji atrakcyjnej. Animacja 3d głównie stosowana jest w reklamie jak i również eksponowana na w różnego rodzaju zgromadzeniach. Raz po raz powstają to nowe zawodowe filmy 3d dużą dużą popularnością cieszą się produkcje w 3d wielkiego formatu, wykonane rozmaitych gatunkach filmowych. Producenci przy udziale tej metody chcą przedstawić jak najbardziej realistycznie swoje dzieło i tym samym wzbudzić wśród widzów ogromną popularność, a co w dzisiejszych czasach już nie jest takie proste.

graphic art instructions - Onet.pl Blog3. Kiedy animacja pojawi nam się w okienku, to nic z nią nie robimy tylko klikamy File-->Save as... i zapisujemy animację (animacja powinna się w tedy zapisać w formacie psd)

 

4. Teraz otwieramy program Photoshop
5. Klikamy Plik-->Otwórz y wybieramy animację zapisaną w formacie psd.

  

Teraz powinniśmy zobaczyć wszystkie klatki animacji w ten sposób:

 

6. Teraz nakładamy kory na animacje (według uznania)

 

7. Teraz klikamy na Plik-->Zapisz (NIE "ZAPISZ JAKO" tylko "ZAPISZ"!)

 

8. Teraz znów otwieramy program Image Ready. Klikamy File-->Open i wybieramy animację, ale tą zapisaną w formacie PSD!

9. Animacja nam się wyświetli już pokolorowana. Jeśli chcecie ją zobaczyć to kliknijcie na to co jest zaznaczone poniżej.

 

10. Teraz wystarczy tylko zapisać animację. Klikamy File-->Save Optimized.

Silver Fang Legends - Onet.pl Blog

Sensie budowli])

Japońskie Imię: シロ

Płeć: Samiec

Rasa: Akita-inu (

Rodzina: Riki (Syn), Yamabuki (Wybranka Serca [no bo przeciez nie napiszę "żona". Psy nie biora ślubów.]), pozostałe cztery szczeniaki (prawdopodobnie samice)

 

  

Imię: Yamabuki

Japońskie Imię: N/A

Płeć: Samica

Rasa: Akita-inu

Rodzina: Riki (Syn), Shiro (Wybranek Serca), pozostałe cztery szczeniaki (prawdopodobnie samice)

 

  

Imię: Heiji

Japońskie Imię: N/A

Płeć: Samiec

Rasa: Syberyjski Husky

 

  

Imię: Monta

Japońskie Imię: N/A

Płeć: Samiec

Rasa: Mastiff

 

  

Imię: Akakabuto (z Jap. - Czerwony hełm)

Japońskie Imię: 赤カブト

Płeć: Samiec

Rasa: Czarny Niedźwiedź

 

 

Ginga (20:45)
Skomentuj mnie
GDR Fanarty & Animacje