O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Angina

Pornobrasski

wtorek, 28 października 2008
Tatuaż może by ?

 tylko gdzie ?21:01, angina666 , Angina
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 26 października 2008
Ciekawe, czy były prawdziwe...

 
18:54, angina666 , Angina
Link Komentarze (1) »
.

Angina

Komórki znacznie oddalone od bakterii. Czasami jednak nie do końca leczona angina i niesubordynacja pacjenta mogą być przyczyną powikłań miejscowych i ogólnych. Wśród powikłań miejscowych najczęściej pojawia się ropień okołomigdałowy, który rozwija się zwykle w 4.-5. dobie choroby. Objawia się on silnym, zwykle jednostronnym bólem promieniującym do ucha, z towarzyszącym szczękościskiem. Nieleczony ropień może być przyczyną szerzenia się procesu zapalnego do struktur wewnątrzczaszkowych. W takiej sytuacji zdarza się, że zagrożone jest życie chorego. Typowym objawem wirusowego zapalenia migdałków jest tzw. angina rumieniowa, którą charakteryzuje silne przekrwienie błony śluzowej gardła. Ściślej mówiąc – przekrwienie łuków podniebiennych, migdałków i tylnej ściany gardła. Na migdałkach nie ma nalotów, a jedynie surowiczy wysięk w kryptach migdałkowych. Ale uwaga! Objawy tej anginy często współistnieją z objawami ostrego kataru i zapalenia krtani – toteż mogą być nieco zamaskowane.

Objawy anginy:

  • mocny ból gardła powodujący trudności w połykaniu i promieniujący do uszu
  • ból głowy nie do wytrzymania
  • gorączka ponad 38oC z towarzyszącymi dreszczami

Blog o chorobach, opisy i porady

Angina ropna ma dużo bardziej gwałtpowny przebieg i z powikłaniami, choć nie zawsze jest aż tak niebezpieczna, jak sobie to wyobrażają niektórzy rodzice. W anginie występuje często bardzo wysoka gorączka, która przekracza nawet trzydzieści dziewięć stopni Celsjusza, oraz silny ból gardła. Chory odmawia przyjmowania pokarmu z powodu bólu odczuwanego przy przełykaniu. Rodzice zaczynają się wtedy obawiać, że dziecko dozna poważnego uszczerbku na zdrowiu, a jego organizm zostanie mocno osłabiony, jeśli przez dzień lub dwa nie będzie jadło.

Na ogół w anginie leczonej antybiotykami nie pojawia się ropa. Angina ropna, zgodnie ze stanowiskiem medycyny oficjalnej, powinna być leczona antybiotykami, bo jeśli infekcję wywołuje określony streptokok (paciorkowiec beta-hemolizujący grupy A według Lancefielda), może doprowadzić po pewnym czasie do gorączki reumatycznej, ze zmianami w komorach serca. Jeśli to poważna choroba, choć na szczęście niezbyt częsta, wymagająca leczenia antybiotykami.

Usunięcie migdałków, popularne dwadzieścia lat temu, nie okazało się skuteczne w zapobieganiu zakażeniom górnych dróg oddechowych. Oczywiście, po usunięciu migdałków nie grozi już zachorowanie na anginę. Jeśli jednak.

antygona82

23 maj

Podsumowanie weekendu wygląda nastepująco:

1. Weekend dłuższy niż zwykle bo już od piątku, niestety nie przełożyło się to bynajmniej na moje zadowolenia z niego. Dlaczegóż? Poniewóż ten weekend sponsorowała literka A jak Angina.
2. Angina odwiedziła mnie już właściwie w czwartek wieczorem, sprytnie udając jeszcze zwykły ból gardła. A w piątek z rana zaatakowała na całego. Gula w gardle uniemożliwiająca oddychanie i 37.2 tuż po 7 rano.
Nie czekałam więc długo i umówiłam się do lekrza, który od razu przepisał antybiotyk na 14 (!!!) dni, L4 na piątek (a mogłam dostać na 2 tygodnie, heh) no i propozycja usunięcia migdałków, heh.
3. Angina zaatakowała ze zdwojoną siłą tuż po powrocie do domu wykreślając tym samym piatek z mojego życia.
3. Sobota – równie bez szału. Angina.

mag5 blog

Dniowy urlop, oderwanie itp

uwaga trzecia

Dzisiaj sobie przeczytalem w internecie ze ...
W GDANSKU JEST WLASNIE TERAZ WYSTAWA ILUSTRACJI DO WLADCY PIERSCIENI !!!


wniosek


!!!! YEEEEAAAAAA !!!!!


mag5 2004-02-25 11:02:54
 skomentuj (5)
 drama w 3 aktach

drama w trzech aktach


osoby dramy:

Ja - mlody, wyjatkowy i piekny
Gardlo - czerwone i troche przeorane plynami pochodzenia chemicznego
Angina - pawdziwe imie to kaszel czasami przyjmuje ksywke grypa

preludium


Chor spiewa

akt pierwszy


Na scenie pojawiam sie Ja.
Ja otwiera usta
Na scenie pojawia sie Gardlo.


akt drugi


Gardlo rozglada sie, otwiera sie bardziej po czym ucieka.
Na scenie pojawia sie Angina.
Angina galopujaco kieruje sie w strone gardla. Chwyta je. Gardlo sie wije.
Angina zaczyna uprowadzac Gardlo w niewiadomym kierunku.


zwyczjnie niepoprawna

Może i lepiej?
Jak tak dalej pójdzie zostanę ostatnią panną w otoczeniu, w dodatku bez dziecka.. Kot będzie. I zacznę straszyć.

Komentarzy: 0 Choroby dziecięce ... moja specjalność... 2008-04-01 Ech,,, chyba... zaczynam być specjalistką od chorób dziecięcych.
Angina. Z wszelakimi powikłaniami. Już zapowiedziała Pani Doktor. Na razie angina, ale powikłania jak najbardziej prawdopodobne...
Ostatnio jeden z chłopców na zajęciach opowiadał, jak go boli gardziołko i uszko. Po kilku dniach okazało się że to angina właśnie, a po tygodniu... zapalenie ucha...
Obawiam się , że i mnie to czeka... Angina już jest. reszta w drodze?
Dzięki za wyrozumiałego Szefa w pracy, ciekawe jak na uczelni...
Jeja i w gazowni, do 3 marca mam zapłacić za zeszłoroczny gaz.. ciekawe jak z  moją anginą sobie poradzą... Komentarzy:

Angina ropna

DZIELIMY SZCZęśCIE NA Pół - O mnie - bloog.pl

Ledwo Kacper doszedł do siebie po jelitówce,a tu już kolejna choroba,angina i do tego ropna,bez zastrzyków się nie obyło,lekarka przepisała je bo przy takim zapaleniu antybiotyk w zawiesinie to ryzyko,Kacpi nie chce jeść i pić więc połykać leków też nie chciał.Dziś dostał już 9 jeszcze jutro jeden i.

Blog mamaameli

Wykurowałam się za wszystkie czasy,a wychorowałam jeszcze bardziej,nie wiem co mnie tak choróbska ostatnimi czasy dopadały,ledwo te nerki moje nieszczęsce wyleczyłam a tu ropna angina się przyplątała,z gorączką taką że ho ho,mąż musiał wolne brać i z Amelką być,a i przy okazji mną się opiekować bo nie byłam w stanie normalnie funkcjonować.Lewno gorączkę pożegnałam,gardło dalej męczyło,a tu ni z.

xell blog

Z gorąca mając tak coś około 38 stopni gorączki.
Poszedłem wieczorem do mojej przychodni, gdzie okazało się, że wieczornym lekarzem jest mój kolega z liceum.
Powspominaliśmy stare czasy a on w tym czasie orzekł, że to angina, ale dzięki Bogu nie ropna.
Antybiotyk.
No i biorę i dopiero dziś rano jest troszkę lepiej.
Obawiam się tylko jednego a właściwie dwóch rzeczy.
Raz:
Ciekawe, kiedy znów mi nerki wysiądą od nadmiaru witaminy C tudzież jakiś.